FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

DIGITÁLNÍ DVOJČE 3D; VIRTUÁLNÍ REALITA; NOVÉ TRENDY V DIGITALIZACI

Během přednášky budou prezentovány praktické ukázky vytváření digitálního dvojčete. Účastníci konference budou moci sledovat reálný proces tvorby digitálního dvojčete v reálném čase díky, ve střední Evropě, unikátnímu mobilnímu laserskenu. Zároveň budou ukázány živé projekty zákazníků využívajících digitálních dvojčat.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Středa, 2023-09-20 10:00 - 17:00

Místo konání: Vstupní hala II, Konferenční sál 1

Organizátor: ABF, a.s.

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
PŘEDNÁŠKA Č. 1

 

10.00 - 10.45 Ladislav Čapek


Transformace stavebnictví pomocí digitálních dvojčat: Inovace, výzvy a budoucnost

 

V době, kdy digitalizace proniká do různých odvětví, stavebnictví není výjimkou. Digitální dvojčata, která kombinují fyzický svět s jeho digitálním protějškem, se stávají klíčovým prvkem pro efektivní správu stavebních projektů. Tento příspěvek se zaměřuje na hlavní aspekty spojené s digitálními dvojčaty, konkrétně na jejich vytváření a praktické využití.

Přechod k digitálním dvojčatům přináší specifické výzvy. Jednou z nich je integrace dat z různých zdrojů, jako jsou rozsáhlá množství prostorových dat (BIG DATA) z laserskanů, dokumentace v rámci BIM (Building Informational Modelling), senzorová data a provozní informace.

V době zdůrazňování energetické účinnosti bude přednáška detailně rozebírat konkrétní úspory a praktické využití digitálních dvojčat. Budou ukázány příklady využití digitálních dvojčat pro přípravu fotovoltaických elektráren na budovách, optimalizaci zateplovacích opatření a úsporu energie v osvětlení. Dále bude prezentováno, jak digitální dvojčata mohou efektivně sloužit pro správu nemovitostí v rámci facility/asset managementu.

S rychlým vývojem technologií umělé inteligence a internetu věcí (IoT) se otevírají nové možnosti pro digitální dvojčata ve stavebnictví. Budoucnost vidíme v prediktivním modelování, kde lze na základě historických dat a analýzy provozních údajů předpovědět potenciální problémy a optimalizovat údržbu.


 

PŘEDNÁŠKA Č. 2

 

11.05 - 11.50 Tomáš Rousek

 

Virtuální realita, digitální dvojčata a budoucnost architektury na Zemi i ve vesmíru

 

V rámci přednášky se podíváme na technologie BIM, Virtuální reality, AI, 3D tisku a robotické výstavby. Zmíníme nástroje umělé inteligence a parametrického navrhování. 

Na místě bude možné si projít virtuální simulaci základny Prahy na Měsíci s množstvím obytných modulů, raket i originálním roverem LUNIAQ inspirovaným vozy Škoda ENYAQ. Prezentována bude verze vyvinutá pro výstavu ve Space Center Houston, velkém muzeu při centru NASA JSC.

 

PŘEDNÁŠKA Č. 3

 

12.30 - 13.05 -  Marek Stařičný

 

Wearrecho – kolaborativní software pro navrhování architektury, spolupráci a vizualizaci ve virtuální realitě

 

1. Tvorba a prezentace architektury ve virtuální realitě: máte možnost vytvářet architekturu přímo kolem sebe v měřítku 1:1, intuitivně, jednoduše a rychle. Interaktivní funkce také zahrnují možnost provádět v reálném čase změny v designu interiéru, výběru materiálů a nábytku i v dispozičním uspořádání, a také okamžité změny počasí a času.

 2.  Spolupráce ve VR nebo i přes desktop: Wearrecho umožňuje připojení více uživatelů v rámci jediného projektu. Máte tak možnost pracovat na projektu se svými kolegy a partnery odkudkoliv na světě.

 3. Propojení WR s parametrickým prostředím BIM. Všechno, co vytvoříte ve Wearrecho, se projeví v Revitu a naopak. Nyní je v intenzivním vývoji (a už i k vyzkoušení) jednoduchá manipulace s BIM prvky přímo ve WR. Například posun okna - změna se pak v Revit addinu projeví k ukázání na editovaný prvek a jeho potvrzení/zamítnutí (tato manipulace je i ve světovém měřítku unikátní).

 

PŘEDNÁŠKA Č. 4

 

13.20 - 13.50 -  Ondřej Valach

 

Jak s Lumionem na vizualizace z různých SW a ještě jednoduše

 

Lumion je jeden z nejpoužívanějších programů na vizualizace, v ČR jej používá každý rok téměř dvě desítky tisíc odborníků, ale poslední dobou prošel obrovským vývojem a dostal spoustu malých i velkých úprav. Pojďte se podívat, jak vytvořit vizualizace z téměř jakéhokoliv CAD programu, rychleji a jednodušeji než kdy dříve. Součástí prezentace BIM a digitálních dvojčat může být i profesionální vizualizace, jde to.

 

PŘEDNÁŠKA Č. 5

 

14.05 - 14.35 -  Petr Karásek

 

Moje Archicad workflow

 

Prezentace mé pracovní workflow s programem Archicad v průběhu navrhování a projektování rodinných domů ve 3D. Cílem je maximální efektivita práce a minimalizace chyb při zpracování 3D informačního modelu resp. digitálního dvojčete stavby

 

PŘEDNÁŠKA Č. 6

 

15.05 – 15.35 -  Martin Svoboda

 

Vizualizace v praxi

 

Vstupte do světa 3D modelování, vizualizací a renderovaných videí přímo ve vašem BIM projektu. Sdílím s vámi své bohaté zkušenosti a nejnovější trendy v oblasti vizualizace, a to s využitím programů ArchiCAD a Lumion. Dozvíte se, jak efektivně a rychle vytvářet poutavé grafické výstupy, které osloví vaše klienty a zvýší atraktivitu vašich architektonických projektů, aniž byste museli opouštět prostředí vašeho BIM projektu nebo provádět složité úpravy v dalších softwarových nástrojích. Připojte se k nám a objevte umění vizualizace v praxi.

 

PŘEDNÁŠKA Č. 7

 

15.50 – 16.15 -  Joanna Linhartová

 

SketchUp, 3D modelování, novinky

 

SketchUp je světově nejrozšířenější 3D modelář, který se v naší republice začal prodávat v roce 2003. A od té doby je skutečně „srdcovou“ záležitostí obrovského množství designérů, architektů, stavařů, výrobců nábytku atd. atd. Svou intuitivností a hravostí si vytvořil na trhu pro zpracování 3D modelu bezkonkurenční pozici. V nové verzi se opět objevilo několik velmi příjemných vylepšení, jako obvykle vymyšlených tak, aby co nejvíce zefektivnily práci, aniž by dodaly programu na složitosti. Prostě stále platí – NEPANIKAŘTE – je to opravdu jednoduché.

 

PŘEDNÁŠKA Č. 8

 

16.35 - 14.35 – Rudolf Vyhnálek

 

Vizualizace a Autodesk Revit

 

Základním výstupem BIM je 3D model. Ačkoliv je specificky vytvořený proto, aby z něj bylo možné získat projektovou dokumentaci, je velmi dobře použitelný i pro pokročilé vizualizace. Přednáška se věnuje možnostem propojení světa BIM v podání Autodesk Revit a speciálních vizualizačních nástrojů.

 


  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje