FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2020

Obory veletrhu

Najdete na veletrhu - FOR ARCH


Nerezový vířivý bazén s integrovaným schovaným přelivným žlábkem

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU - Hala - 2, Stánek - H12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o nerezový vířivý bazén s integrovaným schovaným přelivným žlábkem vybavený: - trubkovým lehátkem se vzduchovou masáží po celé délce, - plným lehátkem vybaveným soustavou vzduchových a vodních trysek, lehátko opatřené reflexní akupresurní rohoží s broušenými mramorovými kameny, - dvěma sezeními vybavenými hydromasáží s přisáváním vzduchu pro masáž nohou a zad, - jednou vzduchovou tryskou ve dně bazénu pro masáž nohou, - integrovanou hladinovou roletou umístěnou pod konstrukcí lehátka, - osvětlením bazénu RGB reflektory a dále LED páskem ve žlábku.

Charakteristika:
Vířivý bazén je celonerezové konstrukce a ryze české výroby s využitím některých autorsky chráněných částí bazénu. Vnitřní šířka 1875 mm, délka 1780 mm a hloubka vody 1000 mm.


Časopis Dům & zahrada

Vystavovatel: VLTAVA LABE MEDIA - Hala - 1, Stánek - H003

Dům & zahrada je magazínem o bydlení věnovaný stavbě rodinného domu a úpravě jeho okolí, který usiluje o komplexní a nadčasový přístup. Časopis sleduje dění ve světovém designu a navazuje kontakty s předními světovými architekty a designéry.


Kubix

Vystavovatel: ÚRS CZ - Hala - 1, Stánek - H072

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Kubix je unikátní on-line aplikace, která slouží jako nástroj pro stanovení předpokládané ceny objektu v rané fázi záměru. Umožňuje snadné ocenění projektu zadáním velikosti, základních parametrů plánované stavby a nastavením úrovně vybavení. Investor získá kvalitní podklad o nákladech pro rozhodování.

Charakteristika:
Snadné a rychlé zadání parametrů stavby. Modelace dle konstrukční varianty a úrovně vybavení. Možnosti vlastních úprav a přípočtů. Cenový protokol dle členění stavby akceptovaný hypotečními bankami. Ocenění rodinných domů, bytových domů, administrativních budov, skladovacích hal. Funguje na PC, tabletu i telefonu.
Stávající uplatnění na trhu:
Produkt byl uveden na trh v dubnu 2020. Za první čtyři měsíce existence má stovky uživatelů z řad projektantů, architektů a investorů. Probíhá neustálý vývoj a aktualizace funkcionalit, rozsahu použití a nových modulů.


ZWCAD - CAD software

Vystavovatel: CADservis - Hala - 1, Stánek - H112

ZWCAD je kompatibilní s DWG formátem a maximálně podobný Autocadu - a to prostředím, souborovým formátem (DWG) i způsobem práce. Má plnou podporou 3D ACIS modelování a programovací prostředí Visual Basic pro Aplikace + LISP. Licence ZWCAD je trvalá. Vy se rozhodnete kdy upgradovat, bez doplácení roků kdy jste neupgradovali. Poštovné a základní technická podpora zdarma.


EUREKO MODERNA

Vystavovatel: REGRA PLAST - Hala - 1, Stánek - H004

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Moderní střešní krytina z plastu se stylovým vzhledem, který připomíná některé typy betonových tašek. Hmotnost je cca 6 kg/m2, 17 ks do m2, materiál je plast (polypropylen), cena 410 Kč bez DPH, dodací lhůta je standardní do 14ti dnů.

Charakteristika:
Moderní vzhled, minimální hmotnost a další vlastnosti, které jsou typické pro plastové střešní krytiny (odolává mechům, lišejníkům, UV záření, je pochozí, lehká, mrazuvzdorná), snadná pokládka na latě i bednění.
Stávající uplatnění na trhu:
Během srpna byla zahájena sériová výroba.


Dětská nerezová žlabová skluzavka - ŽRALOK

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU - Hala - 2, Stánek - H12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nerezová dětská skluzavka žlabová ve tvaru Žraloka a Slona s nástupní podestou 968 mm vyplňující mezeru mezi dětskými skluzavkami s podestou 480 mm a 1500 mm. Skluzavka je určena pro děti od 6 do 10 let.

Charakteristika:
Skluzavka je celonerezové konstrukce (jakost 1.4404) a ryze české výroby. Konstrukce skluzavky splňuje všechny bezpečnostní normy včetně bezpečnostního certifikátu TÜV. Rozměry skluzavky: délka 4014 mm, šířka 620 mm, výška 1875 mm délka skluzu 900 mm.


Baumit IonitSpachtel

Vystavovatel: BAUMIT - Hala - 1, Stánek - H045

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Minerální stěrka pro interiéry zlepšující vnitřní klima. V kombinaci s barvou Baumit IonitColor zvyšuje účinek tvorby zdraví prospěšných iontů ve vzduchu.

Charakteristika:
Aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu, je vysoce paropropustná a vytvoří dokonalé hladké povrchy. Vhodná na minerální omítky, betony i sádrokarton.
Stávající uplatnění na trhu:
Novinka roku 2020.


Dekorové fólie

Vystavovatel: Ceiba, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - H08

Dekorové fólie jsou profesionální fólie pro renovaci Vašeho interiéru. I malé úpravy, či okoukaný nábytek Vám může změnit Váš stávající interiér. Nevyhazujte a renovujte!


Nakladatelství s více než 24 lety zkušeností

Vystavovatel: MEDIA/ST

V návaznosti na trend stále atraktivnějších československých projektů, vzniklo počátkem roku 2012 také české nakladatelství MEDIA/ST, se sídlem na pražském Žižkově, které zahrnuje vydávání českých a československých titulů.


Tondach iRoof

Vystavovatel: Wienerberger - Hala - 1, Stánek - H066

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o moderní a vysoce efektivní řešení tepelněizolačního systému střech z PIR desek. Řešení s difuzně otevřenou konstrukcí, která propouští vlhkost, ale teplo drží pod střechou. Tondach Thermo Classic má hodnotu U = 0,112 W/(m2·K) při tloušťce 220 mm. Ceny a lhůty dodání jsou specifikovány v ceníku Tondach B2C 2020.

Charakteristika:
Plnoplošná tepelná izolace bez tepelných a aktustických mostů. Výborné tepelněizolační vlastnosti pro příjemné bytové klima v každém ročním období. Zdravotně nezávadné a recyklovatelné tepelněizolační materiály odolné vůči ohni.
Stávající uplatnění na trhu:
PIR desky Tondach iRoof již byly uvedeny do sériové výroby. K dostání jsou v tloušťkách 80 - 220 mm ve variantách: Classic, Comfort a Alu.


PŘEHLED DODAVATELŮ A PROJEKTŮ DŘEVOSTAVEB 2020

Vystavovatel: DŘEVO&stavby, sruby&roubenky - Hala - 1, Stánek - H079

PŘEHLED DODAVATELŮ A PROJEKTŮ DŘEVOSTAVEB 2020 – užitečná a praktická NOVINKA pro všechny, kteří chtějí stavět nový dům - dřevostavbu a hledají projekty dřevostaveb a dodavatele vybraných projektů dřevostaveb. Vychází jako speciál časopisu DŘEVO&stavby a sruby&roubenky. Najdete v něm dřevostavby na klíč ať už z řad typových dřevostaveb nebo individuálních realizací. Nechybí ani vzorové domy vybraných dodavatelů dřevostaveb a subdodavatelé materiálů a vybavení do dřevostaveb.


Aktuální informace o dotacích na úsporné a ekologické bydlení

Vystavovatel: Státní fond životního prostředí České republiky - Hala - 1, Stánek - H047

Program Nová zelená úsporám přispívá stovky tisíc na zateplení domu, výměnu oken a dveří, solární panely a úsporné zdroje energie nebo na stavbu energeticky úsporného domu. Program Dešťovka finančně podporuje zachytávání a využívání dešťové vody na zahradě a v domácnosti. Těšit se můžete i na novinky z nabídky Operačního programu Životní prostředí a Národního programu Životní prostředí. Seznámíme vás s tím, jak o dotaci úspěšně požádat. Poradíme i projektantům či energetickým specialistům.


Prezentace služeb společnosti SIEGL s.r.o.

Vystavovatel: SIEGL - Hala - 1, Stánek - V04

Specialista na odvoz suti, odpadu a zeminy.


Bezdrátový systém zónové regulace vytápění IQRC

Vystavovatel: HDL Automation - Hala - 3, Stánek - H38

Systém dokáže ovládat více než 1 000 koncových zařízení (bezdrátové termostatické hlavice, regulátory, teplotní čidla, spínací jednotky, elektrické radiátory apod.). Díky této výhodě nachází bezdrátový systém IQRC uplatnění při regulaci vytápění rozlehlých objektů, jako jsou administrativní budovy, nemocnice, hotely, školy, historické budovy. Umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Šetří energie, rychlá návratnost investice.


Silikátově disperzní malta HELUZ SIDI

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl - Hala - 1, Stánek - H048

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Předem připravená zdicí malta pro tenké spáry pro zdivo z broušených cihel HELUZ. Nanášení strukturovaným válečkem, delší otevřený čas - 15 minut, aplikace od +°1C, spotřeba cca 5 kg/m3 zdiva, úspora přesunu hmot, minimální nároky na zednické vybavení, menší pracnost, rychlé vytvrdnutí - do 7 dnů, dobré vlastnosti zdiva.

Charakteristika:
Zcela nový typ zdicí malty pro snadnější a spolehlivější zdění z broušených cihel. Jedná se o maltu na bázi vodního skla a alkalivzdorné polymerní disperze připravená k okamžitému použití. Snadné nanášení pomocí strukturovaného válečku, delší otevřený čas, menší přesun hmot, rychlý nárůst pevnosti.
Stávající uplatnění na trhu:
Zavádění na trh - novinka


Receptář

Vystavovatel: VLTAVA LABE MEDIA - Hala - 1, Stánek - H003

Časopis Receptář je nejprodávanějším a nejčtenějším titulem v segmentu zahrada a hobby na českém trhu. Receptář přináší velké množství rad a tipů pro zahrádkáře a kutily, ale také pro milovníky dobrého jídla a pití.


Jablotron Systém 21

Vystavovatel: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ - Hala - 3, Stánek - H50

Systém 21 zahrnuje komponenty pro vnitřní prostředí rodinných domů - větrání, chlazení, ohřev teplé vody a vytápění. Jeho základní vlastností je ucelenost a přitom nízká investiční náročnost. Čím kvalitnější je obálka domu, tím jednodušší a méně investičně náročné technologie dům potřebuje. Větrání je zastoupeno rekuperační jednotkou Futura, chlazení/topení modulem CoolBreeze, ohřev teplé vody je řešen pomocí ohřívače vody s tepelným čerpadlem Ambienta W a topení elektrokotlem Volta.


Baumit IonitColor

Vystavovatel: BAUMIT - Hala - 1, Stánek - H045

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Minerální barva pro interiéry zlepšující vnitřní klima tvorbou zdraví prospěšných iontů ve vzduchu. Vysoce paropropustná, se zvýšenou kryvostí. Aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru, je vysoce paropropustná a vytvoří dokonalé hladké povrchy.

Charakteristika:
Fungování Ionitu je založeno na principu vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Po nanesení nátěru jsou na jeho povrch přitahovány molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí do interiéru. Koncentrace zdraví prospěšných záporných iontů v interiéru pak dosahuje hodnot srovnatelných s hodnotami naměřenými ve vzduchu krátce po bouřce, v lese nebo na horách.
Stávající uplatnění na trhu:
Vhodná pro všechny stěny v interiéru, zvláště pro ložnice a obývací a dětské pokoje. Novinka roku 2020.


Baumit IonitColor - Ionitová barva vytvářející zdravé vnitřní klima

Vystavovatel: BAUMIT - Hala - 1, Stánek - H045

Minerální interiérová barva zlepšující vnitřní klima tvorbou zdraví prospěšných iontů ve vzduchu. Fungování Ionitu je založeno na principu vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Po nanesení nátěru jsou na jeho povrch přitahovány molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru.


Provětrávané fasády s keramickým a betonovým obkladem

Vystavovatel: SCANROC - Hala - 1, Stánek - H071

Výroba, inženýring a instalace provětrávané fasády SCANROC.


VITRINE MEDIA

Vystavovatel: REX - Hala - 3, Stánek - H47b

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Vitrine Media je dokonale propracovaný systém plexisklových světelných rámečků o hloubce pouze pouze 12 mm určených pro světelnou prezentaci. Motivy se tisknou na backlite fólii. Systém je dodáván s řadou prvků pro zavěšení na lanka, stojany, zeď apod.

Charakteristika:
Výrobky Vitrine Media mají své uplatnění v obchodních a business centrech, realitních kancelářích a jakýchkoliv jiných prodejních prostorách. Jsou energeticky nenáročné a přesto vyjímečně poutavé. Lze je umístit jak na elegantních lankách přímo do výlohy, tak připevnit na stěnu nebo zasadit do stojanu či jen ležérně postavit na váš stůl. Všechny varianty se dají uchytit jak horizontálně, tak vertikálně a dají se jakkoliv kombinovat.
Stávající uplatnění na trhu:
Naše firma je výhradním zástupcem na trhu v ČR. Tyto elegantní, ultralehké a chytře vymyšlené LED rámečky ozáří každou výlohu či jakýkoliv prodejní prostor.


Překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl - Hala - 1, Stánek - H048

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o druhou generaci jedinečného překladu HELUZ pro umístění venkovních žaluzií, rolet či screenů, bez nichž se výstavba úsporných domů již neobejde. V zimě stínící technika minimalizuje úniky tepla, v létě naopak brání přehřívání interiérů a zvyšuje komfort bydlení. 

Charakteristika:
Má lepší tepelně izolační vlastnosti, splňuje požární normy a samozřejmě dodržuje jednotný modulový systém hrubé stavby z broušených cihel HELUZ. Především je ale vnitřní prostor s izolantem variabilní pro umístění venkovních žaluzií a rolet - anebo může zůstat z výroby vyplněný izolantem.
Stávající uplatnění na trhu:
Zavádění na trh - novinka.


Tondach Alu-Rol Extreme

Vystavovatel: Wienerberger - Hala - 1, Stánek - H066

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o hliníkový větrací pás hřebene a nároží s patentovanou inovativní lepicí vrstvou WCS (wet cold system) fungující i za nepříznivých povětrnostních podmínek při montáži. Ceny a lhůty dodání budou specifikovány v individuálním informačním listu, a poté v ceníku Tondach BC2 pro rok 2021.

Charakteristika:
WCS spolehlivě lepí i na mokré, zaprášené nebo zmrzlé tašce (při okolní teplotě až -5°C). Zrychluje a ulehčuje práci pokrývačů s celokovovým větracím pásem, vysoce odolným tepelnému i mechanickému namáhání, s vynikajícím větracím efektem a optimální tvarovatelností na různé typy tašek.
Stávající uplatnění na trhu:
Novinka na trhu, sériová výroba bude dostupná od 10/2020.


Tondach posuvná střešní taška V11

Vystavovatel: Wienerberger - Hala - 1, Stánek - H066

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o zcela novou keramickou střešní tašku s plochou ve tvaru elegantního V, navrženou designovým studiem F.A. Porsche. Taška V11 působivě, a přitom decentně podtrhuje moderní linie střechy. Je nabízena v povrchové úpravě engoba a ve třech luxusních odstínech - Antracit, Bazalt a Titanium.

Charakteristika:
Jedinečný a zatím nikdy nepoužitý "tvar V" u střešní tašky V11 zajišťuje nejen optimální odvod dešťové vody a moderně osvěžující vzhled staletími ověřené pálené krytiny, ale také impozantní hru světla na tmavých povrchových úpravách.
Stávající uplatnění na trhu:
Novinka na trhu, sériová výroba bude dostupná od 10/2020.


Prezentace služeb společnosti SIEGL s.r.o.

Vystavovatel: SIEGL s.r.o.

Specialista na odvoz suti, odpadu a zeminy.


Posuvný zasklívací systém CLEARLUX

Vystavovatel: ROVEX ENGINEERING - Hala - 3, Stánek - H43

Nejnovější posuvný systém od výrobce ROVEX ENGINEERING je vhodný především pro zasklení pergol, teras a balkonů. Je dodáván v celé škále barev, s různými způsoby uzamčení a díky bezrámovému řešení nenarušuje vzhled objektu.


  TZB-info
TZB-info Sedna Design/Elements - nové stylové vypínače a zásuvky HELUZ postaví na veletrhu FOR ARCH zdravé zdi Větrání rodinných a bytových domů - proč se jím zabývat? Kudy utíká teplo z domu a proč je tak výhodné izolovat strop? Dálkově ovládané střešní okno VELUX se solárním pohonem je energeticky soběstačné Nalaďte si živé vysílání TZB-info a ESTAV.cz již toto úterý
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook