FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2023

Exponáty Grand Prix - FOR ARCH


PREFA INTEGROVANÝ SOLÁRNÍ PANEL

Vystavovatel: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o. - Hala 2 - B04

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

https://cz.prefa.com/solar/ PREFA solární střešní panel velký - v položené ploše rozměr 1 400 × 420 mm a výkon 100 Wp/ks; váha 12,6 kg/m²; minimální sklon střechy 17° (cca 31 %).

Charakteristika:
Kombinace střešního systému s fotovoltaickými prvky (tzv. 2 v jednom - žádná dodatečná montáž). Solární střecha PREFA opticky vypadá, že je vyrobena z jednoho homogenního kusu. Prizmatické solární sklo s nízkou odrazivostí je pevně spojené s osvědčeným hliníkovým panelem PREFA, který je odolný vůči vichřici, korozi a je také pochozí.
Stávající uplatnění na trhu:
představení novinky, která je v Rakousku již k dispozici a na trhu v ČR bude k dispozici od roku 2024


TEPELNÉ ČERPADLO ACOND PRO R

Vystavovatel: ACOND a.s. - Hala 4 - B08

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tepelné čerpadlo vzduch-voda ACOND PRO R je naše silnější a větší tepelné čerpadlo, které je vhodné pro domy s vyššími energetickými ztrátami (například rekonstrukce starších domů), nebo pro velké novostavby. Akustický výkon tohoto čerpadla je 49,3 dB. Energetická třída A+++/A+++ garantuje velice nízkou energetickou náročnost a Vám tak sníží náklady na vytápění. ACOND PRO R má také nerezový spirálový kompresor, vydrží vám tedy dlouhé roky. Přijďte navštívit expozici firmy ACOND.

Charakteristika:
Plynule regulovatelné čerpadlo vzduch-voda pro rodinné domy s možností chlazení objektu a plnohodnotného ohřevu TUV, patentovaná regulace AcondTherm. Hlavními přednostmi jsou skvělé parametry účinností, hlučnosti a kvalitní provedení. Chytré využití Fotovoltaické elektrárny a připojení chytré domácnosti.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba


Biofiltr Kolomaki Rain 200

Vystavovatel: Kolomaki s.r.o. - Hala 2 - C02

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Biofiltr Kolomaki Rain 200 zajišťuje efektivní mechanické a biologické čištění uskladněné dešťové vody a vnitřních povrchu dešťových nádrží, odstranění kalu, usazenin, rozpuštěných látek, nežádoucích plynu a zbytečných bakterii. Muže byt poháněn energie ze solárních panelu věci nízké spotřebě energie.

Charakteristika:
Biologické čistěni dešťové vody a dešťových nádrží bez použití chemických látek, umělohmotných filtračních materiálu a sofistikovaných membrán.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba již třetím rokem.


Digitální televize estav.tv, informace pro stavaře, municipalitu i širokou veřejnost

Vystavovatel: TZB-info, ESTAV.cz, estav.tv - Hala -

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Digitální televize www.estav.tv je přístupná v plném rozsahu zdarma a pokrývá jak témata pro odborníky, tak širokou veřejnost. Pro odborníky (projektanti, správci nemovitostí, montážní firmy, údržba nemovitostí, zástupci municipality, architekti) přináší zejména komentáře legislativy, cen, vývoje stavebního trhu, nových technologií, webináře, právní rady pro firmy a města a obce, pozvánky na akce, ukázky správné praxe. Pro širokou veřejnost nabízí zejména právní rady, poradenství o úsporách energie a užívání objektu, dotacích, informace o výrobcích.

Charakteristika:
Obsah je garantován redakcí recenzovaného portálu TZB-info s více než 20 letou historií. Estav.tv obsahuje část videa, část podcasty, část audiočlánky a část pořady. Formáty jsou datově optimalizovány, aby umožnili maximální přístupnost veřejnosti a obsah plnil poradenskou a edukativní funkci. Provázání s portály TZB-info a ESTAV.cz rozšiřuje audio a video formát o další možnost detailních informací. Vysílání na estav.tv moderují odborníci v daném oboru, je tak garantována správnost a relevantní obsah, což je v dnešním digitálním prostoru velmi žádoucí. I proto je estav.tv respektován a využíván i státní správou, odborníky, veřejnoprávními médii, školami a univerzitami a výzkumnými ústavy. Na rozdíl od jiných médií není obsah zasažen a ředěn reklamou. Pokud v pořadu vystupuje zástupce firmy, pro diváka a posluchače je to vždy zřetelně a jednoznačně označeno.
Stávající uplatnění na trhu:
Portál byl veřejností velmi kladně přijat pro obsah i strukturu. Stal se pevnou součástí učebních materiálů škol, nabídl pro nastupující generaci atraktivní formát a snížil náklady škol na učební materiály. Osvědčil se i v době covidu, kdy nahradil jak výuku, tak konference, semináře a školení a v současné době stále některé tyto funkce plní. Firmám nabízí relevantní prostor pro informování v kontextu a video a audioobsah umožňuje předávání informací bez zbytečného cestování, nákladů na tisk a výrazně většími počtu zájemců. Estav.tv nabízí ověřené a aktuální informace a redakce také nabízí služby pro firmy v podobě zpracování videí a reportáží.


Modulární systém řešení automatizace a řízení budov s komunikací v průmyslovém internetu věcí (IIoT)

Vystavovatel: DEMCAK s.r.o. - Hala 4 - A21

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Stolová dvou-deska skládající se ze senzorů pro demonstraci modulu ochrany před úniky kapalin a plynů, na které představíme pomocí magnetických dílků poskládáním jakýkoliv model automatizace pro řízení budov. Tak jako puzzle, takto snadná je obrazně i instalace našeho systému KOLEGA DEMCAK. Je to revoluční, chytré a jednoduché pro automatizaci všech budov, včetně historických, bez zásahů do stěn. Exponát je reprezentací revolučního systému správy a řízení budov, který využívá průmyslové zabezpečené sítě (IIoT) pro komunikaci a ochranu při haváriích. Lze jej jako puzzle stavět v průběhu času a vzniklých potřeb uživatele. Tím je jeho pořízení levné, efektivní a účelně zlevní provoz chodu budovy. Naším produktem je systém KOLEGA DEMCAK, chytrý software, který slouží pro správu stávajících i nových zařízení budovy do jednoho portálu a zajistí vše od měření, správy i automatizace.

Charakteristika:
Komplexní modulová automatizace: Systém integruje celostní správu budovy (např. kamery, vytápění, chlazení, větrání, CO2, docházku, energetickou spotřebu, osvětlení), jednoduše cokoli, co lze měřit a na základě dat autonomně řídit. Bonusem systému je ochrana před/při havarijních stavech: Systém detekuje počínající havárii, ať už se jedná o únik vody, plynu, olejů, chem. látek nebo vznik ohně. Na základě sběru informací ze všech zařízení se chová budova autonomně a systém KOLEGA DEMCAK automaticky uzavírá přívody média (voda, plyn, zdroj elektrické energie, aj.), spustí odvětrání, alarmy, lokalizuje ohnisko požáru pro IZS.
Stávající uplatnění na trhu:
Systém nachází uplatnění na trhu v různých oblastech. Jeho komplexní a přitom flexibilní povaha umožňuje jeho využití v různých typech budov od kanceláří, obchodních center, výrobních hal, až po obytné budovy. Jeho schopnost vzdáleného ovládání a automatické reakce na mimořádné situace představuje významnou hodnotu pro vlastníky nemovitostí, kteří hledají efektivní a bezpečné řešení pro správu svých budov. Navíc, díky své modularitě, je možné systém snadno rozšířit a přizpůsobit specifickým potřebám uživatele, což je velkým přínosem v dynamickém a rychle se měnícím prostředí realitního trhu. Náš systém již aktivně chrání průmyslové objekty v ČR, rekreační zařízení i kanceláře mnoha firem.


TEPELNÉ ČERPADLO ACOND PRO N

Vystavovatel: ACOND a.s. - Hala 4 - B08

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tepelné čerpadlo vzduch-voda ACOND PRO N je naše menší tepelné čerpadlo, které je vhodné například pro novostavby. Řadu tepelných čerpadel ACOND PRO vyvíjíme, vyrábíme a testujeme přímo u nás v České republice. Montujeme jej i servisujeme. Jsme v tomto jedničkou na českém trhu. ACOND PRO N je naše nejtišší tepelné čerpadlo. Jeho akustický výkon je 48,4 dB. ACOND PRO N má topný faktor 4,9. Tento faktor Vám ušetří desítky, možná i stovky tisíc korun. Přijďte se podívat na naše tepelná čerpadla.

Charakteristika:
Plynule regulovatelné čerpadlo vzduch-voda pro nízko energetické rodinné domy s možností chlazení objektu a plnohodnotného ohřevu TUV, patentovaná regulace AcondTherm. Hlavními přednostmi jsou skvělé parametry účinností, hlučnosti a kvalitní provedení. Chytré využití Fotovoltaické elektrárny a připojení chytré domácnosti.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba


Ventilační tepelné čerpadlo NIBE S735

Vystavovatel: Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o. - Hala 4 - B15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Efektivní, udržitelné řešení pro novostavby a nízkoenergetické domy. Zařízení odsává teplý, znehodnocený vzduch z místností a využívá opakovaně jeho energii. Obsahuje 180litrový zásobník teplé vody. Topná voda dosahuje až 80 °C, SCOP až 4,5. Pracuje velmi tiše (36-49 dB(A)). Ovládá se na dotykovém displeji a aplikací myUplink

Charakteristika:
Jediná jednotka (s půdorysem lednice) umístěná v interiéru zajišťuje velmi efektivně větrání, vytápění a ohřev vody; zpracovává odpadní vzduch. Má vysoké SCOP a je nejtišší ve své kategorii. Elegantní bílo-černo-stříbrný design je vhodný do každého interiéru a má typizované rozměry. Energetická třída 35 °C/55 °C A+++/A++, v prodeji MOC: 245.000.- Kč
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba od 2022,


IZOS Design

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala 2 - B07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Digitální tisk IZOS Design je moderní technologie tisku na interiérové i exteriérové sklo IZOS. Keramická barva je nanesena na skleněnou tabuli, po sušení je v kalící peci při rovnoměrném ohřátí na teplotu okolo 620 °C zapečena

Charakteristika:
Metodou digitálního tisku IZOS je možné vyrobit designová skla již od jednoho kusu s libovolnými motivy i barvami, od jednoduchých vzorů až po celoplošný potisk dle oblíbené fotografie. To vše při zachování prostupu světla. Tato technologie umožňuje bez okrajový tisk. Tisknout dokážeme i na skla nepravidelných tvarů.
Stávající uplatnění na trhu:
Fasádní skla, dělící příčky kanceláří, kuchyňské linky, sprchové kouty, dveře, pochozí plochy, obklady stěn, zábradlí, veřejné zastávky-potisk skla o velikosti 2400 x 4100 mm tloušťky 4-19 mm v rozlišení 90-1440 DPI.


EUREKO GREEN

Vystavovatel: REGRA PLAST spol. s r.o. - Hala 2 - C16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Český výrobce střešních krytin představuje výrobek, který kombinuje plnohodnotnou střešní krytinu s nosičem extenzivní zelené střechy. Taková zelená střecha je určena na šikmé střechy, na latě a v klasické střešní skladbě. Snadno a rychle, mnohdy svépomocí, může být zelená střecha skoro kdekoliv.

Charakteristika:
Revoluční výrobek, který zcela mění dosavadní koncept šikmých zelených střech. Odolný materiál prověřený mnoha lety zkušeností na střechách. Jednoduchá a rychlá pokládka bez nutnosti speciální techniky či vybavení.
Stávající uplatnění na trhu:
Tato novinka byla již zavedena do sériové výroby společnosti.


Hliníková pergola OpenSky

Vystavovatel: H & M spol. s r.o. - Hala 3 - B12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Hliníková pergola OpenSky je velmi moderní a mimořádně funkční řešení pro zastřešení teras nebo zahradních ploch. Díky možnosti použití bočních zástěn nebo posuvných skleněných panelů lze pergolu používat bez ohledu na převládající povětrnostní podmínky. V naší nabídce jsou k dispozici dva systémy pergol Hliníková pergola OpenSky 120 a Hliníková pergola OpenSky 140. Jedná se o zakázkovou výrobu, orientační cena při rozměru 4 x 3,5 m je 230.000,- Kč.

Charakteristika:
Hliníková pergola OpenSky byla navržena s důrazem na stabilitu a pevnost při vysokých zatíženích sněhem (až do 200kg/m2) a větrem (do 110km/h). U Varianty OpenSky 140 si lze vybrat mezi volně stojícím provedením nebo pergolou montovanou na zeď. Maximální velikost jednoho modulu u varianty OpenSky 140 činí 7 x 5 x 3 m (š x h x v). Maximální možné rozměry u varianty OpenSky 120 jsou 6 x 4 x 3 m (š x h x v). V případě potřeby je možné zvolit vícemodulové provedení.
Stávající uplatnění na trhu:
Zakázková výroba


Fotovoltaická protihluková stěna

Vystavovatel: Transference Century, s.r.o. - Hala 4 - C03

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Výška od 2,5 do 7 metrů. 1 km - od 600 do 3600 FV modulů (1 až 6 modulů v řadě) - od 0,2 MW do 1,3 MW kapacity. Roční výkon výroby elektřiny - od 130 MWh do 800 MWh. Zvukově izolační (B3) bezrámový skleněný solární modul o výkonu 370 W je extrémně odolný proti zatížení, amoniaku, krupobití, solné mlze a požární bezpečnosti třídy A.

Charakteristika:
Výroba elektřiny pomocí bifaciálních modulů zabudovaných v protihlukové stěně, díky kterým se investice do protihlukové stěny vrátí. Technologie je navržena tak, aby snižovala hladinu hluku, chránila citlivé oblasti před hlukem ze silniční dopravy a produkovala čistou energii.
Stávající uplatnění na trhu:
Využití v dopravní infrastruktuře (železnice a silnice) a liniových stavbách.


IZOS ENERGY+ Acoustic

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala 2 - B07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o izolační trojsklo jehož hlavní funkcí je maximální tepelná izolace, tepelné zisky a neutralita v kombinaci s různými úrovněmi akustického útlumu od hodnoty vzduchové neprůzvučnosti Rw = 33 dB až do 45 dB.

Charakteristika:
Tento unikátní výrobek svojí standardní konstrukcí plní nejpřísnější požadavky na izolační funkci za předpokladu maximálních energetických zisků ze slunce během topné sezóny v kombinaci různé úrovně akustického útlumu. V případě použití akustických laminovaných skel dokonce získáme i bezpečnostní funkci a 100% UV ochranu.
Stávající uplatnění na trhu:
Jedná se o standardní výrobu a dostupnost tohoto unikátního výrobku. Jeho uplatnění je zejména pro rezidenční výstavbu všech typů objektů.


Bezvodý pisoár P1.1

Vystavovatel: EcoStep s.r.o. - Hala 5 - C05

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Keramický bezvodý pisoár P1.1 je jedničkou na trhu s nejdelší životností ventilu. Má speciální tvar zamezující odkapy moči na podlahu, zamezuje šíření zápachu a je zcela hygienický. Má speciální povrch, na kterém se nedrží kapky moči. Rychlá výměna za klasický pisoár bez úprav. Cena: 13.950 Kc bez DPH. Pisoár je stále skladem.

Charakteristika:
Ekologický bezvodý pisoár P1.1 maximálně snižuje spotřebu pitné vody a CO2. Jeho údržba zabere maximálně 20 sekund denně. Díky své funkčnosti a inovativní technologii se nepoužívá žádná chemie a proto je šetrný k životnímu prostředí. Jako jediný na světě garantujeme minimální životnost ventilu 6 měsíců.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba. Na trh dodáváme od roku 2010.


Jøtul F 171 Zensoric

Vystavovatel: SCANDIQUE, spol. s r.o. - Hala 7 - A01

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Krbová kamna s automatickou regulací hoření. Dvoustupňové spalování Clean Burn splňuje požadavky na ekodesign. Palivo: dřevo. Materiál: litina. Povrchová úprava: černý lak. Jmenovitý výkon: 5 kW. V/Š/H: 1100/540/415 mm. Hmotnost: 148 kg. Délka polen: 30 cm. Průměr kouřovodu (horní/zadní vývod): 150 mm. Externí přívod vzduchu.

Charakteristika:
Technologie Zensoric automaticky reguluje přívod vzduchu do kamen, čímž umožňuje optimální spalování s nejnižšími možnými emisemi.
Stávající uplatnění na trhu:
Nultá série


HELUZ IFC

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala 2 - B07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o službu automatizovaného zpracování výkazu výměr na základě výměnného datového souboru IFC. Jedná se o praktické využití projektování staveb metodou BIM v oboru zděných staveb. Díky nově vyvinutému internímu softwaru Cihla 4.0 lze nabídnout využití digitální komunikace, zvýšit rychlost a přesnost zpracování dat.

Charakteristika:
Praktické využití BIMu v oblasti zděných staveb. Zrychlení a zpřesnění zpracování dat v oblasti rozpočtování staveb. Možnost odeslat IFC soubor ke zpracování přímo z projekčního softwaru.
Stávající uplatnění na trhu:
Služba se spouští od 5.9.2023


Prefabrikovaný sklep a úkryt Kolomaki Quick samonosný

Vystavovatel: Kolomaki s.r.o. - Hala 2 - C02

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Výrobek slouží jako zahradní podzemní sklep, extra místnost na uskladnění zahradních věci či jako rodinný úkryt pro případy přírodních či jiných nebezpečí. Podzemní umístění zajišťuje stálou nízkou teplotu, ventilace - příjemnou vlhkost. Plocha sklepa od 4,5 m2 do 45m2. Vyrábí se z polypropylenových desek a oceli, vnitřní volitelné vybavení z překližky. Maloobchodní cena je od 115 000,- bez DPH.

Charakteristika:
Unikátní kombinace vodotěsného plastového jádra a vnější ocelové nosné konstrukci pro snadnou a rychlou instalaci bez použití betonu.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, již druhý rok.


Digitální televize estav.tv, informace pro stavaře, municipalitu i širokou veřejnost

Vystavovatel: TZB-info, ESTAV.cz, estav.tv - Hala -

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Digitální televize www.estav.tv je přístupná v plném rozsahu zdarma a pokrývá jak témata pro odborníky, tak širokou veřejnost. Pro odborníky (projektanti, správci nemovitostí, montážní firmy, údržba nemovitostí, zástupci municipality, architekti) přináší zejména komentáře legislativy, cen, vývoje stavebního trhu, nových technologií, webináře, právní rady pro firmy a města a obce, pozvánky na akce, ukázky správné praxe. Pro širokou veřejnost nabízí zejména právní rady, poradenství o úsporách energie a užívání objektu, dotacích, informace o výrobcích.

Charakteristika:
Obsah je garantován redakcí recenzovaného portálu TZB-info s více než 20 letou historií. Estav.tv obsahuje část videa, část podcasty, část audiočlánky a část pořady. Formáty jsou datově optimalizovány, aby umožnili maximální přístupnost veřejnosti a obsah plnil poradenskou a edukativní funkci. Provázání s portály TZB-info a ESTAV.cz rozšiřuje audio a video formát o další možnost detailních informací. Vysílání na estav.tv moderují odborníci v daném oboru, je tak garantována správnost a relevantní obsah, což je v dnešním digitálním prostoru velmi žádoucí. I proto je estav.tv respektován a využíván i státní správou, odborníky, veřejnoprávními médii, školami a univerzitami a výzkumnými ústavy. Na rozdíl od jiných médií není obsah zasažen a ředěn reklamou. Pokud v pořadu vystupuje zástupce firmy, pro diváka a posluchače je to vždy zřetelně a jednoznačně označeno.
Stávající uplatnění na trhu:
Portál byl veřejností velmi kladně přijat pro obsah i strukturu. Stal se pevnou součástí učebních materiálů škol, nabídl pro nastupující generaci atraktivní formát a snížil náklady škol na učební materiály. Osvědčil se i v době covidu, kdy nahradil jak výuku, tak konference, semináře a školení a v současné době stále některé tyto funkce plní. Firmám nabízí relevantní prostor pro informování v kontextu a video a audioobsah umožňuje předávání informací bez zbytečného cestování, nákladů na tisk a výrazně většími počtu zájemců. Estav.tv nabízí ověřené a aktuální informace a redakce také nabízí služby pro firmy v podobě zpracování videí a reportáží.


Koncept digitálního plánování Xella blue.sprint

Vystavovatel: Xella CZ, s.r.o. - Hala 2 - A14

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o unikátní koncept služeb založený na bázi digitálního plánování a BIM. Je určený pro všechny typy staveb a oceňují ho investoři, architekti, projektanti i realizační firmy. Převratné je i využití smíšené reality ať již ve fázi plánování či následné realizace.

Charakteristika:
Xella blue.sprint přináší optimalizovaný stavební proces, zkrácení doby výstavby, úsporu pracovníků a materiálu, vyšší ziskovost projektu, partnerství v celém cyklu stavby od studie po realizaci.
Stávající uplatnění na trhu:
Koncept služeb je v tuto chvíli prověřený v praxi a má své pevné místo na stavebním trhu, který se poměrně rychle adaptoval na digitalizaci. Můžeme se pyšnit již několika zrealizovanými projekty a dalšími ve fázi jednání a příprav.


Fotovoltaický fasádní panel

Vystavovatel: Transference Century, s.r.o. - Hala 4 - C03

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Výkon dle zvolené struktury či barvy od 295 - 345 W při rozměru 1780*1180 mm, účinnost modulu je 14,1 - 16,4 %. Technologie barvení je za pomocí nano filmu, díky které barva je jasná a dlouhotrvající. Vynikající odolnost proti ohni a vodě.

Charakteristika:
Fasádní panely připomínající běžné fasády, které nenarušují vzhled okolí, umožňují danému objektu vyrábět energii ze slunce. Panely jsou ve variantách hliníku, mramoru, cihel a jiných barevných provedeních. Možné využít při počínající výstavbě pro kompenzaci vynaložených nákladů při běžné fasádě.
Stávající uplatnění na trhu:
Využití v památkově chráněných oblastech či u prosluněných vnějších plášťů budov.


  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2022

Facebook