FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

Rekuperace a větrání – důležitá témata pro letošní FOR THERM


Rekuperace a větrání – důležitá témata pro letošní FOR THERM

Rekuperace a větrání důležitá témata pro letošní FOR THERM

 

 

Nadcházející sedmý ročník veletrhu FOR THERM se uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září a zájem vystavovatelů je opravdu velký. Už nyní je jich přihlášeno o 10 procent více než v roce 2015. Součástí hlavního i doprovodného programu budou také velmi žádaná témata větrání a rekuperace společně s jejich využitím pro efektivní vytápění.

 

Podle posledních zpráv je o nadcházející ročník  veletrhu FOR THERM mezi vystavovateli velký zájem a v meziročním srovnání už nyní jejich počet stoupl o 10 procent. Vzhledem k tomu, že v dalších letech bude přechod na efektivní a ekologické vytápění dokonce jedním z legislativních požadavků, očekává se zvýšený zájem návštěvníků o efektivitu vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku. Orientaci v této problematice jim zcela určitě usnadní část programu zaměřená na výběr správného typu vytápění a získání dotací.   

 

Dalším z vysoce žádaných témat, na které se mohou zájemci těšit, je problematika větrání, rekuperace spolu s možnostmi,  které tyto činnosti skýtají pro vytvoření systému efektivního vytápění a minimalizaci tepelných ztrát.

 

Rekuperace samotná pracuje na principu zpětného získávání z odpadního vzduchu tepla, které je následně využíváno pro předehřev čerstvého vzduchu proudícího do vnitřních prostor objektu. Tento ohřev vzduchu probíhá právě v rekuperačním výměníku, jehož účinnost dosahuje velmi vysokých hodnost a nezřídka se pohybuje až kolem 90 procent. Není nutné se přitom nijak obávat zpětného průniku pachů, neboť oba proudy vzduchu jsou uvnitř systému dokonale odděleny. Rekuperační výměníky lze navíc využít i v klimatizovaných objektech, kde v letních měsících dochází naopak k rekuperaci chladu, tj. ochlazení venkovního teplého vzduchu klimatizací ochlazeným vzduchem. Tento systém je vhodný pro všechny typy objektů bez ohledu na to, zda jde o rodinné domky, veřejně přístupné stavby, bazény či průmyslové haly. 

 

Témata větrání a rekuperace budou také součástí velmi zajímavého doprovodného programu veletrhu FOR THERM. Ten ve spolupráci s desítkami partnerů nabídne opravdu nabitý program workshopů, odborných seminářů, konferencí a soutěží. Účast v něm přislíbil například internetový stavební portál TZB-info se svým celodenním blokem přednášek. 

 

Loňský 26. ročník veletrhu FOR ARCH, společně se souběžně probíhajícími veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & FOR WATER, navštívilo téměř 75 tisíc návštěvníků. Během pěti dnů se jim na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA větší než 39 000 m2 představilo 830 vystavovatelů včetně 66 zahraničních. Velký zájem projevili návštěvníci o doprovodné akce, například o soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponáty, soutěž TOP EXPO o nejpůsobivější expozice, cenu Architekt roku, finále soutěže mladých architektů Young Architect Award a o Konferenci ředitelů projektových společností.


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje