FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

ZABEZPEČTE SE – BEZPEČNÝ DOMOV – TRENDY A MOŽNOSTI PRO MODERNÍ ZABEZPEČENÍ BYTŮ A RODINNÝCH DOMŮ

Připravovaný odborný seminář přinese důležité odborné informace zejména k problematice zabezpečení bytů a domů a je součástí nového preventivního projektu. Směrem k obcím a zejména jejím obyvatelům je směřován již druhým rokem běžící celorepublikový projekt Ministerstva vnitra a Policie ČR „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům II“. Projekt přináší souhrn preventivních rad a opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku. První rok se soustředil na zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů, v loňském roce byly přidány mechatronické zabezpečovací prostředky a trezory. V roce 2020 půjde již o III. etapu projektu a zároveň i rozšíření mobilní aplikace o elektronické prvky zabezpečení majetku. Na doprovodném programu veletrhu For Arch 2020 chceme dále informovat o „Evropském dni proti vloupání do obydlí“, o preventivním projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, o spuštění nové aplikace zaměřené na elektronické prvky a o spuštění kampaně k ochraně osob a majetku za využití materiálů zpracovaných EUPCN.




Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Čtvrtek, 2020-09-24 10:00 - 15:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1

Organizátor: Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR, CMZS ČR

Zbývající kapacita účastníků: -8

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
Ministerstvo vnitra ČR

Attention, is required to visit the event !


Registrace ZDE



Připravovaný odborný seminář přinese důležité odborné informace zejména k problematice zabezpečení bytů a domů a je součástí nového preventivního projektu.

 

Program:

 

 

10:00 – 10:30 registrace účastníků

 

10:30 – 10:45 úvodní slovo – JUDr. Tomáš Koníček, odbor prevence kriminality, MV ČR

 

10:45 – 11:15 Základní zásady zabezpečení bytů a domů + Statistické podklady ke krádežím vloupání do bytů a domů – plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová, Policejní prezidium ČR

 

11:15 – 12:00 Představení nové verze mobilní aplikace III. elektronické zabezpečení – kpt. Ing. Jan Kubánek + pplk. Mgr. Jan Zigáček, Policie ČR

 

12:00 – 12:30 Mechanické zábranné prostředky v bytových domech a v rodinných domech a jejich správné využití v souladu s platnými požárními předpisy + Mechanické a mechatronické přístupové systémy v bytových domech a v rodinných domech (ukázky dobré praxe a doporučení) – Tomáš Pospíšil, MBA, cechmistr CMZS ČR, Bc. Daniel Šimandl, člen představenstva CMZS ČR

 

12:30 – 13:00 přestávka na občerstvení

 

13:00 – 13:30 dokončení bloku CMZS

 

13:30 – 14:10 Normy a certifikace – Bezpečnostní technologie z hlediska normalizace (doporučení pro zadávání veřejných zakázek) – Ing. Petr Koktan, AGA + Aktualizovaný „Moderní standard zabezpečení“ a jeho uplatnění v praxi  Jan Koktan, CMZS + Prokazování kvality MZS a PS – zásady jejich správné certifikace – Ing. Martin Maryško, AGA a CMZS

 

14:10 – 14:30 Služby pro SVJ a BD v rámci portálu Sousedé.cz – Zlata Botero Vašková, jednatelka SousedeCZ, s. r. o.

 

14:30 – 14:50 diskuse a závěr odborného semináře pro veřejnost

 

Změna programu vyhrazena

Kontaktní osoba: JUDr. Tomáš Koníček, odbor prevence kriminality, Ministerstvo vnitra ČR, tel. : 974 833 217, e-mail: tomas.konicek@mvcr.cz , www.mvcr.cz

 

 

Již v roce 2018 se začal realizovat nový celorepublikový preventivní projekt. Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ představuje souhrn preventivních opatření při ochraně rodinných domů, bytových domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Poukazuje a řeší kolize norem bezpečnosti a požárních norem nejen v bytových domech.

 

Projekt má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku.

 

Projekt byl iniciován potřebou informovat veřejnost v nových trendech vloupání do obydlí, které se objevily v okolních sousedních státech, a nově již překročily i hranice České republiky. Projekt je proto koncipován jako souhrnné opatření v činnosti Policie ČR a osvěty obyvatel České republiky o nových účinných způsobech ochrany majetku, o technickém a elektronickém zabezpečení a jeho vhodné kombinaci. Jeho cílem je snížit nápad majetkové trestné činnosti v případech odcizení např. legálně držených, zejména loveckých, střelných zbraní, krádeže zahradního vybavení, součástí a doplňků bytů a domů, cenností apod.

 

Projektem chceme probudit u majitelů domů a bytů zodpovědnost k vlastnímu majetku a zájem o jeho zabezpečování, ale i zvýšit zájem o dění v bezprostředním okolí. Nedílnou součástí projektu je vzdělávání policistů specializujících se na majetkovou trestnou činnost v nejnovějších technologiích zabezpečení majetku a v mechanických a elektronických zámkových systémech.

 

Hlavními nástroji projektu jsou mobilní aplikace pro občany „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody pro zabezpečení majetku, rozhlasové spoty určené do medií, ale i do rozhlasů obcí a měst a video spoty.  Dále tištěné i audio výstupy v periodikách církve a Českomoravské myslivecké jednoty a účast na pravidelných setkáních, včetně úzké spolupráce s představiteli spolupracujících subjektů. Nedílnou součásti projektu jsou také semináře pro specialisty, vzdělávání a instruování myslivecké stráže, účast preventistů na krajských a obecních jednání občanů se samosprávou, realizace kontrolních a bezpečnostních akcí apod.

 

Projekt ukazuje, vysvětluje, doporučuje a nabízí občanům správná a relevantní řešení zabezpečení jejich majetku pomocí nezbytného základu zabezpečení každého bytu, domu či jiného objektu prostřednictvím mechanických zábranných prostředků. Zdůrazňuje důležitost certifikace výrobků a služeb a podporuje využívání norem prevence kriminality řady ČSN EN 14383 při výstavbě budov.

 

S aktivitami v oblasti ochrany majetku a prevence vloupání souvisí i nová aktivita Evropské sítě prevence kriminality, do které se zapojila i Česká republika prostřednictvím MV a P ČR, a to Evropský den proti vloupání do obydlí. Ten vloni připadl na 19. června 2019 a letos bude opět dne 17. června 2020. V rámci výše uvedených aktivit MV a P ČR nabízí nové webové stránky www.stopvloupani.cz a také mobilní aplikaci Zabezpečte se II. V době konání semináře již bude spuštěna i III. etapa mobilní aplikace se zaměřením na elektronické zabezpečení majetku.

 

Evropský den proti vloupání do obydlí je součástí politického cyklu EU: „European multidisciplinary platform against criminal threats – EMPACT“. Europol v rámci EMPACT definuje devět prioritních oblastí, pro které vypracovává strategické plány, projekty a operace. Kampaň k vloupání je vytvářena pro prioritní oblast organizované majetkové kriminality.

 

Evropská unie respektive Evropská síť prevence kriminality (EUCPN) se nechala inspirovat v Belgii, kde má „den proti vloupání“ dlouholetou tradici a celkem logicky bývá využíván k intenzivnímu preventivnímu působení na veřejnost. EUCPN, jejímž členem Česká republika je už od svého vstupu do EU, naplánovala Evropský den proti vloupání na 17. červen 2020.

 

Směrem k obcím a zejména jejím obyvatelům je směřován již druhým rokem běžící celorepublikový projekt Ministerstva vnitra a Policie ČR „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům II.“. Projekt přináší souhrn preventivních rad a opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku. První rok se soustředil na zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů, v loňském roce byly přidány mechatronické zabezpečovací prostředky a trezory. V roce 2020 půjde již o III. etapu projektu a zároveň i rozšíření mobilní aplikace o elektronické prvky zabezpečení majetku.

 

Na doprovodném programu veletrhu For Arch 2020 chceme dále informovat o „Evropském dni proti vloupání do obydlí“, o preventivním projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, o spuštění nové aplikace zaměřené na elektronické prvky a o spuštění kampaně k ochraně osob a majetku za využití materiálů zpracovaných EUPCN.


 

 

 

REGISTRACE BUDE SPUŠTĚNA 17. 8. 2020


  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje