FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2020

Obory veletrhu

Příběhy pasivních domů

Jaké jsou pasivní domy očima jejich majitelů, architektů, projektantů a stavebních firem? Přijďte si poslechnout příběhy lidí a jejich skutečných pasivních domů o tom, jaká byla jejich cesta při plánování bydlení, jak probíhala stavba a jak se jim nyní v jejich pasivních domech žije.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Sobota, 2015-09-19 10:00 - 12:00

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Vstupní hala II, Konferenční sál 4

Organizátor: Centrum pasivního domu

Zbývající kapacita účastníků: 80

Vstupné: Vstupné zdarma v rámci vstupenky na veletrh.


Kontaktní informace:
Centrum pasivního domu
Program:

10.00 – 10.10         Zahájení semináře

                               Ing. Libor Hrubý (Centrum pasivního domu)

 

10.10 – 10.30         Jak získat dotaci na pasivní dům?

                               zástupce Státního fondu životního prostředí ČR

Přijďte si poslechnout experta ze Státního fondu životního prostředí, jak jsou aktuálně nastavené podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Jak probíhá administrace žádostí a na co si dát pozor tak, abyste svoji žádost o dotaci na pasivní dům připravili co nejjednodušeji a nejlépe. O dotacích Nová zelené úsporám srozumitelně a komplexně.

 

10.30 – 10.50         Příběh pasivního domu I.

                               Ing. Jan Koloděj (Chytrý dům s.r.o.)

                               + majitel pasivního domu

Přijďte se podívat na prvky exotické architektury, zajímavá, netradiční řešení v českém pasivním domě ve Slaném. Dozvíte se, že hranice si vytváříme pouze my. Uvidíte, že vše je možné…Návrh domu přes půl světa, komunikace pouze přes skype a emaily. To vše s časovým posunem 7 hodin. Výsledkem je povedený pasivní dům s měrnou potřebou tepla na vytápění 12 kWh/m2.rok. Musíme tedy pochválit autora M.arch. Lukáše Drasnara

Interiér je řešen v podstatě bez chodeb, uvidíte zde např. zapuštěnou vanu, schodiště s kombinovaným účelem hlediště, dřevěné masivní stropy, atd. V exteriéru je spousta zajímavých detailů na fasádě, arkýře, pavlač porostlá zelení, atd.

 

10.50 – 11.10         Příběh pasivního domu II.

                               Zdeněk Křivský (Porsenna stavební s.r.o.)

 Zkušenosti s dotačním programem Nová zelená úsporám. Investor chtěl na začátku pouze nízkoenergetický dům. Na doporučení dodavatele se rozhodli pro optimalizaci na pasivní dům a využití dotace ve výši 585 tisíc Kč. Znamenalo to sice nějakou administrativní práci navíc a mírné navýšení rozpočtu, ale rozhodně to stálo za to. Výsledkem je kvalitnější dům s menší spotřebou a dotace, která ve výsledku dům zlevnila a zbylo tak i na jeho vybavení.

 

11.10 – 11.30         Příběh pasivního domu III.

                               Ing. Petr Dusil (DOMY ATREA)

 

Moderní dřevostavba v pasivním standardu, s prvky tradiční lidové architektury, doplněná fotovoltaickou elektrárnou se systémem smartHome pro sledování a efektivní řízení výroby a spotřeby energie v budově, připojení elektromobilu, a snadné „ovládání domu“ přes PC, tablet nebo mobilní telefon.

 

 

11.30 – 12.00         Vaříme pasivní dům (pohled do kuchyně energeticky                                   efektivního stavění)

Pasivní dům od A po Z - dokumentární film (2012, česky, Centrum pasivního domu)
  TZB-info
TZB-info Start závěrečné fáze elektronické evidence tržeb Tipy na stánky - Aquatherm Praha 2020 Novela energetického zákona: Stop energetickým šmejdům Zdivo Liapor z lehkého betonu pro Zimák v Teplicích Počet montovaných stěn fermacell s třídou bezpečnosti RC 3 opět narostl Videoseriál: Stavba stěn 5.díl
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje