FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2022

Obory veletrhu

Akce Kulatý stůl techniků ADMD znovu posouvá kvalitu dřevostaveb


Obor dřevostaveb se posouvá kupředu a my jsme u toho! Po loňském úspěšném setkání jsme připravili 3. ročník s tématy:

  • Jak správně navrhnout a realizovat střechu,
  • Energetická náročnost budov po 1. 1. 2022,
  • Akustika vícevrstvých konstrukcí - od návrhu po realizaci.

Po úvodní přednášce Tomáše Kupsy, ze společnosti DEKSOFT, který se věnoval tématu “Energetické náročnosti budov po 1. 1. 2022”, se rozdělili účastníci do skupin, aby u tří stolů prodiskutovali témata letošního roku. Vzájemně si mohli předat řadu cenných zkušeností a osvěžit se pohledem odborníků z jiných firem. 

V tématu Energetické náročnosti budov po 1. 1. 2022 se pokračovalo pod taktovkou Tomáše Kupsy, který se zaobíral reálnými dopady vyhlášky 264/2020 Sb. na novostavby rodinných domů v ČR. Diskutovalo se o vlivu různých opatření na energetickou náročnost domů. Radek Radovesnický ze společnosti Betonpres a.s. moderoval stůl s tématem Jak správně navrhnout a realizovat střechu, kde se hovořilo např. o správném navržení střešního pláště nebo normě ČSN 73 1901 z roku 2020, která nahrazuje normu z roku 2011. Vše bylo demonstrováno na příkladech ze současnosti. Třetí kulatý stůl patřil Dipl. Ing. Jaroslavu Benákovi, který zastupuje spol. James Hardie Europe GmbH, o.s. a Akustice vícevrstvých konstrukcí. Tuto problematiku obsáhnul z hlediska vzduchové a kročejové neprůzvučnosti. Kromě základních pojmů, se dostala řada také na novou akustickou normu ČSN 73 0532: 2020 a její dopad na dřevostavby. 

Akci podpořil také mediální partner ADMD, vydavatelství PRO VOBIS, s.r.o., který každému z účastníků věnoval speciální vydání časopisu PROFI speciál 2021/2022.

Celodenní program akce připravila pro své členy, ve spolupráci s partnery, Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která si klade za cíl, podporovat kvalitní dřevostavby na českém trhu a rozšiřovat o nich povědomí mezi širokou veřejností. 

Děkujeme všem účastníkům, kteří si chtějí rozšiřovat obzory a čerpat pravidelně nové informace a inspiraci do další práce. Právě tito lidé, posouvají obor dřevostaveb kupředu.

Lenka Trandová
ředitelka ADMD
 


Více
Závěrečná zpráva 2021

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje