FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

Navštivte dřevostavby, které jsou v ČR na vzestupu


V oblasti stavebnictví vidíme pro dřevostavby stále rostoucí potenciál především z důvodu jejich udržitelné a rychlé výstavby. Nadále se proto v ADMD věnujeme osvětě v oblasti dřevostaveb a o to více jsme se nyní zaměřili na předávání relevantních informací formou krátkých videí v sérii nazvané “Z perspektivy majáku”. Odpovídáme zde na nejčastější dotazy týkající se životnosti dřevostaveb či jejich konstrukčního systému. Zhlédněte je kliknutím ZDE. Těšit se můžete i na další videa na téma požární odolnost nebo rekonstrukce domů ze dřeva.

Dobré jméno dřevostaveb se šířilo Českem už v předešlém roce, o čemž vypovídají statistiky výstavby rodinných domů. Ty v roce 2020 zaznamenaly opět mírný nárůst, konkrétně o 87 rodinných domů. Celkem bylo tedy v roce 2020 postaveno 2 836 dřevostaveb rodinných domů. Dřevostavby se v minulém roce stavěly téměř v 16 % výstavby rodinných domů, což znamená, že každý 6. dům byl konstruován jako dřevostavba. Také mezi členy ADMD, kterými jsou firmy s certifikátem Dokument národní kvality, jsme zaznamenali nárůst výstavby a zájemců o bydlení v domě ze dřeva.Pokud i Vy zvažujete výstavbu dřevostavby nebo Vás jen zajímá, jak taková stavba vypadá, doporučujeme navštívit Den otevřených dřevostaveb 2021, který se bude konat 9. 10. 2021 po celé ČR, kde budete moci ZDARMA zavítat do rozestavěných i dokončených dřevostaveb. Sledujte facebookovou událost akce.

Pustit si můžete i naše rozhovory v podcastovém pořadu Zkusme to! od Jindřicha Buka, kam jsme byli pozváni. Nejprve jsme se bavili o důvodech zvyšující se obliby dřevostaveb ZDE a samostatný rozhovor věnoval předseda ADMD tématu udržitelnosti při stavbě domu. Jeho záznam najdete ZDE. Nestihli jste online vysílání o dřevostavbách na Českém rozhlase Dvojka? Pusťte si půlhodinový záznam rozhovoru s ředitelkou ADMD z pořadu Káva o čtvrté TADY.

S výstavbou domu Vám také jistě pomůže náš článek “Jak si usnadnit cestu k novému bydlení, kde jsme shrnuli proces výstavby s několika tipy pro jeho hladké absolvování.Více o činnosti ADMD

S ADMD jsme se zúčastnili Festivalu architektury, kde měl v rámci doprovodného programu přednášku předseda ADMD nazvanou "Kam CO2 nemůže, tam dřevo pomůže" a také jsme zde podepsali memorandum v rámci iniciativy #PripravBrno. ADMD má v Brně již 20 let sídlo a tak je pro nás čest zapojit se aktivně do procesů vedoucích k udržitelnému fungování tohoto města. 

Úspěšně jsme v ADMD zakončili také jarní sérii online vzdělávacích seminářů z našeho nového projektu WOOD camp. Díky spolupráci členů a partnerů ADMD jsme na téma dřevostaveb proškolili stovky odborníků z oboru stavebnictví. Každý z nich měl možnost zjistit, jak probíhá návrh a výstavba dřevostaveb a budovat tak s námi komunitu profesionálů, kteří se chtějí vzdělávat a navrhovat kvalitní dřevostavby. Záznamy proběhlých seminářů jsou veřejně dostupné na našem YouTube kanále ZDE.

Líbil se Vám tento článek a zajímá Vás více informací o dřevostavbách?

Staňte se fanouškem naší Facebookové stránky ADMD, kde od nás zachytíte ty nejaktuálnější zprávy nebo se připojte mezi naše členy či partnery.

Ing. Lenka Trandová
ředitelka ADMD

 

 


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje