FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

Veletrh FOR ARCH se letos zaměří také na podporu odborného vzdělávání


Prvním letošním ohlášeným tématem mezinárodního veletrhu FOR ARCH je podpora odborného vzdělávání, jež nabývá v posledních letech na stále větším významu. V rámci popularizace stavebních řemesel zde mimo jiné proběhne další finále soutěžní přehlídky SUSO. Té se od jejího vzniku v roce 1996 zúčastnilo přes 4 500 vybraných žáků v doprovodu více než 1 700 pedagogů, a v průměru tak každoročně mohlo představit své umění zhruba 80 odborných škol. První postupové kolo této soutěže zaměřené na řemeslnou zručnost se letos pro regiony Praha, střední a severní Čechy uskuteční ve dnech 22.–23. ledna na ploše areálu PVA EXPO PRAHA. Postupová kola pro ostatní regiony, včetně Slovenska, budou následovat vždy s měsíčním odstupem.

 

Další významnou událostí, na kterou se mohou návštěvníci těšit, je vyhlášení výsledků soutěže mladých architektů Young Architect Award (YAA). Jejím cílem je pomoci začínajícím tvůrcům do 33 let najít své místo na architektonické scéně a zároveň přiblížit architekturu široké veřejnosti a podpořit na toto téma veřejnou diskuzi. Soutěžní práce, které je již nyní možné přihlašovat, vyhodnotí odborná porota v průběhu června. Obě tyto soutěže podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Z výše uvedeného je rovněž patrné, že stavební veletrh FOR ARCH není jen pětidenní záležitostí, ale skutečně představuje celoroční akcí.

 

Druhým oznámeným tématem veletrhu je oblast kvality výrobků a materiálů. Zde pod patronací Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ABF proběhne již tradiční soutěž Stavba roku, která je už mnoho let vyvrcholením veletrhu. Přidá se k ní ale i novinka v podobě soutěže Výrobek/technologie roku pro architekturu a stavitelství.


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje