FOR ARCH FOR ARCH
Obory veletrhu

Výběr dřevostavby záleží na životním stylu


Dřevostavby jsou v dnešní době stále oblíbenější. Lidé, kteří mají o tento typ bydlení zájem, si mohou vybírat z více variant těchto staveb. Na první pohled je jasné, že mezi dřevostavby patří sruby a roubenky. Sruby a roubenky mají přiznané dřevo, nejsou omítnuté zevnitř ani zvenčí, nejsou zateplené vrstvou polystyrenu nebo minerální vaty ani obložené sádrokartonem. Dřevo je velmi dobrý, přirozený tepelný izolant, a tak to není nutné ani žádoucí. Dřevo navíc dýchá, takže působí jako přirozené větrání.

 

Roubenka je postavená z klád opracovaných na hranoly, které jsou spojené v rozích takzvaně na rybinu, tedy rohovou vazbou bez přesahu. Dříve se mezi tyto hranoly dávala vycpávka, jakou je mech nebo jíl. V dnešní době se používají již moderní izolační látky.

 

Sruby jsou z upravené kulatiny. Klády mají po celé své délce vyfrézovanou drážku, která má menší poloměr než kláda pod ní. Tím pádem vzniká mezi kládami malý dutý prostor, který se vyplňuje tepelnou izolací. Dříve se používala ovčí vlna. Spoje klád jsou díky tomuto frézování velmi dobře těsné. V rozích jsou klády spojené sedlovým spojem, přes který částečně přečnívají.

 

Moderní dřevostavby se staví ze sendvičových panelů. Moderní dřevostavbu, kterou může být rodinný i bytový dům nelze, rozeznat od zděné. Složení je totiž většinou takovéto: fasádní barva – omítka – dřevěné deska – fólie – izolace – fólie – dřevěná deska – vnitřní omítka – interiérová barva. Velkou výhodou dřevostaveb je na rozdíl od srubů a roubenek velká rozmanitost exteriérů i interiérů.

 

Přijďte na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH ve dnech 19. až 23. září 2017 do PVA EXPO PRAHA v Letňanech, kde si své vysněné bydlení a všechny druhy staveb budete moci prohlédnout.


Zpět na seznam aktualit
TZB-info
TZB-info Sigfox představil 6 kroků k rychlejšímu rozšíření internetu věcí. Aplikací je však mnohem více Kazetové jednotky Panasonic přináší úspory energie, komfort a zdravý vzduch Zdravotní bezpečnost výrobků pro styk s pitnou vodou (současné požadavky v ČR) Protipožární systémy FirePro - vyvinuté pro ochranu lidí i životního prostředí Recyklovaná voda pro zalévání kapkovou závlahou Energetický štítek pro vaše obvody
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2016

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje