FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

BEZPEČNÝ BYTOVÝ DŮM SVJ | D 4.0 – TRENDY A MOŽNOSTI PRO MODERNÍ ZABEZPEČENÍ MAJETKU A BYTŮ
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Čtvrtek, 2019-09-19 09:30 - 14:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1

Organizátor: Ministerstvo vnitra ČR

Zbývající kapacita účastníků: 187

Vstupné: na základě registrace od 1. 8. 2019


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Z DŮVODU NAPLNĚNÍ KAPACITY JE REGISTRACE NA KONFERENCI UKONČENA

 

Připravovaný odborný seminář přinese důležité odborné informace pro zástupce BD a SVJ zejména k problematice zabezpečení bytů a domů a je součástí nového preventivního projektu.

 

V roce 2018 se začal realizovat nový celorepublikový preventivní projekt. Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ představuje souhrn preventivních opatření při ochraně rodinných domů, bytových domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Poukazuje a řeší kolize norem bezpečnosti a požárních norem nejen v bytových domech. Projekt má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku.

 

Odbor tisku a prevence a Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR připravily preventivní projekt zaměřený na problematiku majetkové kriminality s názvem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“ v „Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality pro rok 2018“. Spolupracujícími subjekty jsou Pražské arcibiskupství, Českomoravská myslivecká jednota, Cech mechanických zámkových systémů, vzdělávací zařízení Policie ČR Pardubice a další partneři podílející se zejména na propagaci projektu.

 

Projekt byl iniciován potřebou informovat veřejnost v nových trendech vloupání do obydlí, které se objevily v okolních sousedních státech a nově již překročily i hranice České republiky. Projekt je proto koncipován jako souhrnné opatření v činnosti Policie ČR a osvěty obyvatel České republiky o nových účinných způsobech ochrany majetku, o technickém a elektronickém zabezpečení a jeho vhodné kombinaci. Jeho cílem je snížit dopad majetkové trestné činnosti v případech odcizení např. legálně držených, zejména loveckých zbraní, střelných zbraní, krádeže zahradního vybavení, součástí a doplňků bytů a domů, cenností apod.

 

Projektem chceme probudit u majitelů domů a bytů zodpovědnost k vlastnímu majetku a zájem o jeho zabezpečování, ale i zvýšit zájem o dění v bezprostředním okolí. Nedílnou součástí projektu je vzdělávání policistů specializujících se na majetkovou trestnou činnost v nejnovějších technologiích zabezpečení majetku a v mechanických a elektronických zámkových systémech.

 

Hlavními nástroji projektu jsou mobilní aplikace pro občany „Zabezpečte se“, které obsahují základní informace a návody pro zabezpečení majetku, rozhlasové spoty určené do medií, ale i do rozhlasů obcí a měst a video spoty.  Dále pak tištěné i audio výstupy v periodikách církve a Českomoravské myslivecké jednoty. Účast na pravidelných setkáních, včetně úzké spolupráce s představiteli spolupracujících subjektů. Nedílnou součástí projektu jsou také semináře pro specialisty, vzdělávání a instruování myslivecké stráže, účast preventistů na krajských a obecních jednání občanů se samosprávou, realizace kontrolních a bezpečnostních akcí apod.

 

Projekt ukazuje, vysvětluje, doporučuje a nabízí občanům správná a relevantní řešení týkající se zabezpečení jejich majetku pomocí nezbytného základu zabezpečení každého bytu, domu či jiného objektu prostřednictvím mechanických zábranných prostředků. Zdůrazňuje důležitost certifikace výrobků a služeb a podporuje využívání norem prevence kriminality řady ČSN EN 14383 při výstavbě budov.

 

S aktivitami v oblasti ochrany majetku a prevence vloupání souvisí i nová aktivita Evropské sítě prevence kriminality, do které se zapojila i Česká republika prostřednictvím MV a PČR, a to Evropský den proti vloupání do obydlí. Ten letos připadl na 19. června 2019. V rámci výše uvedených aktivit MV a PČR nabízí nové webové stránky www.stopvloupani.cz také mobilní aplikaci Zabezpečte se II.

 

Evropský den proti vloupání do obydlí je součástí politického cyklu EU: „European multidisciplinary platform against criminal threats – EMPACT“. Europol v rámci EMPACT definuje devět prioritních oblastí, pro které vypracovává strategické plány, projekty a operace. Kampaň k vloupání je vytvářena pro prioritní oblast organizované majetkové kriminality.

 

Evropská unie, respektive Evropská síť prevence kriminality (EUCPN) se nechala inspirovat v Belgii, kde má „den proti vloupání“ dlouholetou tradici a celkem logicky bývá využíván k intenzivnímu preventivnímu působení na veřejnost. EUCPN, jejímž členem je Česká republika již od svého vstupu do EU, naplánovala Evropský den proti vloupání na 19. červen 2019.

 

Směrem k obcím a zejména jejím obyvatelům je směřován již druhým rokem běžící celorepublikový projekt Ministerstva vnitra a Policie ČR „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům II.“ Projekt přináší souhrn preventivních rad a opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku. První rok se soustředil na zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů, v letošním roce jsou přidány mechatronické zabezpečovací prostředky a trezory.

 

Chceme informovat o „Evropském dni proti vloupání do obydlí“, o preventivním projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, o spuštění nové aplikace zaměřené na trezory a o spuštění kampaně k ochraně osob a majetku za využití materiálů zpracovaných EUPCN.

 

 

Program:

 

 

09.30–10.00 | Registrace účastníků

 

10.00–10.15 | Úvodní slovo – JUDr. Tomáš Koníček, OPK MV-ČR

 

10.15–11.00 | Základní filozofie zabezpečení bytů a domů + Statistické podklady ke krádežím vloupání do bytů a domů

Přednášející:  plk. Ing. Michal Herma, ÚSKPV Policie ČR

 

11.00–11.45 |  Mechanické zábranné prostředky v bytových domech a jejich správné využití v souladu s platnými požárními předpisy + Mechanické a mechatronické přístupové systémy na bytových domech (ukázky dobré praxe a doporučení)

Přednášející: Tomáš Pospíšil, MBA, cechmistr CMZS ČR, Bc. Daniel Šimandl, člen představenstva CMZS ČR

 

11.45–12.15 | Prostor pro řešení otázek z praxe, které budou moci účastníci předem zaslat

 

12.15–12.45 | Přestávka na občerstvení

 

12.45–13.05 | Normy a certifikace – jaké produkty žádat?

Přednášející: Ing. Petr Koktan, CMZS

 

13.05–13.25 | Aktualizovaný moderní standard zabezpečení

Přednášející: Ing. Petr Koktan, AGA

 

13.25–13.50 | Služby pro SVJ a BD v rámci portálu Sousedé.cz

Přednášející: Zlata Botero Vašková, jednatelka SousedeCZ, s. r. o.

 

13.50–14.00 | Diskuse a závěr odborného semináře pro veřejnost

 

 

 

www.mvcr.cz

 

www.policie.cz

 

www.cmzs.cz

 

www.sousede.cz

 

Změna programu vyhrazena

 


  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje