FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Pravidla pro vstup na veletrh
Bezpečně na veletrhu
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2021

Obory veletrhu

Exponáty Grand Prix - FOR ARCH


Tondach ochranná mřížka s vysokým větracím průřezem s hřebenem

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o inovovaný výrobek pro kvalitní řešení větrání okapové hrany u střech z keramických tašek. Namísto dřívějšího PVC je vyroben z odolnějšího polypropylenu bez změkčovadel, se silnější křížovou strukturou základny a přidanou středovou podporou hřebene. Cena zůstává stejná jako u původní verze - 94,30 Kč/bm.

Charakteristika:
Vyšší odolnost proti zatížení, praskání i vysokým teplotám z konstrukčního i materiálového hlediska přináší větší jistotu a delší životnost pro zhotovitele i zákazníka s prodlouženou systémovou zárukou Tondach.


VELUX Instalační set DUO

Vystavovatel: VELUX Česká republika, s.r.o. - Hala 3 - A08

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Instalační set DUO obsahuje všechno, co je potřeba pro bezproblémovou montáž dvou oken VELUX vedle sebe. Každá část je navržena tak, aby přesně odpovídala oknům různých velikostí a typů. Místo krokve je mezi okny elegantní plochý profil, který pocitově spojí dvě okna v jedno a zaručí dokonalý výsledný vzhled.

Charakteristika:
Revoluční způsob instalace 2 střešních oken VELUX vedle sebe. – Plochý krycí profil pocitově spojuje 2 okna v 1. – Lepší prosvětlení a nerušený výhled. – Eliminuje možnost vzniku tepelných mostů. – Usnadňuje napojení na střešní plášť. – Jistota kvalitní montáže pro dlouhou životnost.


Acond PRO-N

Vystavovatel: ACOND a.s. - Hala 7 - A10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tepelné čerpadlo vzduch voda, Pdesign=4,6kW, hladina akustického výkonu Lwa=48,4dB(A), nerezové vnější panely čerpadla, moderní scroll kompresor, ekologické chladivo R290 (propan) s téměř nulovým Global Warming potential, servis a monitoring čerpadla přímo od výrobce.

Charakteristika:
Plynule regulovatelné tepelné čerpadlo pro nízkoenergetické domy s možností chlazení objektu a plnohodnotnému ohřevu TUV. Hlavními přednostmi jsou skvělé parametry účinnosti, hlučnosti a kvalitní provedení.


EasyGate Superb

Vystavovatel: COMINFO, a.s. - Hala 4 - C13

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Turniket EasyGate Superb využívá pokročilou technologii otočných křídel a představuje tak moderní způsob zabezpečení objektů před neoprávněným vniknutím osob.

Charakteristika:
Absolutní bezpečnost
EasyGate Superb je vybaven 24 páry optických detektorů pro detekci vstupu neoprávněných osob, které zajišťují maximální zabezpečení a bezpečný průchod turniketem.

Nejmodernější technologie
Integrace pokročilého softwaru umožňuje dálkový přístup a ovládání turniketu spolu s komplexním reportingem a diagnostikou.

Elegantní a ergonomický design
Prostorově úsporný produktový design se subtilní konstrukcí kabinetu a vysokým ergonomickým komfortem.

Plně přizpůsobitelný a škálovatelný
Turniket nabízí možnost důmyslné integrace řady technologií. Lze jej přizpůsobit tak, aby přirozeně zapadl do celkového architektonického obrazu okolního prostoru.

Intuitivní navádění návštěvníků
EasyGate Superb spolehlivě provádí návštěvníky a zaměstnance budov pomocí sofistikovaných a intuitivních naváděcích prvků.

Vysoká kvalita a prémiový pocit
Konstrukce turniketu kombinuje funkčnost s prvotřídními materiály.


Ekologické filtrační médium s obchodním názvem VetroPure

Vystavovatel: SURFACE SOLUTIONS s.r.o. - Hala 2 - C23

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Ekologická a ekonomická náhrada běžného filtračního písku s výraznou úsporou prací vody a vysokou filtrační účinností. VetroPure je vyroben z recyklovaného obalového skla jako jsou nápojové láhve. Filtrační systémová účinnost VetroPure se pohybuje okolo 1 mikrónu s účinnstí až 95%. Použitelnost pro úpravny pitné vody, bazénů, procesních vod a odpadních vod. Ceny jsou díky místní recyklaci tuzemského odpadu obdobné jako kvalitní filtrační písek.

Charakteristika:
Charakteristika vlastností, pro něž exponát přihlašujeme: Ekologická a ekonomická náhrada za běžného filtračníh písku s výraznou úsporou prací vody, vysokou filtrační účinností, odolávají biologickému znečištění, biokoagulaci a přechodnému směrování vody kanálky ú červí dírou.


Acond PRO-R

Vystavovatel: ACOND a.s. - Hala 7 - A10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tepelné čerpadlo vzduch voda, Pdesign=10,2kW, hladina akustického výkonu Lwa=49,3dB(A), nerezové vnější panely čerpadla, moderní scroll kompresor, ekologické chladivo R290 (propan) s téměř nulovým Global Warming potential, servis a monitoring čerpadla přímo od výrobce.

Charakteristika:
Plynule regulovatelné tepelné čerpadlo pro rodinné domy s možností chlazení objektu a plnohodnotnému ohřevu TUV. Hlavními přednostmi jsou skvělé parametry účinnosti, hlučnosti a kvalitní provedení.


Tepelněizolační zakládací malta HELUZ TREND PLUS

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala 2 - B12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tepelněizolační zakládací malta HELUZ TREND PLUS se používá pro vyrovnání podkladní konstrukce pod broušené cihly. Na trh byla uvedena v roce 2021. Díky svým vlastnostem zabraňuje vzniku tepelných mostů a pevnost M10 rozšiřuje použitelnost malty pro téměř všechny typy staveb.

Charakteristika:
Zvýšená pevností třída oproti stávajícímu produktu z M5 na M10. Velmi nízká tepelná vodivost a zároveň vysoká pevnost. Vylepšené zpracovatelské vlastnosti. Zvětšení rozsahu použití. Snížení energetické náročnosti staveb.


2N® IP Style

Vystavovatel: 2N TELEKOMUNIKACE a.s. - Hala 4 - C15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

2N® IP Style přináší revoluci v oblasti přístupových systémů pro nadstandardní rezidenční a kancelářské budovy. Jedná se o výjimečný domovní interkom v dokonalém designu a s 10" displejem. Jeho hlavní přednosti jsou postaveny na výkonném procesoru ARTPEC 7 od společnosti Axis. Díky tomu nabízí excelentní zpracování obrazu, rozlišení QHD, barevné vidění i za šera a podporu WDR. Plně dotykový displej je odladěn pro intuitivní použití jak v rezidenčních, tak i kancelářských projektech. Vysoká svítivost zaručuje bezproblémovou viditelnost i na přímém slunci. I přes celoskleněné tělo je interkom určen pro venkovní použití a odolá větru, dešti i vandalům - IP65, IK08. MSRP cena: 2990EUR (77.750Kč) Dodací lhůty: 2-3 týdny

Charakteristika:
Špičková 5Mpx kamera s rozlišením 2560 x 1920; prémiový 10" displej s okamžitou odezvou na dotyk a vysokým podsvícením pro čitelnost i na přímém slunci; dva režimy displeje - pro rezidenční projekty i pro kancelářské budovy; kombinovaný přístupový systém - RFID karta, PIN kód a přístup přes mobilní telefon; pohodlná instalace s patentovaným mechanismus zajišťujícím komfort pro instalátory; vysoká odolnost IP65 a IK08;


Wienerberger konfigurátor domu

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Wienerberger konfigurátor domu je digitální nástroj (webové rozhraní) pro zjištění reálné ceny libovolné konfigurace rodinného domu. Uživatel nalezne v konfigurátoru pouze ověřené materiály a jejich skladby, které jsou připraveny samotnými výrobci pro pro zjednodušení práce projektanta. Web: konfiguracedomu.cz

Charakteristika:
Revoluční konfigurátor, který zobrazuje ceny už během konfigurace při každé minimální změně. Abychom docílili reálných cen, data konfigurátoru jsou čerpány z ÚRS, a také aktualizovány podle vývoje trhu. Navrhněte si dům za 5 minut a získejte podklady v PDF pro tvorbu projektové dokumentace. Také získáte váš návrh ve 3D s vizualizací.


Okno Progression, verze GRP

Vystavovatel: SLAVONA, s.r.o. - Hala 3 - B08

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Dřevěné okno s vnějším rámem ze sklolaminátu (kompozitu) s termoizolačním jádrem, s celoobvodovým skrytým kováním, třístupňovým těsněním a izolačním trojsklem Technické parametry: - součinitel prostupu tepla (Uw) při zasklení sklem s Ug = 0,5 W/m2.K je 0,62 W/m2.K - třída průvzdušnosti: 4 - odolnost proti zatížení větrem: C5

Charakteristika:
unikátní řešení okna s vnějším krytím pomocí skolaminátového profilu s izolačním jádrem - minimální nároky na údržbu - pevnost a tvarová stálost konstrukce - variabilita při zabudování - překrytí celého vnějšího rámu nebo jen jeho části fasádním systémem


TO/E 10.1

Vystavovatel: Družstevní závody Dražice - strojírna s r.o. - Hala 7 - A14

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedinečný maloobjemový ohřívač vody v energetické třídě A! Poprvé použit dotykový displej pro ovládání teploty vody! Všechny tradiční dražické technologie použity při vývoji ve vlastním závodě v Dražicích - smaltovaná ocelová nádoba, izolace Thermogen 4, topné těleso a anoda. V modelech 5 a 10 (cca odpovídá objemu vnitřní nádoby v l), lze zavěsit nad i pod odběrové místo. Velmi snadná montáž díky elektrickému kabelu se zástrčkou.

Charakteristika:
Zásobníkový ohřívač je v energetické třídě A. Dotykový displej pro snadné ovládání teploty vody. Extrémně usnadněná montáž. Ekologický přínos - kompletně monomateriálový a biologicky rozložitelný obal. Výrobek získal mezinárodní ocenění za design – BigSee a Obal roku 2020.


Selektor konstrukcí HELUZ

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala 2 - B12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Selektor konstrukcí je uživatelské rozhraní (webová stránka) s přehledem technických informací napříč celým výrobním sortimentem společnosti HELUZ. Tento přehled je určen pro stavební odborníky z řad architektů, projektantů a stavebních specialistů (energetika, požární bezpečnost, akustika). Web: selektorkonstrukci.heluz.cz

Charakteristika:
Jedinečný nástroj pro správný návrh konstrukcí díky digitalizaci dat. Umožňuje přehledné filtrování přes vlastnosti konstrukcí či výrobků. Snadné porovnávání vlastností konstrukcí a produktů. Dostupnost z kanceláře i z terénu. Snadná aktualizovatelnost dat. Odbourání nevýhod tištěných dokumentů.


Generátor ozonu ANNIHILATOR MINI 6000 s čidlem

Vystavovatel: OZONTECH, s.r.o. - Hala 2 - C17

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Generátor ozonu pro dezinfekci vzduchu v bytových i nebytových prostorech, školy, sportoviště, nemocnice, potravinářství a zemědělství a pod.. Celosvětový unikát = výroba ozonu v celoskleněných trubicích. Čistota ozonu v lékařské kvalitě. Předúprava vzduchu v automatické sušičce vlastní konstrukce. Cena 176 500,- Kompaktní generátor ozonu aktivně řízen čidlem, které plynule reguluje výkon generátoru ozonu a tím udržuje požadovanou koncentraci ozonu v prostoru. Barevný digitální dotykový displej. Vzdálený přístup a ovládání celého systému. Konstrukce hliník + nerez


Porotherm 44 TS Profi

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Pálený cihelný blok Porotherm 44 TS Profi rozšiřuje stávající řadu soklových cihel. Hlavní funkcí je zajistit přechod mezi zdivem a základovou nebo stropní deskou. Minimalizuje vzlínání vody v patě zdiva v případě nepříznivého počasí v průběhu stavby. Systémové řešení pro zdivo tl. 500 a 440 mm. Ceníková cena 220,30 Kč/ks.

Charakteristika:
Hlavním benefitem je hydrofobizační vrstva ve výšce cca 4 cm, kterou jsou cihly opatřeny. Zamezuje nasáknutí vody do cihelného střepu, ale přitom nesnižuje přídržnost malty ani omítky. Umožňuje provádět ustupující sokly, které je pak možné dále izolovat a vylepšovat, např. s ohledem na případné pronikání radonu a vlivů vlhkosti.


Porotherm 38 EKO+ Profi / Profi Dryfix

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Pálený cihelný blok Porotherm 38 EKO+ Profi / Profi Dryfix - novinka v sortimentu jednovrstvého zdiva. Při nízké tloušťce 38 cm a příznivé ceníkové ceně (115,60 Kč/ks bez DPH) plní vyhláškou požadovaný tzv. standard budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB). Součinitel prostupu tepla U = 0,210 W/(m2·K). Vysoká požární odolnost.

Charakteristika:
Optimální řešení pro snadné zdění na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi i na pěnu Dryfix bez řezání a s minimem doplňků. To vše bez nutnosti dodatečného zateplení. EKOlogicky šetřné řešení pro zdravý domov. Úspora místa díky tenčí konstrukci obvodového zdiva. Životnost až 100 let. Cihly z této řady jsou standardně broušené.


  TZB-info
TZB-info COCO - Art Villas Costa Rica Energie bez DPH a poplatku za obnovitelné zdroje Kyberbezpečnost i covid-19 na konferenci Bezpečná škola 2021 Navzdory politické nepřízni roste zájem o přímotopné elektrické vytápění FENIX Dálkové odečty iniciují spíše zákazníci než požadavky nové legislativy Rozhovor: Rozhodující vlastnosti tepelných čerpadel
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Facebook