FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

Na veletrhu FOR ARCH 2017 představí vystavovatelé výrobky se státní dotací


Na veletrhu FOR ARCH 2017 představí vystavovatelé výrobky se státní dotací

Stávající i nové výrobky, na které lze získat státní dotaci, představí firmy na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Podrobné informace o probíhajících dotačních programech pak zájemcům poskytnou zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí na Technologickém fóru.

Firma ISOCELL GmbH se zúčastňuje stavebního veletrhu FOR ARCH již poněkolikáté s cílem prezentovat na českém trhu izolační a těsnící materiály pod výrobní značkou OMEGA a AIRSTOP a nejmodernější technologie v odvětví výroby a aplikace tepelných a akustických izolací ISOCELL a WOODYCELL, použitelné jak do novostaveb nízkoenergetických domů, tak i do sanací stávajících objektů. Dále investuje nemalé finanční částky do výzkumu a vývoje a patří mezi přední evropské výrobce v tomto odvětví,“ představuje produktové řady Michael Kubíček, ISOCELL GmbH.

V roce 2017, dokud nedojde k vyčerpání prostředků, mohou lidé rekonstruující stávající objekty využít dotaci na zateplení budovy formou výměny oken a dveří, nebo zateplením obvodových stěn, střechy, stropů a podlah. Dále jsou podporovány nové formy vytápění, jako jsou tepelná čerpadla, rekuperační jednotky, solární a fotovoltaické systémy, které nahradí neekologické způsoby vytápění.

„Při naší práci si zakládáme na individuálním přístupu a osobním kontaktu. Důležitá je pro nás také zpětná vazba od zákazníků a od našich partnerů. Veletrh FOR ARCH, kterého se pravidelně účastníme, vnímám jako událost, která toto přináší. Z výrobků a služeb, na něž je možné čerpat podporu, určitě stojí za pozornost nová 5. řada větracích a dvouzónových cirkulačních jednotek DUPLEX pro domy a byty, větrací jednotka pro školy DUPLEX INTER a nově zrekonstruovaný energeticky pasivní vzorový dům,“ říká Petr Dusil z divize DOMY ATREA, společnosti Atrea, s. r. o.

„Veletrhu FOR ARCH se účastníme pravidelně. Pro VIADRUS, a. s., jako výrobce topenářské techniky, je to mimořádná příležitost prezentovat své výrobky na takto hojně navštěvované akci. Jsem přesvědčena, že i v tomto roce zde nalezneme zájemce nejen o naše tradiční produkty, ale také o naše novinky, které na tomto veletrhu chystáme představit,“ tvrdí Ing. Lucie Baránková, Ph.D., VIADRUS, a. s. 

Nově vyhlášená kontinuální výzva v programu Nová zelená úsporám podpoří výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. Ke stávajícím výzvám dále přibyla podpora na využití tepla z odpadní vody. Dotace bude poskytována na instalaci centrálních i decentrálních systémů využívajících pro předehřev teplé vody teplo z odpadních vod.

"Společnost Xella CZ, výrobce a prodejce stavebního systému Ytong, představí na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch kompletní sortiment, včetně všech novinek pro rok 2017. Tento systém nabízí řešení pro stavby rodinných domů ve velmi nízkoenergetickém standardu, pro které mohou stavebníci využít příspěvek formou státní dotace," říká PaedDr. Hana Šimánová z oddělení marketingu společnosti Xella CZ, s. r. o.

Dotace na zateplení a na nové zdroje vytápění mohou využít také majitelé bytových domů v Praze. Mimo hlavní město pak mohou vlastníci pozemků získat finanční prostředky na výstavbu nízkoenergetických bytových domů. Novinkou je v tomto ohledu podpora výstavby ‘zelených střech‘.

„Podpora se poskytuje na výstavbu extenzivních a polointenzivních zelených střech, a to ve výši až 500 Kč/m2 půdorysné plochy vegetačního souvrství zelené střechy. Zelené střechy musí být navrženy v souladu s dokumentem Standardy pro navrhování, provádění a údržbu – Vegetační souvrství zelených střech, který na veletrhu představíme,“ vysvětluje Hana Pijáková ze Svazu zakládání a údržby zeleně.


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje