FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2023

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR pro veletrh FOR ARCH 2015


Vážené dámy, vážení pánové,

stavební veletrh FOR ARCH překročil 25. ročník své existence. Po celou tuto dobu byl příležitostí pro prezentaci služeb a výrobků našeho stavebnictví v mezinárodní konkurenci.

Velmi si vážím této aktivity, která vytváří příznivé podmínky pro udržitelný rozvoj naší země.

Ve snaze přispět k rozvoji stavebnictví také česká vláda v posledním roce a půl přijala několik zásadních opatření na podporu stavební výroby a našeho hospodářství.

Schválili jsme Politiku územního rozvoje dohodnutou se sousedními státy i krajskými samosprávami. Tento dokument stabilizuje umístění strategických investic na území našeho státu. Schválení Politiky architektury a stavební kultury nás pak zařadilo k vyspělým zemím Evropy. Obytné prostředí, architektonicky zvládnuté, příznivě působí na náš každodenní život. Stát tímto dokumentem převzal zodpovědnost za prosazování této estetické stránky stavebnictví.

Vláda také připravuje novelu stavebního zákona, která má zkrátit územní a stavební řízení a přinést jistotu stavebním firmám, veřejné správě i občanům. Stejně tak pracuje na koncepci sociálního bydlení.

Stavební výroba dnes po několika těžkých letech znovu nabírá růst. Akce jako veletrh FOR ARCH nejen pomáhají tento růst posilovat, ale vytváří také prostor pro kvalitativní rozvoj, pro inspiraci a odvahu k modernizaci a inovacím. Za to vám patří dík a ujištění, že i my učiníme vše pro to, aby stát vytvořil co možná nejpříznivější podmínky pro práci a podnikání ve stavebnictví.

Přeji letošnímu ročníku veletrhu FOR ARCH mimořádný úspěch.


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2022

Facebook