FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Nová zelená úsporám zahájila příjem žádostí o dotace


V letošním roce by mělo být získání státní podpory z programu Nová zelená úsporám snazší. Na dotace navíc díky mírnějším pravidlům dosáhnou i lidé, kteří si nemohou dovolit kompletní zateplení svého domu. Rychlejší by měl být také celý administrativní proces.

Státní fond životního prostředí začal 15. května přijímat žádosti o dotace na energeticky úsporná opatření rodinných a bytových domů. Peníze mohou získat na rozdíl od předchozí výzvy i ti, kteří se rozhodnou jen pro dílčí úpravy, které ale ušetří minimálně 20 procent spotřeby energií.
Majitelé domů či bytů budou moci zažádat o dotaci třeba jen na výměnu oken a dveří, zateplení fasády, podlah, střechy nebo o příspěvek na nový kotel nebo tepelné čerpadlo. Pří úpravě rodinného domu mohou získat majitelé až 50 procent proinvestovaných peněz. U bytových domů je to maximálně 20 procent celkových nákladů.
Žádosti navíc mohou podávat před realizací, v jejím průběhu nebo po ní. Jen pro tento rok uvolnil Státní fond rozvoje bydlení částku 1,1 miliardy korun (600 milionů na rodinné domy a 500 milionů na bytové domy). Podrobnější informace ale i formulář k podání žádosti je umístěn na internetových stránkách http://www.novazelenausporam.cz

Všechny výrobky, pomocí kterých je možné snížit spotřebu energií, najdou zájemci na blížícím se mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Hlavní tématem letošního šestadvacátého ročník, který se uskuteční 15. – 19. Září 2015 na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech, bude právě „SNIŽOVÁNÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV“.

Pozn. O dotace na bytové domy v rámci programu Nová zelená úsporám mohou žádat pouze majitelé bytových domů na území hlavního města Prahy.

Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook