FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Nová zelená úsporám zahájila příjem žádostí o dotace


V letošním roce by mělo být získání státní podpory z programu Nová zelená úsporám snazší. Na dotace navíc díky mírnějším pravidlům dosáhnou i lidé, kteří si nemohou dovolit kompletní zateplení svého domu. Rychlejší by měl být také celý administrativní proces.

Státní fond životního prostředí začal 15. května přijímat žádosti o dotace na energeticky úsporná opatření rodinných a bytových domů. Peníze mohou získat na rozdíl od předchozí výzvy i ti, kteří se rozhodnou jen pro dílčí úpravy, které ale ušetří minimálně 20 procent spotřeby energií.
Majitelé domů či bytů budou moci zažádat o dotaci třeba jen na výměnu oken a dveří, zateplení fasády, podlah, střechy nebo o příspěvek na nový kotel nebo tepelné čerpadlo. Pří úpravě rodinného domu mohou získat majitelé až 50 procent proinvestovaných peněz. U bytových domů je to maximálně 20 procent celkových nákladů.
Žádosti navíc mohou podávat před realizací, v jejím průběhu nebo po ní. Jen pro tento rok uvolnil Státní fond rozvoje bydlení částku 1,1 miliardy korun (600 milionů na rodinné domy a 500 milionů na bytové domy). Podrobnější informace ale i formulář k podání žádosti je umístěn na internetových stránkách http://www.novazelenausporam.cz

Všechny výrobky, pomocí kterých je možné snížit spotřebu energií, najdou zájemci na blížícím se mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Hlavní tématem letošního šestadvacátého ročník, který se uskuteční 15. – 19. Září 2015 na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech, bude právě „SNIŽOVÁNÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV“.

Pozn. O dotace na bytové domy v rámci programu Nová zelená úsporám mohou žádat pouze majitelé bytových domů na území hlavního města Prahy.

Více
Závěrečná zpráva 2022

Závěrečná zpráva 2021

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje