FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

ZELENÁ, CHYTRÁ A ODOLNÁ MĚSTA

Moderní řešení a možnosti jejich financování v rámci Zelené dohody pro Evropu
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Úterý, 2020-09-22 10:30 - 12:00

Místo konání: Vstupní hala II, Kongresový sál

Organizátor: ASOCIACE PRO ROZVOJ INFRASTRUKTURY, z.s.

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Cílem konference je otevřít národní debatu o tom, jak systematicky chránit a rozvíjet životní prostředí měst a obcí celostně a integrovaně s využitím lepších postupů rozvojového plánování a moderních technologií v kontextu:

  • postupující urbanizace;
  • technologického vývoje a nových chytrých a digitálních řešení;
  • Zelené dohody pro Evropu (European Green Deal) a EU Taxonomie (EU Taxonomy);
  • změny klimatu a jejich aktuálních výzev;
  • potřeby digitalizace naší infrastruktury;
  • dopadů letošní koronavirové pandemie a potřeby zabránit obdobným environmentálním, sociálním a hospodářským dopadům v budoucnosti; a
  • budoucího programového období EU 2021–2027 a finančních zdrojů na úrovni EU a ČR, včetně nástrojů obnovy po COVID dohodnutých na Evropském summitu v Bruselu v červenci 2020.

Koncept Zelených měst je ucelený, víceodvětvový proces, v němž jsou environmentální výzvy města pravidelně identifikovány, prioritizovány a řešeny prostřednictvím cílených investic a služeb, případně regulačních nástrojů. To vše s cílem zlepšit životní prostředí měst nákladově efektivním a finančně udržitelným způsobem při maximalizaci ekonomických a sociálních přínosů pro jeho obyvatele. Chytrým řešením by měla předcházet chytrá rozhodnutí na základě informací podložených skutečností.


  TZB-info
TZB-info Český soběstačný dům na vlastní kůži - jaké jsou první dojmy? ISOVER ROOF ACOUSTIC akusticky pohltivé střechy na perforovaném trapézovém plechu. Studie průmyslové haly Nové vedení Českého plynárenského svazu a plynárenství v dekarbonizované energetice Pátý ročník participativního projektu Dáme na vás Schöck Tronsole® typ P: jen 18 cm tloušťky desky a klid O minimální výšce slunce v nové evropské normě
Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje