FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Chytře na úspory energie! Jak na to?


Chytře na úspory energie. Blok přednášek v soboru 26. 9. 2020

 

Na letošním veletrhu FOR ARCH jsme pro vás připravili speciální blok přednášek „Chytře na úspory energie“. Postavit skvělý dům je jednou z největších životních výzev. V bloku přednášek pro vás odborníci z Centra pasivního domu spojí 15 leté odborné know-how se zkušenostmi samotných stavitelů.

 

Místo konání:  Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1

Termín: Sobota: 26. září 2020/ 10. – 13.00 hod

 

10:15 –10:30     Dokážete to! – křest nové unikátní příručky, která vás provede bezpečně celým procesem stavby tak, abyste postavili přesně takový dům, po kterém toužíte. Buďte mezi prvními, čtení vás bude bavit…to říká Libor Hrubý, jeden z autorů nové knihy, který vám ji zároveň představí.

 

10:35 –10:55      Správně vyladěný projekt – jak připravit zadání pro architekta a projektanta, jak si nastavit pravidla spolupráce, jak poznat dobrý projekt, který bude skutečně energeticky úsporný?

 

„Existuje architektura pasivních domů nebo jde o návrh holisticky propojující všechny okolnosti návrhu

včetně energetické efektivity? Jaký je rozdíl v přístupu k návrhu u rodinných

domů a jak se liší u občanských a bytových staveb? Klíčovou okolností vzniku

kvalitní architektury je dobré zadání od investora podmíněné vědomím poznání

svých potřeb propojených na reálné finanční limity investora. Jak provádět

investora falešnými představami o svých potřebách?“ Na to vám odpoví a daným tématem provede Arch. Aleš Brotánek, z ABATELIERU.

 

 

11: 00 –11.20     Promyšlená obálka domu – praktické příklady a vychytávky, které vám ukážou cestu, jak zvolit konstrukční a izolační materiály tak, aby zaručeně fungovaly, přinesly spočítané úspory energie a odpovídaly vašim finančním možnostem.

Průvodce těmito tématy vám bude dělat Ing. Miroslav Straka, ze společnosti Ciur a.s.

11: 25 –11.55     Kvalita vnitřního prostředí na 1. místě – vydýchaný vzduch, pachy, sucho nebo naopak plísně…. Jak ovládnout všechny faktory, které ovlivňují naše zdraví, náladu, únavu i výkon? Jde to i úsporně?

 

Vysoká hladina CO2, radonu a chemikálií? Neúnosná vlhkost nebo příliš suchý vzduch? Jakým způsobem zajistit výměnu vzduchu v rodinných a bytových domech s ohledem na vzduchotěsnost moderní výstavby? Jaký je rozdíl mezi centrálním a lokálním systémem nuceného větrání s rekuperací. Existuje kompromis?“ I tyto otázky svěříme do rukou odborníka, bude jím Dušan Hanzík ze společnosti Meltem Wärmerückgewinnung GmbH & Co.

 

12:00–12.30      Chytré vytápění jak správně používat jednoduché, levné a účinné zdroje s maximálním využitím obnovitelné energie, např. ze slunce, biomasy nebo země. Můžete si to předem spočítat?

 

„V přednášce se zamyslíme na tím, zda existuje nebo neexistuje „chytré vytápění“ a pojednává o různých systémech, které se vyskytují v oblasti vytápění a větrání rodinných domů. Posoudíme, jak jednotlivé systémy jsou ovlivňovány návrhem domu (tepelně izolační obálkou), případně, jak samy ovlivňují chod domu. Posoudíme i výhody a nevýhody jednotlivých systémů a hlavní zásady pro návrh daného systému,“ komentuje svou přednášku Ing. Zdeněk Zikán, ze společnosti ATREA s.r.o.

 

 

Na závěr vám představíme KALKULAČKU. Co umí spočítat?

 

  • Umožňuje volit a vyhodnocovat různé zdroje energie, technologie řízeného větrání a jejich kombinace.
  • Vyhodnocuje pořizovací vs. provozní náklady vč. doby návratnosti.
  • Zobrazuje ve výpočtu konkrétní produkty, které odpovídají zadaným parametrům, a odkazuje na výrobce/ dodavatele.

 

Místo konání: PVA EXPO PRAHA v Letňanech, Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1

Termín: Sobota: 26. září 2020/ 10. – 13.00 hod

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh

Organizátor: Centrum pasivního domu, z.s.

 

 

 


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook