FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

OSLAVTE S NÁMI DEN DŘEVORÁDŮ – 19. ZÁŘÍ V PRAZE #ChcemeViceDrevaDoZivota


V neděli 19. září oslavíme už 4. ročník Dne dřevorádů, svátku všech milovníků dřeva, lesa a životního prostředí. Akci pořádá Nadace dřevo pro život, která se představí i na letošním For Archu formou putovní výstavy.

V Den dřevorádů si připomínáme, jak významnou roli hrají při ochraně životního prostředí udržitelně obhospodařované lesy. Díky nim se můžeme obklopovat dřevem, českou obnovitelnou surovinou, v našem každodenním životě.

Odpoledne plné zajímavých aktivit jsme připravili v pražském lese kousek od metra Roztyly. Budeme stavět dřevěné lavičky pro dobrou věc, závodit v dřevácích, poznávat les očima lesníka a sázet stromky.

Když přijdete, můžete si zasoutěžit i o dřevěné dubové hodiny!


V 16:00 se pokusíme o překonání celorepublikového rekordu v největším počtu dřevorádů na jednom místě.

Přidáte se?

Všechny důležité informace najdete na www.DenDrevoradu.cz

Těšíme se na viděnou!


DŘEVO JE CESTA: KOMUNITA MILOVNÍKŮ DŘEVA – CHCETE SE K NÁM PŘIDAT I VY

Truhláři, lesníci, výrobci dřevěných doplňků, stavitelé dřevostaveb
a mnozí další se se zapojují do naší komunity Dřevo je cesta, ve které je k dnešku více než 200 firem, živnostníků a institucí. Všichni mají společný cíl. Chtějí spolu s námi ukazovat přínos využívání dřeva v našem každodenním životě. Přehled všech členů najdete na webu www.drevojecesta.cz/clenove-komunity

PROČ DŘEVO? MÁ VÝBORNÉ VLASTNOSTI (NEJEN) JAKO STAVEBNÍ MATERIÁL

Dřevo se u nás Čechů už dávno zabydlelo.
Naše střechy podpírají dřevěné krovy, dřevěný nábytek je oblíbeným interiérovým doplňkem a zahrada bez dřevěné pergoly, hřiště nebo alespoň pískoviště se v Česku těžko hledá.

Mnozí jdou ve své lásce ke dřevu ještě dál. Bydlí v dřevostavbách. Některé obce si ze dřeva nechaly postavit i veřejné budovy, jako jsou knihovny nebo školky. Dřevo se tak pomalu ale jistě dostává do našich měst, z čehož máme velkou radost.

Materiálů na bázi dřeva přibývá a mají čím dál nečekanější vlastnosti. Dřevo průhledné jako sklo, silnější než ocel nebo poddajné jako látka už není žádnou novinkou. Všechny tyto podoby už dnešní dřevo má. Pojďme společně využít jejich potenciál.

Dřevo je díky svým vlastnostem také ideálním stavebním materiálem. Dobře se zpracovává a když o něj správně pečujete, vydrží staletí. Je potřeba se mu ale věnovat, vyžaduje naši péči a lásku. To je na něm tak krásné. Se správnou péčí nás ale všechny přežije. Jakmile však nadejde jeho čas, rozloží se a nezatěžuje už dále planetu.

Pro dřevo prostě hraje spousta důvodů. Krásně voní, je teplé a příjemné na dotek. Je zároveň přírodním a ekologickým materiálem a naši obnovitelnou surovinou.

Více o tom, jak využíváním dřeva chráníme životní prostředí, najdete v našem průvodci 7 důvody pro dřevo na webu www.DrevoJeCesta.cz
 


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje