FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2022

Obory veletrhu

Najdete na veletrhu - FOR ARCH


Multipor ExSal Therm

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Systém minerálních desek a malty pro sanaci vlhkého a zasoleného zdiva, zároveň s funkcí tepelné izolace.

Charakteristika:
Deklarovaná hodnota tepelné vodivosti odsolovací desky λD23,50 = 0,045 W/(m.K). Vysoká životnost.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba. Systém na zakázku, dodací lhůta dohodou.


Wienerberger Wevolt X-Tile 63 BL

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Fotovoltaické moduly integrované mezi střešní krytinu. Výkon 160Wp/m2. Zpracování: sklo/sklo. Cena bude stanovena Q1/23. Dodací lhůta Q2/23.

Charakteristika:
Jedná se o střešní krytinu, která pomáhá vyrábět elektrickou energii. Je to funkční a estetický prvek, který je lehčí nežli klasické střešní tašky a následně tedy nezatěžuje konstrukci střechy. K instalaci není nutná žádná speciální konstrukce, moduly se instalují na stejné střešní latě jako klasické tašky.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Porotherm 20 T Profi / Profi Dryfix

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o.

Cihly broušené Porotherm 20 T Profi / Profi Dryfix jsou víceúčelovým produktem. Cihla je určená pro omítané jednovrstvé vnitřní i vnější nosné zdivo se specifickými požadavky. Zároveň jde o skvělé jednokrokové řešení pro věnec stropu se snížením pracnosti o 20% nebo lze použít pro vnitřní nosnou část vrstveného zdiva v kombinaci s tepelným izolantem. Velké otvory v cihlách jsou vyplněny hydrofobizovanou minerální vatou. Hydrofobizace zajišťuje nenasákavost vaty v cihlách (voda po ní stéká).


RETRO а VECTIS - originalní kolekce vypínačů а zásuvek

Vystavovatel: OBZOR, výrobní družstvo Zlín

Kolekci RETRO, ve které se оdгáží prvorepublikový styl, charakterizuje kulatý tvar, páčkové ovládání v bílé, černé nebo patině а v neposlední řadě i materiály rámečků: tradiční bílá nebo černá keramika, masivní dřevo, ale také industriální beton nebo nadčasové sklo. Minimalistický páčkový VECТIS tvoří panel kulatého nebo hranatého tvaru, který skvěle doplní nejen retro interiéry, ale i ty moderně laděné. Vypínače je možné vybavit jednou nebo dvěma páčkami v bílé, černé, zlaté nebo patině.


Nová dimenze výkonu - akumulátor DEWALT® POWERSTACK™ 5,0 Ah.

Vystavovatel: Stanley Black & Decker Czech Republic s.r.o.-divize DEWALT

18V ploché články DEWALT POWERSTACK™ s kapacitou 5,0 Ah, přinášejí o 50 % více výkonu, až o 50 % více odvedené práce na jedno nabití akumulátoru a až 2 x delší životnost než standardní cylindrické články DEWALT s kapacitou 5,0 Ah. Díky plochým článkům se akumulátor lépe chladí a má menší energetické ztráty, tím může poskytovat více pracovního výkonu. Proto získá každé nářadí DEWALT, které používá akumulátor POWERSTACK™, vyšší výkon než s klasickým cylindrickým akumulátorem.


Šroubovací elektrická topná jednotka TJ 6/4" E

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Přídavný zdroj ohřevu vody v ohřívačích vody. Vodu ohřívá trubkové topné těleso, v jímce je umístěno čidlo bezpečnostního termostatu. Regulaci teploty vody provádí externí regulátor. Ohřev lze provádět ve 3 výkonových krocích a je indikován průsvitem zelené barvy na krytu elektroinstalace. Při případné poruše ohřevu bezpečnostní termostat vypne přívod el. energie ve všech pólech.

Charakteristika:
Designový model topné jednotky v bílé barvě, jednoduché zapojení, možnost dodatečného přídavného ohřevu.
Stávající uplatnění na trhu:
Výrobek je v prodeji od 6/2022, předchozí verze před úpravou byla v sortimentu dlouhodobě. Změny se týkají celé škály topných jednotek.


Porotherm 20 T Profi / Profi Dryfix

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o.

Cihly broušené Porotherm 20 T Profi / Profi Dryfix jsou víceúčelovým produktem. Cihla je určená pro omítané jednovrstvé vnitřní i vnější nosné zdivo se specifickými požadavky. Zároveň jde o skvělé jednokrokové řešení pro věnec stropu se snížením pracnosti o 20% nebo lze použít pro vnitřní nosnou část vrstveného zdiva v kombinaci s tepelným izolantem. Velké otvory v cihlách jsou vyplněny hydrofobizovanou minerální vatou. Hydrofobizace zajišťuje nenasákavost vaty v cihlách (voda po ní stéká).


Zónové větrání Jablotron VarioBreeze™

Vystavovatel: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o.

VaioBreeze™ je kompletní systém od Jablotronu, který je z výroby optimalizovaný pro ideální funkčnost plně zónového větrání. Jednoduše - větráme tam a tehdy, jak je potřeba. Zajistíme lepší kvalitu vzduchu a celkový pocitový komfort s mnohem menším úsilím. Šetříme celý větrací systém a tím prodlužujeme jeho životnost.


Zehnder Charleston Retrofit - jednoduchá náhrada litinových radiátorů

Vystavovatel:

Ocelový článkový radiátor v provedení Retrofit umožňuje díky shodné rozteči bočního připojení instalaci na stávající rozvody bez velkých stavebních úprav. Výroba laserovým svařováním,100% těsnost spojů. Speciálně vyvinuté základní a vrchní práškové lakování zaručuje hladký povrch s dlouhou životností. Radiátory dodávány jako 1 kus v žádaném počtu článků, barvě a připojení dle objednávky. Rychlý náběh na požadovanou teplotu (z 20 °C na 65 °C za 4 min). Skladem u vybraných VO, zvýhodněné podmínky.


Systémové stěny Alcasystem do každého projektu

Vystavovatel: Alcadrain s.r.o.

Revoluční systém, který vám ušetří čas, peníze i energii. Stavebnicový systém pro výstavbu a rekonstrukci koupelnových prostor či toalet. Univerzální řešení pro byty, rodinné domy i velké developerské projekty garantuje optimalizaci nákladů i termínů.


Kompletní systém větrání Zehnder s rekuperací tepla

Vystavovatel:

Švýcarská společnost Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty s tradicí již od r. 1968. Vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky, ale ucelený systém s vysoce hygienickými rozvody vzduchu a designovými mřížkami a ventily. Sladěné, snadno kombinovatelné prvky umožňují kvalitní instalaci pro maximální spokojenost zákazníků. Bezplatně zpracujeme optimální návrh systému větrání vč. cenové nabídky a podrobného výpisu materiálu.


Silentmax - akustické panely - ekologické, moderní a stylové

Vystavovatel: RDacoustic s.r.o.

Akustická pohoda přináší klid na práci i relaxaci. Je dokázáno, že zvyšuje soustředěnost i produktivitu práce. Investice do akustiky má trvalý přínos v komfortu prostředí a zásadně zvyšuje srozumitelnost mluveného slova. Akustické panely Silentmax® pohlcují nežádoucí akustickou energii, snižují ozvěnu a hluk v prostoru. Panely jsou bezúdržbové a jednoduše instalovatelné. Jsou ekologicky vyrobeny 100% recyklací PET lahví, jsou zdravotně nezávadné, nezadržují pachy a jsou nehořlavé.


Designové radiátory Zehnder pro koupelny i bytové prostory

Vystavovatel:

Jedinečné designové radiátory pro koupelny a obytné místnosti domov nejen vyhřívají, ale také zkrášlují. Byly vytvořeny známými designéry a přesvědčují vynikající funkčností. Nový Svět barev Zehnder. Topná tělesa k dispozici téměř v 50 barvách, chromovaném a nerezovém provedení. Umožňují teplovodní, kombinované i elektrické vytápění. Zehnder Kazeane - unikátní vzhled se šikmými plochými trubkami, koupelnový bestseller. Zehnder Charleston - originál mezi ocelovými článkovými radiátory.


Aktuální informace o dotacích na úsporné a ekologické bydlení

Vystavovatel: Státní fond životního prostředí České republiky

Pokračování populárního programu Nová zelená úsporám nabízí dotace na energeticky úsporné renovace a stavby rodinných a bytových domů. Nová etapa programu přináší řadu novinek, nejzásadnějšími jsou rozšíření podpory na bytové domy po celé ČR a sloučení s programem Dešťovka. Těšit se můžete i na novinky z nabídky Operačního programu Životní prostředí a Národního programu Životní prostředí. Seznámíme vás s tím, jak o dotaci úspěšně požádat. Poradíme i projektantům či energetickým specialistům.


WaveKey

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

WaveKey je unikátní patentovaná technologie od 2N pro přístup mobilním telefonem do kanceláří i bytových domů. Je nejrychlejší na trhu, bezkonkurenčně spolehlivá a naprosto bezpečná. Plnohodnotně nahradí RFID kartu nebo otisk prstu a zajišťuje tak uživatelům maximální pohodlí. Pro využití WaveKey uživatel potřebuje na svém mobilním telefonu aplikaci 2N® Mobile Key. Ta je k dispozici zdarma pro iOS i pro Android platformy. Dále jsou to 2N čtečky s podporou Bluetooth. Konkrétně se jedná o 2N Access Unit 2.0, 2N Access Unit M a interkomy 2N® IP Style a 2N® IP Verso. WaveKey nabízí uživatelům čtyři různé režimy použití. Samozřejmě je možné povolit i více režimů pro jedny dveře a nechat na uživateli, který z nich využije.

Charakteristika:
Spolehlivost: Technologie WaveKey byla intenzivně testována ve velmi frekventované kancelářské budově po dobu půl roku. Celkem bylo otestováno přes 15 000 průchodů se 100 různými telefony od 20 výrobců. Rychlost: WaveKey otevře dveře za 0,3 vteřiny. Je to nejrychlejší technologie pro přístup mobilem na trhu. Bezpečnost: Probíhající komunikace je zabezpečená šifrovacími klíči AES-128 a RSA-1024. Je v podstatě nemožné odposlechnout a zneužít mobilní přístupový údaj. Snadná správa a přístupové údaje zdarma: S identifikačními údaji v mobilním telefonu odpadnou správci systému starosti a náklady s předáváním nových RFID karet. Přístupové údaje rozpošle uživatelům vzdáleně a navíc jsou zcela zdarma.
Stávající uplatnění na trhu:
Technologii WaveKey lze využít v celé řadě budov, od kancelářských až po bytové domy. Jedná se o oficiálně uvolněnou a plně podporovanou technologii.


Wienerberger Leadax Roov

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Hydroizolační fólie pro ploché a mírně šikmé střechy. Vyrobena z PVB odpadu, získaného např. z bezpečnostní fólie u autoskel. Nižší ekologická stopa oproti běžným řešením pro ploché střechy. Vysoký odraz slunečního záření. Dokonalý základ pro solární panely. Role šířky 1 m a délky 12,5 m. Cena bude známa do konce roku 2022.

Charakteristika:
Střešní membrána má životnost až 30 let. Je vyrobena recyklací z PVB odpadu a bude ji možné dále recyklovat po skončení životnosti, a to opět na novou střešní fólii. Snadná aplikace bez potřeby svařování ohněm. Svařování probíhá pouze speciální kapalinou za pomoci ručních válečků, které slouží k aplikaci. Hmotnost pouze 1,8 kg/m2.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


PŘEHLED DODAVATELŮ A PROJEKTŮ DŘEVOSTAVEB 2022

Vystavovatel: DŘEVO&stavby/sruby&ROUBENKY

PŘEHLED DODAVATELŮ A PROJEKTŮ DŘEVOSTAVEB 2022 – užitečná a praktická NOVINKA pro všechny, kteří chtějí stavět nový dům - dřevostavbu a hledají projekty dřevostaveb a dodavatele vybraných projektů dřevostaveb. Vychází jako speciál časopisu DŘEVO&stavby a sruby&roubenky. Najdete v něm dřevostavby na klíč ať už z řad typových dřevostaveb nebo individuálních realizací. Nechybí ani vzorové domy vybraných dodavatelů dřevostaveb a subdodavatelé materiálů a vybavení do dřevostaveb.


Porotherm 20 T Profi / Profi Dryfix

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Pálený cihelný blok Porotherm 20 T Profi / Profi Dryfix rozšiřuje řadu cihel plněných minerální vatou. Broušená cihla je určena pro tloušťku stěny 20 cm. Určená pro omítané jednovrstvé vnitřní i vnější nosné zdivo se specifickými požadavky (např. garáže a tech. místnosti). Ceníková cena 230 Kč/ks bez DPH. U = 0,37 W/(m2.K)

Charakteristika:
Víceúčelový produkt. Skvělé jednokrokové řešení pro věnec stropu se snížením pracnosti o 20 % a zlepšením přenosu zatížení, vhodné i pro větší objekty. Vynikající tepelněizolační a statické vlastnosti i přes svou šířku jej lze použít pro vnitřní i vnější nosné zdivo, případně v kombinaci s tepelným izolantem nebo pro vnitřní zateplení.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, běžně k dostání od 04/2022.


Porotherm Profi Thermo-UNI

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Zakládací malta Porotherm Profi Thermo-UNI s výbornými tepelněizolačními parametry, vysokou pevností v tlaku a vysokou vydatností. Určená pro založení první řady zdiva, ale i uložení překladů a drobné opravy zdiva. Výborné tepelněizolační parametry λ = 0,25 W/(m·K). Vysoká vydatnost až 1,3 l/kg. Ceníková cena 459 Kč/ks bez DPH.

Charakteristika:
4x vylepšené tepelněizolační vlastnosti oproti zakládací maltě Porotherm Profi AM, kterou tímto produktem nahrazuje. S výbornými hodnotami tepelné izolace se podařilo zachovat vysokou pevnost v tlaku (10 MPa). Jedná se stále o pevnostní třídu M 10, kterou lze bez problémů použít na založení rodinných domů i na větší stavby.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, běžně k dostání od 06/2022.


Štěrkové rohože Nidagravel

Vystavovatel: FLORAVIL, s.r.o.

Rohože Nidagravel jsou alternativou tradičních dlažeb. Ideální pro cesty, příjezdové cesty, parkovací místa, terasy ... Nidagravel infiltruje dešťovou vodu přímo do země a zabraňuje odtoku, což z něj činí optimální udržitelný městský odvodňovací systém. Voštinová struktura Nidagravel panelů zcela stabilizuje štěrk.


Porotherm 25 EKO+ Profi / Profi Dryfix

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Pálený cihelný blok Porotherm 25 EKO+ Profi / Profi Dryfix - cihla pro vrstvené obvodové nosné i nenosné zdivo. Broušená cihla s vylepšenými tepelněizolačními vlastnostmi pro tloušťku stěny 25 cm. Ceníková cena 105,30 Kč/ks bez DPH. U = 0,37 W/(m2.K).

Charakteristika:
Řešení pro vyzdívky železobetonových skeletů s předpokladem vrstveného zdiva. Lepší tepelně-izolační vlastnosti oproti cihlám tloušťky 300 mm. Lze použít izolant menších tlouštěk a tím vznik úspory prostoru z interiéru. Použití i pro omítané jednovrstvé vnitřní i vnější nosné zdivo se specifickými požadavky (např. garáže, kotelny).
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, dostupné pouze na objednávku.


Jablotron Systém 21

Vystavovatel: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o.

Systém 21 zahrnuje komponenty pro vnitřní prostředí rodinných domů - větrání, chlazení, ohřev teplé vody a vytápění. Jeho základní vlastností je ucelenost a přitom nízká investiční náročnost. Čím kvalitnější je obálka domu, tím jednodušší a méně investičně náročné technologie dům potřebuje. Větrání je zastoupeno rekuperační jednotkou Futura, chlazení/topení modulem CoolBreeze, ohřev teplé vody je řešen pomocí ohřívače vody s tepelným čerpadlem Ambienta W a topení elektrokotlem Volta.


Hybridní větrání se ZZT pro rekonstrukce domů - Brink Multi Air Supply (dále jen Brink MAS)

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Brink MAS kombinuje klasický systém větrání centrální rekuperační jednotkou s kaskádovým větráním pomocí přepouštěcích ventilátorů MixFan. Ty umožňují vynechání potrubí pro přívod vzduchu do jednotlivých pokojů, které je u mnoha rekonstrukcí omezujícím faktorem realizace.

Charakteristika:
Brink MAS výrazně usnadňuje a rozšiřuje možnosti instalace řízeného větrání se ZZT do stávajících domů a bytů. Pomáhá snižovat energetickou náročnost stávajících budov a zvyšuje kvalitu bydlení. Kvalita vnitřního prostředí je řízena automaticky na základě senzorů CO2 integrovaných ve ventilátorech MixFan.
Stávající uplatnění na trhu:
Brink MAS byl ověřen na několika rekonstrukcích domů v ČR a je již používán ve vybraných zemích pro rekonstrukce domů. K dispozici je studie od TNO (Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum)


Ventilační tepelné čerpadlo S735

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Efektivní a udržitelné řešení pro novostavby a nízkoenergetické domy. Zařízení odsává teplý, znehodnocený vzduch z místností a využívá opakovaně jeho energii. Obsahuje 180litrový zásobník teplé vody. Výstupní teplota vody pro vytápění je až 80 °C, SCOP azž 4,5. Pracuje velmi tiše (36-49 dB(A)). Ovládá se na dotykovém displeji nebo pomocí aplikace myUplink.

Charakteristika:
Jediná jednotka umístěná v interiéru zajišťuje velmi efektivně větrání, vytápění a ohřev vody zpracovává odpadní vzduch. Má vysoké SCOP a je nejtišší ve své kategorii. Elegantní bílo-černo-stříbrný design je vhodný do každého interiéru.
Stávající uplatnění na trhu:
Výrobek je v prodeji od 9/2022, je prvním z řady NIBE "S" typu ventilační (vzduch-voda). V nordických zemích jde o nejběžnější typ tepelného čerpadla. V Holandsku je v prodeji od jara 2022.


Foukaná izolace

Vystavovatel: Izolace Fuk s.r.o.

Zateplení stropů, střech a obvodových stěn technologií foukané izolace.


Zehnder ComfoClime

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime je určený pro dohřev, dochlazování a odvlhčování vzduchu v systému řízeného větrání s rekuperací tepla. V kombinaci s komfortní větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Q zabezpečuje v RD trvale čerstvý čistý vzduch s optimalizovanou teplotou.

Charakteristika:
Využívá invertorovou technologii tepelného čerpadla vzduch-vzduch, energeticky efektivní. 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Plug & Play řešení, snadné ovládání pomocí aplikace. Velmi tichý provoz, možnost dodatečné instalace. Přispívá nejen k vyššímu komfortu, ale také k získání lepší kategorie PENB.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba


Pracovní oděvy, obuv, rukavice, outdoor

Vystavovatel: CANIS SAFETY a.s.

Nová dynamická kolekce CXS NAOS kombinuje všechny vlastnosti, které splňují požadavky pro moderní pracovní oděv. Díky speciálnímu strečovému materiálu 4-way stretch umožňuje neomezený pohyb a flexibilitu. Oděvy této kolekce jsou vybaveny inovativními vychytávkami, jako je například integrovaný flexibilní pas Flex & Fit, doplňky z odolného materiálu CORDURA® nebo skryté ventilace na zádech, v podpaží a na nohavicích.


DACHSER DIY Logistics, DACHSER Chem Logistics

Vystavovatel: DACHSER Czech Republic a.s.

DACHSER DIY Logistics představuje škálu celosvětových logistických služeb pro segment dům a zahrada, stavba a dílna. DACHSER Chem Logistics nabízí odborné znalosti v oblasti chemické logistiky a manupilace s nebezpečným zbožím.


Aquanix - hospodaření s dešťovou vodou od A do X

Vystavovatel: Aquanix s.r.o.

Dynamicky se rozvíjející společnost s bohatými zkušenostmi, která se jako první v České republice specializuje výhradně na hospodaření s dešťovou vodou – od konzultace přes prodej veškerého potřebného příslušenství, projektování, zpracování dokumentace k dotačním programům a realizace na klíč až po servis a údržbu. S ohledem na životní prostředí navrhuje Aquanix klientům pro jejich soukromé i komerční prostory optimální řešení využití dešťové vody.


Bazénová a terasová zastřešení, bioklimatické pergoly

Vystavovatel: ALUKOV a.s.

Bioklimatcká pergola je moderní způsob zastřešení terasy s množstvím příslušenství - osvětlení, stínění, otvíravá průhledná střecha, boční přesuvné stěny. bazénová zastřešení jsou charakteristická odolnými profily, průhlednou polykarbonátovou výplní, pojitnými zámky a pochozí kolejnicí.


Čistírna odpadních vod TOPAS s garantovanou funkcí i pro rekreační objekty

Vystavovatel: TopolWater, s.r.o.

Domovní ČOV TOPAS zaručuje provoz i po přerušení přítoku splašků až na 6 měsíců. Díky řídicímu systému, který dokáže efektivně optimalizovat snížení aerace při přerušení přítoku a také dodáváním živin bakteriím pomocí recirkulace zbývající vody v ČOV si zachová čisticí funkce i po 6 měsících bez přítoku splašků. Toto unikátní řešení bylo testováno Zkušebním ústavem SZÚ v Brně s vynikajícími výsledky a ideálně se tak hodí i pro rekreační provoz na chatách a chalupách.


Zehnder ComfoClime - komfortně temperovaný čerstvý vzduch po celý rok

Vystavovatel:

Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime je určený pro dohřev, dochlazování a odvlhčování vzduchu v systému řízeného větrání s rekuperací tepla. Společně s komfortní větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Q zabezpečuje v RD trvale čerstvý čistý vzduch s optimalizovanou teplotou. Využívá invertorovou technologii tepelného čerpadla vzduch-vzduch, energeticky efektivní. 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Plug & Play řešení, snadné ovládání pomocí aplikace. Přispívá k získání lepší kategorie PENB.


Umělé skály do zahrad a k bazénům

Vystavovatel: Bamboodesign s.r.o.

Firma Bamboodesign se zabývá zakázkovou výrobou umělých skal a kamenů technologií stříkaného betonu do zahrad a k bazénům. Při realizaci klademe velký důraz na detailní zpracování a věrohodnost textury kamene. Mezi naše významné realizace patří skalní masiv pro bazén v Chorvatské Poreči, za který jsme obdrželi hlavní cenu v Evropské architektonické soutěži. Na našich webových stránkách nejdete i další naše realizace a třeba Vás budou inspirovat pro umístění skály do Vaší zahrady, nebo k bazénu.


EcoFlow Power Kits – modulární ostrovní systémy

Vystavovatel: STABLECAM s.r.o.

EcoFlow Power Kits jsou prvním kompaktním a modulárním systémem pro výrobu a ukládání energie v malých domech a karavanech. Power Kits nabízí kapacitu od 2 kWh po 15 kWh a dobíjení pomocí f.v. panelů s výkonem až 4,8 kW. Power Hub je vybaven invertorem 3,6 kW, dvojicí solárních regulátorů MPPT, DC-DC nabíječem s MPPT, AC nabíječem a převodníkem DC napětí. Vše co potřebujete k zasíťování vaší chaty či karavanu. Díky plug-and-play řešení lze systém rozšiřovat snáze a rychleji, než kdy před tím.


ISOTEC - střešní tepelně izolační systém

Vystavovatel: CONTI Praha, s.r.o.

Tepelně izolační systém pro zateplování šikmých střech, s integrovaným Aluzink laťováním pro přímou montáž finální střešní krytiny. Vynikající tepelně izolační vlastnosti, bez tepelných mostů, rychlá a snadná montáž. V jediné pracovní operaci je střecha dokonale zateplená, uzavřená vůči povětrnostním vlivům, a nalaťovaná pro pokládku střešní krytiny.


Domácí bateriové uložiště HES

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

All-in-one řešení hybridního fotovoltaického systému, stanice obsahuje třífázový střídač o výkonu 10 kW, MPPT modul pro připojení až 12 kWp FVE panelů, řídící jednotku, nabíječku a BMS baterií a samotné baterie o kapacitě až 41 kWh. Cena varianty s nejvyšší kapacitou je 494 500,- Kč bez DPH, dodací lhůta cca 1-2 měsíce.

Charakteristika:
Unikátní využití tzv. second-life článků z elektromobilů, díky kterým lze dosáhnout v kompaktním provedení (skříň 60x60x190cm) nadstandardní kapacity uložiště až 41 kWh. Kompletně vlastní vývoj a výroba. Řídící software stanice umožňuje kapacitu baterií efektivně využívat i při nákupu el. energie v režimu tzv. spotových cen.
Stávající uplatnění na trhu:
Stanice jsou vyráběny sériově ve výrobním závodu v Jeseníku, na trh jsou distribuovány prostřednictvím instalačních partnerů.


18V AKUMULÁTOR DEWALT POWERSTACK™

Vystavovatel: Stanley Black & Decker Czech Republic s.r.o.-divize DEWALT

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Revoluční technologie 18V plochých článků DEWALT POWERSTACK™ přináší o 50 % více výkonu a o 25 % menší rozměry než standardní cylindrické akumulátory pro napájení akumulátorového nářadí.

Charakteristika:
První systém akumulátorů pro napájení bateriového nářadí na světě, který používá ploché články místo klasických cylindrických. To poskytuje uživateli využít až o 50 % vyšší výkon pro svou práci. Akumulátor DEWALT POWERSTACK™ je o 25 % kompaktnější a o 15 % lehčí než standardní akumulátor DEWALT 2,0 Ah. To usnadňuje práci s nářadím, vysokou výkonost a menší únavu při práci ve stísněných prostorech.
Stávající uplatnění na trhu:
Od května 2022 je k dispozici akumulátor DEWALT POWERSTACK™ s kapacitou 1,7 Ah pod označením DCBP034 a od října bude k dispozici akumulátor DEWALT POWERSTACK™ s kapacitou 5,0 Ah DCBP518.


Rekuperační jednotky řady Flair

Vystavovatel:

Špičkové jednotky Brink Flair s nejlepšími technickými parametry a vybaveností. Systémový vzduchotechnický rozvod Air Excellent. Široké možnosti příslušenství (zvlhčovač, senzory CO2, zónová regulace, chlazení, filtrace).


Terče pod terasy

Vystavovatel: ITADECO s.r.o.

Využijte naše terče pod dlažbu pro Vaši terasu. Vyberte si z nabídky terčů pod dlažbu betonovou, keramickou nebo pod dřevěná či dřevoplastová prkna. V nabídce najdete terče s pevnou výškou řady EH. Dále nejprodávanější typy rektifikačních - stavitelných terčů řady New Maxi. Nabízíme i nejnižší stavitelné terče - StarT, které je možné nastavit v rozmezí od 10 do 15 mm.


Nezávislá a profesionální kontrola kvality výstavby dřevostaveb

Vystavovatel: Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.

Stavba pod dohledem. Kontrola dle speciální metodiky „CERTIFIKÁT KVALITNÍ STAVBA”. Co můžete čekat? Technika na své stavbě, kontrolu projektové dokumentace, stavebního materiálu a realizace, kontrolu požadavků na mechanickou odolnost, stabilitu, požární bezpečnost, úspory energie, ochrany tepla, vzduchotěsnosti, měření vlhkosti dřeva. Proč? Předejdete složitým a nákladným opravám chyb, které se mohou objevit až po dokončení domu, odhalíte chyby již při výstavbě s nízkými investicemi na opravu.


Světlík nové generace VELUX s plochým zasklením ISU 2093

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nová generace designových světlíků VELUX přináší až o 56 % více denního světla. Exkluzivní provedení plochého zasklení je možné kombinovat s neotevíravou nebo dálkově ovládanou základnou světlíku. Jedinečná konstrukce světlíku s trojsklem nabízí součinitel prostupu tepla Urc,ref300 = 0,60 W/m2K.

Charakteristika:
- Maximální a účinné prosvětlení. - Moderní design s bezrámovým zasklením. - Unikátní konstrukce z kompozitního materiálu. - Vysoká energetická efektivita. - Nově k dispozici také s trojsklem. - Ocenění Red Dot Design Award 2021.
Stávající uplatnění na trhu:
Jedná se o sériově dodávaný výrobek, uvedený na trh v dubnu 2022.


Simon 100

Vystavovatel:

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Simon 100 , designově čistý spínač pro použití v domovní elektroinstalaci,

Charakteristika:
Tlačítko obsahuje inovativně zkonstruovaný mikrospínač, který ruší zažitou uživatelskou zkušenost a přináší do ovládání domácnosti pocity jemnosti a hebké přívětivosti. Tento malý technický zázrak souzní s designovým zevnějškem, který svými čistými geometrickými liniemi bez viditelných spojů rámečků vybízí k dotyku.
Stávající uplatnění na trhu:
Již v prodeji


Norská sálavá akumulační kamna NORSK KLEBER

Vystavovatel: FLAMEN Czech Republic, s.r.o.

Stavíte dům a řešíte náklady na vytápění? Využijte nejlevnější zdroj energie – dřevo. Na jedno přiložení do mastkových kamen NORSK KLEBER vydrží tato akumulační kamna hřát a 12 hodin. Kamna se nabíjí teplem z okně a následně jej vydávají do místnosti po mnoho hodin. Stačí ráno zatopit a než budete přikládat podruhé, můžete celý den pracovat, aniž byste museli přikládat. Až se vrátíte, budou kamna stále teplá.


MAIRYSS - stavíme rostoucí domky

Vystavovatel: Mairyss s.r.o.

Stavíme nízkoenergetické, rekreační a mobilní montované domky s možností postupného rozšiřování dle vyvíjejících se požadavků klientů na potřebu prostoru. Moderní technologie, nízká energetická náročnost a současná architektura odpovídá aktuálním i budoucím požadavkům na bydlení. Klademe vysoký důraz na kvalitu provedení jak standardních tak individuálních řešení. Informace Vám poskytneme na naší expozici.


Závěrečná zpráva 2021

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje