FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem


Společnost ABF, a.s. se distancuje od praktik firem Exhibitors Network, International Fairs Directory, Expo Guide, MULPOR Company S.A., FAIR Guide, Construct Data, které nabízejí uveřejnění firemních údajů v internetovém katalogu veletrhů a vystavovatelů. 

Společnost ABF, a.s. prohlašuje, že společnost CS katalogy s.r.o. je jediným dodavatelem veletržního průvodce pro veletrh FOR ARCH - má souhlas k užívání či propagaci chráněných názvů či log veletrhů pořádaných ABF, a.s. a k oslovování jednotlivých vystavovatelů jménem pořadatele veletrhu.

Koncept těchto pochybných nabídek je vždy stejný. Na základě kontaktů získaných zřejmě z volně dostupné elektronické verze katalogu vystavovatelů našich veletržních akcí jsou našim klientům rozesílány anglicky psané formuláře, které se na první pohled tváří jako bezplatná aktualizace údajů v internetovém katalogu. Není tomu tak. Po jejich vyplnění a odeslání údajů Vám přijde faktura na nemalou částku – v Eurech.

Společnost  ABF, a.s. prohlašuje, že nikdy neudělila výše uvedeným společnostem souhlas k užívání či propagaci chráněných názvů či log veletrhů pořádaných ABF, a.s. a k oslovování jednotlivých vystavovatelů jménem pořadatele veletrhu.Stavební veletrh FOR ARCH 2022 se opět stal událostí roku ve svém oboru


Stavební veletrh FOR ARCH 2022 se opět stal událostí roku ve svém oboru. FOR ARCH přilákal na výstaviště PVA EXPO PRAHA téměř 42 561 tisíc návštěvníků, kteří se seznámili s produkty více než 500 vystavovatelů. Na oborové události roku bylo možné najít novinky výrobců, prestižní dodavatele, získat odborné rady nebo se zúčastnit zajímavého doprovodného programu.

Následující 34. ročník se uskuteční ve dnech 19. až 23. září 2023.Ještě dnes a zítra běží největší stavební veletrh FOR ARCH


Máte ještě poslední 2 dny navštívit největší stavební veletrh v České republice v PVA Expo Praha Letňany, tak neváhejte a přijďte se podívat. Těšíme se na Vás!Veletrh FOR ARCH udělil ocenění GRAND PRIX a TOP EXPO za nejpoutavější produkty a expozice


Na veletrhu FOR ARCH jsou tradičně prezentovány nejmodernější technologie a řešení, z nichž ty nejlepší hodnotí první den veletrhu na stáncích vystavovatelů v rámci soutěže GRAND PRIX odborná porota. Exponáty přihlášené do soutěže se posuzují z hlediska technických parametrů, progresivní technologie, netradičního nápadu, mimořádné kvality za přijatelnou cenu, materiálu, ekologie, energetické úspornosti i možnosti uplatnění na trhu.

Členy odborné poroty se při 33. ročníku veletrhu FOR ARCH stali prof. Ing. Karel Kabele, CSc. ze stavební fakulty ČVUT v Praze, který byl zároveň předsedou poroty, Ing. Ladislav Brett za Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, nezávislí odborníci Ing. Vladimír Galád a Ing. Zdeněk Lyčka a Ing. Pavel Košnar z Asociace bazénů a saun České republiky – ABAS ČR.

Ceny GRAND PRIX získaly následující firmy:

 • FENIX Trading s.r.o. za Domácí bateriové uložiště HES
   

 

 • JAP FUTURE s.r.o. za Vchodový systém Liberty model Full
   

 

 • TopolWater, s.r.o. za Sestava ČOV TOPAS a odvodňovacího boxu na kaly

 

 

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. za Komínový systém HELUZ SMART


Čestné uznání získaly firmy:

 • Wienerberger s.r.o. za Wienerberger Leadax Roov
   

 

 • 2N TELEKOMUNIKACE a.s. za WaveKey
   

 

 

 

SOUTĚŽ TOP EXPO

 

V případě soutěže TOP EXPO byly vyhlášeny nejpůsobivější expozice, které jsou zároveň i vysoce funkční a splňují kritéria pro komunikaci se zákazníkem. Hodnoceny byly všechny expozice veletrhů v kategoriích do 60 m2 a nad 60 m2.

 

FOR ARCH TOP EXPO – kategorie do 60 mzískaly expozice:

 

UBC s.r.o. - Hala 4 - číslo stánku 4B14

 


FOR ARCH TOP EXPO – kategorie nad 60 mzískaly expozice:

 

NEMÁ DŘEVOSTAVBY S.R.O. - Hala 4 - číslo stánku 4A15ROMOTOP spol. s.r.o. - Hala 5 - číslo stánku 5B11

 

PREFA Aluminium produkte s.r.o. – Hala 2 – číslo stánku 2B09

  Letošní 33. ročník veletrhu FOR ARCH byl oficiálně zahájen


Těšíme se na Vás tento týden vždy od 10:00 - 18:00 a v sobotu od 10:00 - 17:00.GOOPAN – dům FRESH 01 - láska na první nebo druhý pohled?
FOR ARCH NA CESTÁCH JAKO HRDÝ PARTNER


Olomouc se aktuálně pyšní tím, že byla vybrána mezi 10 páteřních zastávek pro prezentaci #CzechIndustryPhoto vzdělávací fotovýstavy na putovní mapě Českou republikou. A náš veletrh #ForARCH jako hrdý podporovatel inovací a osvětové činnosti je samozřejmě při tom! Až do 29. září se tak nadšenci moderních technologií i příznivci uměleckých fotografií mohou seznámit na olomouckém Dolním náměstí s velkoformátovými snímky úspěšných průmyslových firem a předních českých univerzit. Neváhejte tedy navštívit tuto venkovní putovní výstavu, jež je veřejnosti přístupná zdarma, než se přesune do Zlína. Obdobně jako my se můžete také stát hrdým partnerem tohoto společensky odpovědného projektu v roce 2023. Kreativní #osvěta má totiž smysl pro budoucí zaměstnanost mladé generace. Vaše značka navíc půjde vidět díky putování republikou nostop!

 

Více k Czech Industry Photo a 10 zastávkám najdete na www.czechindustryphoto.com


Možnosti firemní prezentace: https://www.czechindustryphoto.com/cz/partneri

https://youtu.be/4dXPNq8sJf8  

 

(VIDEOPŘÍLOHA / KRÁTKÁ UPOUTÁVKA S LOGEM FOR ARCH)Na veletrhu FOR ARCH se představí skupina HELUZ GROUP


HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., představí na veletrhu FOR ARCH nový komínový komplet HELUZ SMART, který vyniká praktickými rozměry a velmi jednoduchou instalací. Komplet se skládá z jednodílné keramické tvárnice a již z výroby izolované izostatické vložky. Díky tomu je montáž opravdu rychlá a bezpečná. Půdorysný rozměr je pouhých 32 x 32 centimetrů, což z komínu činí optimální řešení pro domy s nedostatkem místa.

 

 

Přímo na stánku bude kabina, která demonstruje službu HELUZ Blower door test. Jedná se o zkoušku průvzdušnosti obálky budovy, jejíž protokol se připojuje jako povinný doklad pro uznání dotace Nová zelená úsporám. Samotné měření spočívá v osazení ventilátoru do otvoru v obvodovém plášti budovy, aby střídavě vytvářel podtlak a přetlak v interiéru. Na základě měřeného průtoku vzduchu se stanoví, jaká je vzduchotěsnost obálky budovy.

 

 

Z produktů HELUZ budou prezentovány zejména cihelné bloky pro jednovrstvé zdění bez nutnosti dodatečného zateplení z řady HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1. Dále doplňkové prvky pro řešení konstrukčních detailů, které se starají o dokonalé tepelněizolační parametry stavby. Pro tepelnou pohodu v domě je důležitá rovněž venkovní stínicí technika, na niž HELUZ vyvinul překlad HELUZ FAMILY 3in1. Jeho největší předností je usnadnění rozhodovacího procesu staviteli, protože jej lze osadit roletami, žaluziemi nebo screeny nejen při stavbě domu, ale kdykoli v průběhu jeho užívání. Na expozici nebudou chybět ani akustické cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 a HELUZ AKU Z, které přispívají ke stále důležitějšímu akustickému komfortu a další produkty pro hrubou stavbu. Návštěvníci si budou moci všechny produkty fyzicky prohlédnout.

 

 

Loňská akvizice skupiny IZOS – výrobce izolačních skel – se na stánku HELUZ GROUP představí poprvé. Cílem expozice je ukázat jak širokou nabídku zasklení, tak význam správně zvolených skel pro energetickou bilanci celé budovy. Podíl stavebních otvorů, zejména oken, v tzv. obálce domu roste a tím i jejich vliv na spotřebu energie stavby. HELUZ IZOS představí kromě běžných dvoj- a trojskel i produkty, které pracují se slunečním zářením. Právě slunce je nejlevnějším zdrojem tepelné energie a vhodně zvolená okna umožňují tuto energii čerpat. Pro tepelné zisky ze slunečního záření vznikla řada IZOS ENERGY+. Pokud je naopak potřeba ochránit interiér před přehříváním, je vhodné zasklení z řady IZOS SHADOW. Na stánku jsou ukázány rovněž příklady celoplošného potisku velkoplošných skel s vysokým rozlišením.

 

 

Jedná se o ty nejzásadnější prvky, které jsou součástí uceleného systému HELUZ GROUP, jenž umožňuje investorům postavit celý dům. Expozice současně poskytne informace i odborníkům, zejména projektantům. Těm nabídne množství nástrojů jako Selektor konstrukcí, nově i Selektor detailů a dalších služeb, které jim ulehčí projektování.

 

 

Na stánku 2B08 se na vás těší obchodní zástupci i techničtí poradci, kteří vás provedou expozicemi a zodpoví všechny dotazy.Věděli jste, že je důležitý již úplně první zátop v nových krbových kamnech?
GOOPAN – staví domy srdcem


LIGHT 03 je tu! Poznejte menší dům s důrazem na soukromí

 

LIGHT 03 A je bungalov, přízemní dům s rovnou či sedlovou střechou. Po rozměrově náročnějších variantách z řady LIGHT nabízí podlahovou plochu 85 m2 na zastavěné ploše 100 m2. Umístíte ho proto i na menší pozemek. Hlavní předností je prosklená fasáda, která dovolí světelným paprskům rozzářit vaše dny. Ideální orientace vzhledem k světovým stranám je severojižní, tedy příjezd ze severu a obytné místnosti směrované na jih. Dispozice domu je 3+kk, což znamená, že obytné místnosti tvoří hlavní ložnice, pokoj a velkorysý obývák spojený s jídelnou a kuchyňským koutem. Veškeré technické vybavení skrývá místnost k tomu určená hned u vstupu. Přestože se jedná o menší dům, stále disponuje dvěma koupelnami s toaletou, z nichž jedna přímo navazuje na průchozí šatnu přilehlou k hlavní ložnici. Druhá koupelna sousedí s pokojem, takže obyvatelům nehrozí žádné nepohodlí.

 

Dům je elegantně rozdělen na 3 části:

Část navazující na vchod, kde se nachází technická místnost a chodba vedoucí ke koupelně a do pokoje. Tato část je vhodná pro děti, hosty nebo k podnikání. Vzdálenější část určenou pro pány domu, kde se nachází ložnice s přímým vstupem na zahradu. Na ložnici navazuje šatna a koupelna s toaletou. Obě části spojuje obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou.

 

Vzhledem k tomu, že hlavní koupelna a šatna se nacházejí přímo u ložnice, páni domu provádějí hygienu a převlékají se v naprostém soukromí. Když máte v domě hosta, oceníte, že nemusíte vykročit z ložnice, dokud nebudete zcela připravení. Pro část domu navazující na vchod najdete různorodé využití, které můžete v průběhu života měnit. Z pokoje pro hosty se snadno stane dětský pokoj. Když ve vašem životě děti nefigurují, využijete část domu třeba k podnikání. V pokoji se vstupem na zahradu se vám bude skvěle pracovat. Hrdě si do něj pozvete klienty na manikúru, do krejčovského salonu nebo na obchodní schůzku.

 

 Tahákem odborné konference WOOD CAMP LIVE jsou hybridní stavby kombinující dřevo, beton a ocel


3.–4. 11. 2022 Orea Congress Hotel Brno **** | Hybridní vícepodlažní stavby jsou horkým tématem mezi architekty i stavebníky. Umožňují efektivně kombinovat vlastnosti jednotlivých materiálů, nejčastěji dřeva, kovu a betonu. V programu konference se mohou účastníci inspirovat prací studia Zaha Hadid Architect, zkušenostmi z realizace 21 metrů vysokého pěti podlažního komplexu podle návrhu Bünemann & Collegen Architects i rozsáhlou proměnou pražské školy z šedesátých let v inovativní soběstačnou hybridní dřevostavbu. Konference je zařazena do celoživotního vzdělávání ČKA (5 bodů) i ČKAIT (2 body). ODKAZ NA ČLÁNEK NALEZNETE ZDE.Jak správně vybrat kamna a na co si dát pozor?
Seminář WOOD Camp: Jak na zabudovanou vlhkost ve stavbě.


Nyní volně navazujeme seminářem Jak na zabudovanou vlhkost ve stavbě. Zajímá Vás co je to zabudovaná vlhkost ve stavbě? V čem nás omezuje? Jak ovlivnit její množství? Porovnání jednotlivých konstrukčních systémů. Jaké lze udělat protiopatření proti zabudované vlhkosti ve stavbě?  Vše Vám na semináři zodpoví přednášející Ing. Karel Dutka. Nenechte si ujít tento zajímavý webinář na téma:Jak na zabudovanou vlhkost ve stavbě bude se konat již 27. 9. 2022 od  15:00 do 16:00 hodin a je možné se zdarma online připojit. REGISTROVAT SE NA SEMINÁŘ Záznam z předchozího webináře, který se věnoval centrálnímu a lokálnímu větrání s rekuperací, můžete zhlédnout na našem Youtube kanálu, kde jsou k dispozici i záznamy ze všech předchozích proběhlých webinářů. Stavební inženýři mají navíc možnost účastí na seminářích získat body do celoživotního vzdělávání u ČKAIT. Více informací ZDEAsociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je nezávislým uskupením firem, které jsou přesvědčeny, že dřevostavby jsou tou správnou cestou moderní a udržitelné výstavby. Naším cílem je, aby se domy stavěly kvalitně a s ohledem na životní prostředí.

 Oficiálními vozy veletrhu FOR ARCH jsou automobily Ford


Titulárními vozy veletrhu FOR ARCH 2022 jsou vozy Ford. Hledáte-li ten správný osobní nebo užitkový vůz, najdete ho u partnera tohoto veletrhu, automobilky Ford. Řekněte si na místě o nabídku autorizovanému prodejci Ford https://fordamb.cz/ nebo jednoduše na http://bit.ly/nabidkaFord.

 

 

 Jaká kamna jsou u nás i za hranicemi nejoblíbenější?
Doprovodný program veletrhu FOR ARCH 2022: Poradí s inovacemi, s bezpečím i s úsporami v domácnosti


„Během pěti dnů svého trvání přinese stavební veletrh FOR ARCH kromě kompletního sortimentu pro stavbu a rekonstrukci také množství přednášek, workshopů i konferencí. Zájemci budou moci využít také bezplatného poradenství odborníků v poradenských centrech i na stáncích vystavovatelů,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová. 

 

V úterý 20. září se koná Konference kombinované stavby, kde Svaz podnikatelů ve stavebnictví otevře téma kombinovaných staveb s cílem nastavit standardy budoucnosti. O tom, jak dokáže kvalitní zabezpečení zajistit bezpečí domova, budou přednášet odborníci z Ministerstva vnitra ČR, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR. Počínaje úterním dopolednem až do soboty proběhne v PVA EXPO PRAHA v Hale 3 výstava Stavba roku 2022. Koho zajímá, jak lze kontrolovat kvalitu výstavby dřevostaveb, odpovědi najde na přednášce Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského Praha. 

 

Ve středu 21. září se uskuteční v Kongresovém sále výstaviště druhý ročník Konference BIM, který bude věnován spolupráci mezi projekčními a stavebními firmami, rozhraní a komunikaci v projektech BIM. Komínová asociace APOKS si na veletrh FOR ARCH připravila přednášku na téma Realizace výměny plynových spotřebičů v bytových domech a Česká peleta na téma Dostupnost dřeva a pelet. Zájemci se mohou zúčastnit také přednášky Cesta k dokonalé dřevostavbě od Dřevařského ústavu. Nejzajímavější exponáty veletrhu ocení odborná porota v soutěži GRAND PRIX a nejpoutavější expozice si rozdělí ceny TOP EXPO. 

 

Čtvrtek 22. září přinese téma Oceňování a řízení stavebních zakázek v době inflace, které odprezentují odborníci z ÚRS CZ. Konferenci Stínicí technika v architektuře pořádá Svaz podnikatelů ve stínicí technice a o novinkách v oblasti tepelných čerpadel, podlahového vytápění či chlazení bude přednáška Cechu topenářů a instalatérů ČR. Tipy, jak uspořit v domácnosti, si připravil E.ON Energie. 

 

V pátek 23. září uvede Cech kamnářů ČR téma Soběstačnost, nezávislost na plynu, účinnost a ekologie – opomíjené klady vytápění dřevem. Jak na úsporné bydlení poradí návštěvníkům veletrhu pracovníci Státního fondu životního prostředí ČR.

 

Poslední den veletrhu v sobotu 24. září se koná přednáška Tvorba norem v oblasti prevence kriminality, kterou uvedou Ministerstvo vnitra ČR a Česká agentura pro standardizaci. Centrum pasivního domu prozradí, jak na kvalitní pasivní domy od návrhu až po nastěhování ve své přednášce Úsporné pasivní domy od A po Z. Jak na úspory ve vytápění budov, jak dále s výměnami kotlů nebo jak vybrat nové zdroje tepla v současné situaci, o tom budou hovořit odborníci z TZB – info. 

 

V rámci veletrhu mohou návštěvníci využít bezplatná poradenská centra: STAVEBNÍ A PORADENSKÉ CENTRUM ČKAIT, PORADENSKÉ CENTRUM PRO OKNA A STÍNICÍ TECHNIKU, PORADENSKÉ CENTRUM MINISTERSTVA VNITRA ČR, PORADENSKÉ CENTRUM ASOCIACE BAZÉNŮ A SAUN ČR, PORADENSKÉ CENTRUM ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ, PORADENSKÉ CENTRUM CECHU KAMNÁŘŮ ČR, PORADENSKÉ CENTRUM CECHU TOPENÁŘŮ A INSTALATÉRŮ ČR. 

 

Podrobnosti o programu na www.forarch.cz/program

 Jaké jsou trendy v oblasti dřevostaveb?
Nové vydání časopisu DŘEVO&stavby 5/2022 vyjde na veletrhu FOR ARCH 2022


Podíváme se do venkovského typového domu s moderním komfortem, do energeticky úsporného domu české rodiny, která postavila dřevostavbu u Ženevského jezera a jejíž roční náklady činí pět tisíc korun na celý provoz domu, dále pak do dřevostavby klasických tvarů na jihočeském venkově, do přízemní dřevostavby s obytnou zahradou a krásným jezírkem a v neposlední řadě do malého domu uprostřed velké krajiny, který je postaven z prefabrikovaných panelů.

 

Co dalšího jsme pro vás do pátého letošního vydání časopisu DŘEVO&stavby připravili?

 

 

 • Návštěvu v chatce uprostřed Jizerských hor, která si na principu off grid vystačí s energií, jež si sama vyrobí.
 • Realizovat dům u protinožců, když jako firma působíte v Česku? Pro někoho sci-fi, pro pražské studio Prodesi / Domesi kreativní a dobrodružný úkol. Uvidíte, jak to dopadlo…
 • Dřevo často proplétá interiér ve formě větších ploch, umí se ovšem předvést i v dech beroucích solitérech, které se stanou šperkem místnosti, ať už jde o svítidla, zařizovací předměty nebo třeba textilie.
 • Vstupní prostor do domu je sice malým, ale velmi důležitým prvkem, který často utváří první dojem z návštěvy. Jak ho zařídit a čím vybavit?
 • Podobnou popelkou může být také koupelna a toaleta. I sem ale často hosté během návštěvy zamíří, takže se nevyplatí tyto prostory podceňovat. Nahlédneme pod pokličku předpisům a své názory nám představí i architekti.
 • O tom, že prefabrikace je jednou z největších výhod dřevostaveb, mluví v rozhovoru Tomáš Nemrava, ředitel jedné z firem, které se výrobou domů na bázi dřeva zabývají.
 • Že i z běžného paneláku se dá vytvořit interiér plný dřeva, dokazuje realizace projektu Hnízdo. V osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy vzniklo útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom.
 • Z technicky zaměřených článků vybíráme povídání o tom, zda a za jakých podmínek lze využít mokrých procesů při stavbě dřevostavby a zda je to vůbec výhodné.

A nezapomeňte! S dalším vydáním startuje i další kolo ankety Dřevostavba roku našeho časopisu! Hlasujte a vyhrajte třeba základy z pěnového skla pod Váš nový dům nebo další hodnotné výhry. Držíme Vám palce!

 

Nahlédněte do vydání DŘEVO&stavby 5/2022 už nyní:

https://online.drevoastavby.cz/files/e-das-2022-05-ochutnavka

 

Hlasujte v anketě Dřevostavba roku 2022 na www.drevostavbaroku.cz

 

 Ročenky PASIVNÍ DOMY A PŘEHLED DODAVATELŮ A PROJEKTŮ DŘEVOSTAVEB 2022


Sníte o novém bydlení v dřevostavbě nebo v pasivním domě? Plánujete už stavbu dřevostavby nebo pasivního domu? Pak si rozhodně nenechte ujít ročenky PŘEHLED DODAVATELŮ DŘEVOSTAVEB 2022 a PASIVNÍ DOMY 2022, které pro vás máme ZDARMA na veletrhu FOR ARCH 2022 na stánku 4A01.

 

Ročenka PŘEHLED DODAVATELŮ DŘEVOSTAVEB 2022 podává ucelený přehled dodavatelů dřevostaveb v Česku a prezentuje jejich ukázky nejprodávanějších projektů a povedených realizací. Tento ucelený a jediný přehled vám pomůže v první orientaci na trhu dřevostaveb a poradí, co máte při výběru realizační firmy pro vaši dřevostavbu u firem hledat a zohlednit. Nechybí zde rovněž přehled vzorových domů, do kterých se s mohou přijít podívat všichni zájemci o stavbu nového domu a zažít dřevostavbu na vlastní kůži.

 

Chcete stavět a bydlet energeticky úsporně? Téma, které rezonuje společností, je zabaleno právě v ročence PASIVNÍ DOMY 2022. Speciál je velkou studnicí informací pro stavebníky, kteří chtějí stavět pasivní dům, a to nejen jako dřevostavbu ale i jako tradiční zděný dům. Reflektuje současné trendy a zkušenosti výstavby pasivních domů u nás s přesahem do zahraničí. Ročenka je určena všem, kdo chtějí stavět vlastní pasivní dům nebo se o něm snaží dozvědět relevantní informace a získat inspiraci pro jeho realizaci. Speciální ročenku PASIVNÍ DOMY 2022 připravilo vydavatelství PRO VOBIS, s.r.o. ve spolupráci s Centrem pasivního domu, Státním fondem životního prostředí a veletrhem FOR PASIV.

 

Zastavte se pro obě ročenky na stánku 4A01.Jak zajistit, aby vaše dřevostavba vydržela po celé generace?
Originální černobílé kombinace dveří a kování od DOORNITE (dříve MASONITE) na veletrhu For Arch


 

„Naši řadu třikrát lakovaných bílých dveří CLARA doplňujeme o nové designové prvky, jako je například nová klika BÁRA se sametově jemným povrchem“, komentuje Ing. David Krubner, obchodní a marketingový ředitel, a doplňuje: „Během posledního roku jsme se zaměřili na inovace nejen v oblasti designu, ale i zavedení nových produktových řad interiérových dveří a posuvů.“         

Kování je nedílnou součástí dveří a svým provedením hraje důležitou roli v konečném designu. V detailu je skrytý „ďábel“ a detailem u dveří je kování. Ve spolupráci s designérem Romanem Ulichem jsme pro dveře DOORNITE vytvořili z detailu skutečný šperk – novou kliku BÁRA. Toto výjimečné kování má rafinovaný design, špičkovou ergonomii a titanový povrch aplikovaný vysoce kvalitní povrchovou úpravou. Kliku se sametově jemným dotekem a komfortním užíváním si mohou zákazníci vybrat v provedení nerez, metalické černé nebo bílé barvě.

Nově bude představen posuvný komplet pod názvem ALU garnýž, který vychází z klasického garnýžového systému, ovšem v designově čistší verzi a také s jednodušší montáží.  Hliníková posuvná lišta s integrovanou kolejnicí je k dispozici ve vzhledu nerezu nebo černého grafitu.

Nová řada COMPACT LINE reprezentuje sadu kompaktních ocelových bezfalcových zárubní, které jsou dvoudílné a určené pro dodatečnou montáž. Dveře DOORNITE s těmito zárubněmi je možné instalovat i do tenkých sádrokartonových příček v tloušťce již od 100 mm i ve variantě s 30minutovou požární odolností.

Expozice DOORNITE s r.o., hala č. 3, stánek č. A07 v termínu 20.–24. 9., PVA Letňany, Praha.

O společnosti DOORNITE s.r.o. [čti: dórnajt]

Společnost MASONITE, největší český výrobce dveří, změnil v červnu 2021 vlastnickou strukturu a následně i svůj název. Pod novým jménem DOORNITE s.r.o. pokračuje v dodávkách interiérových dveří a speciálních dveří s požadavky na bezpečnost, útlum hluku, vlhkost a požární odolnost na český a slovenský trh a exportuje své produkty do 13 zemí Evropy. S 220 zaměstnanci vyrobí ročně přibližně 550 000 produktů.

Kontakt: +420 567 121 411, e-mail: info@doornite.cz, www.doornite.cz

Pro více informací k tiskové zprávě kontaktujte:

Ing. Ivana Duchoňová

Marketingové poradenství

E-mail: ivana.duchon@gmail.com

Tel. +420 727 822 795

www.linkedin.com/in/duchonova

 

 Vyhrajte 250.000 Kč na nový dům!


Jak? Přijďte na veletrh FOR ARCH na expozici RD Rýmařov v hale 4 ve dnech 20. - 24.9.2022, ukažte nám svůj vysněný dům a výhra 250.000 Kč může být vaše! Těšíme se na Vás! Soutěžní princip: Pro účast v soutěži se musí soutěžící nechat vyfotit před expozicí RD Rýmařov na veletrhu FOR ARCH ve dnech 20.-24.9.2022 a ukázat v katalogu domů RD Rýmařov svůj vysněný dům. Fotografie bude vyfocena fotografem Living Media a postprodukčně zpracována přidáním vybraného vysněného domu. Soutěžní fotografie bude v den vyfocení umístěna na web www.TVbydleni.cz/soutez. Pro soutěžní fotografii je možné hlasovat po registraci mailové adresy 1x denně od doby zveřejnění do doby ukončení hlasování dne 9.10.2022. Výhercem se stává soutěžící s nejvyšším počtem hlasů v okamžik ukončení hlasování, tedy 10.10.2022 0:00.Přemýšlíte o dřevostavbě?
Nezávislá poradenská centra na veletrhu FOR ARCH 2022 poskytnou bezplatně cenné odborné rady a informace


Ať už se budou otázky týkat oken a stínící techniky, kamen a topných těles, dřevostaveb, zabezpečení objektů, problematiky nového stavebního zákona, nebo vám poradíme s výměnou topných zdrojů v domácnostech, s montáží a novinkami v oblasti tepelných čerpadel či s návrhem, výstavbou a provozem rodinných i veřejných bazénů, můžete si být jisti, že si od nezávislých odborníků odnesete velmi cenné rady. Více informací naleznete ZDE.

 Semináře WOOD CAMP se po letní pauze opět vrací s nabitými přednáškami


Nezoufejte, že končí léto, startují totiž oblíbené vzdělávací semináře projektu WOOD CAMP! A protože v ADMD neleníme, uskuteční se první seminář již 6. 9.  a téma bude jako vždy zajímavé, věnovat se totiž budeme řízenému větrání. Snižování energetické náročnosti budov a vzduchotěsná obálka rodinných domů, to jsou hlavní důvody k instalaci řízeného větrání s rekuperací. Přínosy řízeného větrání a řešení centrálního systému Vám představí pan Petr Bednář ze společnosti ZEHNDER, s podskupinou lokálního/decentrálního řízeného větrání Vás seznámí pan Dušan Hanzík ze společnosti MELTEM. Seminář Centrální a lokální větrání s rekuperací - nenahraditelné technologie při moderní výstavbě rodinných domů se uskuteční 6. 9. 2022 od 15:00 a je možné se zdarma online připojit. REGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE. Na jaké další semináře se můžete těšit? 27. 9. 2022 - Jak na zabudovanou vlhkost ve stavbě - registrace zde. 18. 10. 2022 - Prostorová stabilita a tuhost rámových a CLT dřevostaveb - registrace zde. Stavební inženýři mají navíc možnost účastí na seminářích získat body do celoživotního vzdělávání u ČKAIT. Více informací ZDEAsociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je nezávislým uskupením firem, které jsou přesvědčeny, že dřevostavby jsou tou správnou cestou moderní a udržitelné výstavby. Naším cílem je, aby se domy stavěly kvalitně a s ohledem na životní prostředí.Hybridní konference BIM - 2. ročník při veletrhu FOR ARCH
NÁRODNÍ ENERGETICKÝ KLASTR opět vystavovatelem na veletrhu FOR ARCH


NÁRODNÍ ENERGETICKÝ KLASTR, z.s. je spolek právnických a fyzických osob založený a registrovaný ve smyslu ustanovení zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování v jeho platném znění. Členové NEK jsou společnosti působící v oblasti výroby energetických zařízení, vysoké školy a výzkumné organizace. Členové se dále zabývají distribucí energie a výzkumně vývojovými činnostmi v oblasti zvyšování účinnosti zařízení. Výběr firem reprezentativně pokrývá celý energetický hodnotový řetězec od výroby energie až po výrobu elektrických zařízení s vysokou přidanou hodnotou.

 

Členové NEK podnikají či působí v následujících odvětvích:

 - elektrotechnický průmysl,

 - energetický průmysl,

 -  teplárenství,

- zpracovatelský průmysl produkující odpady vhodné pro další zpracování v energetickém průmyslu,

 - výrobci technologií pro energetiku,

 - vzdělávání, výzkum a vývoj.

 

Účelem klastru je podpora inovací a zvýšení konkurenceschopnosti a exportní schopnosti propojených firem, podnikatelů a institucí působících v České republice. Smyslem členství v klastru je spolupráce firem a růst elektrotechnického a energetického průmyslu – tedy sdílení informací, hledání nejlepších postupů, inovace, marketing, spolupráce na zakázkách, zvyšování kvalifikace, aktivace výzkumných a vývojových projektů, posílení výzkumné infrastruktury – vybudováním výzkumného centra klastru ve spolupráci s VŠB-TUO a společná účast na výstavách a veletrzích.

http://www.energy-cluster.cz/Češi hledají energetickou nezávislost. Jak se mění jejich zájem a co je trendy?


Bobtnající ceny elektřiny a plynu způsobily v Česku raketový nárůst zájmu o vytápění pomocí kotlů na tuhá paliva i o tepelná čerpadla. Snaha o energetickou nezávislost se projevuje i zájmem o nízkoenergetické stavby, mezi nimiž jsou stále výraznější dřevostavby. Co Češi chtějí a jak se změnilo chování trhu? Stavební veletrh FOR ARCH představí nejširší portfolio technologií a trendů oborů vytápění a dřevostaveb a poradí návštěvníkům, kteří svá řešení teprve hledají. 

 

Obor vytápění prochází velkými změnami. Drahé energie tlačí Čechy k hledání možností vytápění, které jsou levné, jednoduché a dostupné. „Lidé se obracejí k obnovitelné biomase, především ke kusovému dřevu a ostatním tuhým palivům včetně hnědého uhlí, kde moderní tepelné zdroje umí tato tuhá paliva spalovat dle nejpřísnějších evropských ekologických norem Ekodesign,“ řekl Evžen Rojek, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti ROJEK a.s., s jejímiž odborníky se budou moci poradit návštěvníci na veletrhu FOR ARCH osobně. Jak dodává, chování zákazníků se v době energetické krize významně změnilo.

 

Přichází řada nových zákazníků, kteří neřeší výměnu starého nevyhovujícího kotle za nový ekologický. Tito noví zákazníci hledají záložní nezávislý zdroj levného dostupného vytápění. Každý, kdo má komín, tak hledá k jinému, doposud hlavnímu zdroji vytápění, rezervní alternativní zdroj,“ vysvětluje Evžen Rojek.

 

 

Trend mění i dotace

Vyšší zájem o úsporné řešení v domácnostech zaznamenal i dotační program Nová zelená úsporám, v němž aktuálně jednoznačně převládají žádosti o dotace na tepelná čerpadla. Zatímco v roce 2021 bylo přijato 3750 žádostí, za letošní rok se počet zvýšil již na 7738. „Zvýšený zájem v letošním roce je dán především tím, že dříve nebylo možné v programu žádat dotaci na výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo, tyto dotace byly poskytovány z programu kotlíkových dotací. Ty jsou nově ale cílené pouze na domácnosti s nižšími příjmy. Proto byla do nové etapy Nové zelené úsporám přidána možnost podpory tepelných čerpadel, aby i ostatní domácnosti – nejen ty nízkopříjmové – měly možnost získat finanční příspěvek na výměnu svého starého kotle za tepelné čerpadlo,“ řekla tisková mluvčí Státního fondu životního prostředí ČR Lucie Früblingová.

 

 

Stále oblíbenější dřevostavby

Stavební rozmach zažívají v současnosti také dřevostavby. V oblasti typů staveb rodinných domů zůstávají podle Asociace dodavatelů montovaných domů preference víceméně bez velkých změn. Ze dvou třetin se staví bungalovy, zhruba třetina jsou patrové domy. V loňském roce se rozšířily dřevostavby také v oblasti bytových domů, školek, nástaveb a dalších.

 

„Svůj podíl na oblíbenosti dřevostaveb má bezpochyby společenská snaha o udržitelnost a život s respektem k životnímu prostředí. Dřevo jednoduše nemá konkurenci – je jediným obnovitelným stavebním materiálem, který efektivně pohlcuje CO2. Zároveň má vynikající tepelněizolační vlastnosti. Ruku v ruce s tím proto jde zájem o energetickou soběstačnost, nižší závislost na dodavatelích energií a tepelný komfort v každém roční období. Naši zákazníci mají v ceně domu fotovoltaiku a tepelné čerpadlo, což je zvláště v dnešní době veliký benefit. Priority zákazníků se soustředí i na rychlost výstavby a garanci termínů a cen,“ říká Jiří Buchal, generální ředitel společnosti RD Rýmařov, která se představí na veletrhu.

 

Dřevostavbám podle Jiřího Buchala nahrává i fakt, že se trh potýká s nárůstem cen, problémy s dodávkami materiálů a zpožděním celé výstavby. Oproti zděným domům jsou vyrobeny a postaveny maximálně v řádu několika měsíců, což další náklady významně eliminuje.

 

Stavební veletrh FOR ARCH bude prezentovat nejvíce produktů, odborníků i prodejců vytápěcích technologií a dřevostaveb na jednom místě ve dnech 20. až 24. září v Letňanech. „Kromě využití bezplatného poradenství se mohou návštěvníci seznámit s technologickými možnostmi a trendy nejen v oblasti vytápění a dřevostaveb. Již 33. ročník se zaměří také na zabezpečení a chytré domácnosti, sekci stavebních prvků a materiálů, fotovoltaiky či oboru bazény a sauny & spa,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.Jak vyzrát na energetické úspory v domech? Návštěvníkům veletrhu poradí odborníci ČEZ


Zorientovat se v řadě možností, jak optimalizovat spotřebu energií v rodinných a bytových domech i ve veřejných budovách, nemusí být pro laiky snadné. Návštěvníci stavebního veletrhu FOR ARCH se se svými dotazy mohou obrátit na odborníky ze společnosti ČEZ, partnera veletrhu. Na stánku se budou zájemcům věnovat energetičtí specialisté, kteří jim poradí i nabídnou řešení přesně podle jejich individuálních možností a potřeb, ať už se jedná o jednotlivce, firmu či obec.

Tradiční český výrobce energií se dlouhodobě zabývá návrhem i realizací energeticky úsporných opatření v budovách s využitím moderních technologií. Zajistí však i kompletní řešení alternativních zdrojů energie, které se postarají o energetické úspory a soběstačný provoz i při výpadku elektřiny.Konference na téma KOMBINOVANÉ STAVBY při veletrhu FOR ARCH
Závěrečná zpráva 2021

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Facebook