FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

TIP - porovnejte si různé druhy tepla pro úsporné domy


Kalkulačka pro porovnání různých zdrojů tepla pro úsporné domy

Nezávislá kalkulačka umožňuje volit a vyhodnocovat různé zdroje energie, technologie řízeného větrání, jejich kombinace a vyhodnocovat pořizovací vs. provozní náklady vč. doby návratnosti. Nabízí rychlé srovnání 2 zvolených technologií a návrh ideálního řešení ve třech typech modelových domů (dle podlahové plochy 100, 150 a 200m2). Všechny modelové domy mají měrnou potřebu tepla na vytápění rovnu 20 kWh/m2a (kategorie B1) a odpovídají požadavkům programu Nová zelená úsporám.

 

Do výpočtu vstupuje i počet obyvatel v domě, to má vliv na množství spotřebované elektrické energie v domě (spotřebiče a svícení) a také na spotřebu teplé vody. Zvolená technologická varianta se projevuje spotřebovaným energonositelem (elektřina, zemní plyn, biomasa), účinností systému, typem tarifu elektrické energie a také vstupními a provozními náklady. Pořizovací náklady jednotlivých variant technologií se neskládají pouze z pořizovací ceny zařízení, ale také ze souvisejících nákladů (například otopná soustava, hydraulické zapojení soustavy, měření a regulace, cena práce, atd.) Provozní náklady variant berou v potaz i tarif a spotřebu elektrické energie domácnosti, a také například velikost jističe.

 

Kalkulačka má za cíl:

  • Co nejobjektivněji stanovit celkové investiční náklady
  • Co nejobjektivněji stanovit provozní náklady
  • Zahrnout náklady na renovaci příslušných technologií
  • Zahrnout růst cen energií v čase

 

www.pasivnidomy.cz/kalkulacka

 

Zdroj: Centrum pasivního domu, z.s. / www.pasivnidomy.cz

 

 


Více
  TZB-info
TZB-info Elektrické stropní vytápění řeší nízkou tepelnou ztrátu domu Co určuje kvalitu vnitřního vzduchu? Není to teplo, ale vlhkost 3 + 1 důvod, proč si jako dodavatele energie pro svou firmu vybrat Alpiq Nový úkol pro developery v čase koronaviru - prostory pro home office HE3DA v roce 2020: baterie do mrazu, bateriový box pro domácnosti nebo výkonová řada Nová hala Dopravního podniku města Brna
Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook