FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

Bezdrátová regulace vytápění budov - IQRC od HDL Automation


Bezdrátová regulace vytápění budov - IQRC od HDL Automation

Automatizace budov přináší uživatelům řadu výhod v podobě pohodlného ovládání jednotlivých funkcí budovy lokálně i vzdáleně, nicméně hlavním atributem automatizace je ekonomika provozu a úspora energií. Největších úspor lze dosáhnout vhodnou individuální regulací vytápění jednotlivých místností v závislosti na čase a dalších podmínkách. Pro stávající budovy s klasickými radiátory je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC od HDL Automation s.r.o., jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Vzhledem k individuální regulaci vytápění jednotlivých místností dokáže oceněný systém IQRC ušetřit desítky procent na topných nákladech. Návratnost investice je tak velmi rychlá v horizontu 4 až 5 let.

 

 

Systém IQRC dokáže ovládat i více než 1 000 koncových zařízení (bezdrátové termostatické hlavice, regulátory, teplotní čidla, spínací jednotky, elektrické radiátory apod.). Díky této výhodě nachází uplatnění i při regulaci vytápění rozlehlých objektů, jako jsou administrativní budovy, nemocnice, hotely, školy, historické budovy a průmyslové haly.

Odpadá i problematika financování, neboť HDL Automation s.r.o. nabízí možnost financování této investice z dosažených úspor formou leasingu.

Software IQ RC společně s centrální jednotkou slouží k řízení celého systému. Je přizpůsobený na programování změn teploty v čase a správu vytápěcích zařízení. Dokáže získat statistické informace o teplotách v jednotlivých místnostech. Je kompatibilní s operačními systémy Microsoft Windows a je přístupný i přes internet.

 

 

Výkonným prvkem je programovatelná termostatická hlavice. Hlavice jako celý systém je bezdrátová, napájená bateriemi. Reguluje teplotu v místnosti tak, že proporcionálně otevírá a zavírá termostatický ventil na radiátoru podle definovaného programu z centrální řídící jednotky nebo regulační jednotky.

www.hdl-automation.cz

 

 

 

 

 


Více
  TZB-info
TZB-info Máte dostatečně zatepleno? Nová generace Mini VRV 5 S s chladivem R32 Satelitní kamera aneb koukáme do přípojek KOMA MODULAR představila novou modulovou řadu Fashion Line Výroba polovodičových částí fotovoltaických systémů v Evropě roste Elektrické stropní vytápění řeší nízkou tepelnou ztrátu domu
Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook