FOR ARCH FOR ARCH
место встречи - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Contest
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Cектор

News Elektrotechnika a zabezpečení


Event description

ELEKTROTECHNIKA A ZABEZPEČENÍ, Hala 4.

Vystavovatelé zde představují své elektrotechnické novinky v oblasti zabezpečení, domácí zábavy, osvětlení, ovládání funkcí domu a automatizaci budov či výrobě vlastní elektřiny. Je vidět, že zájem návštěvníků o chytré bydlení rok od roku stoupá. V roce 2018 jsme vedle tradičních vystavovatelů z oboru elektra mohli přivítat více nových firem v sekci osvětlení a návštěvníci se tak mohli přesvědčit, že při výběru svítidel pro domácnost nejde jen o vzhled. Teplota chromatičnosti má vliv na biorytmy člověka, na dobrý spánek, uklidnění či naopak na podporu aktivit.

Konkrétní rady k osvětlení či zabezpečení objektů i ochrany osob mohli zájemci najít ve dvou poradenských centrech umístěných přímo v Hale 4, informace k chytrému a úspornému bydlení podávali vystavovatelé přímo na svých stáncích.

PORADENSKÉ CENTRUM MINISTERSTVA VNITRA ČR
- nejnovější bezpečnostní trendy a řešení k ochraně budov a zabezpečení majetku nabízeli zástupci Ministerstva vnitra ČR se svými partnery Policií ČR a Cechem mechanických zámkových systémů, návštěvníkům tak poskytli řadu cenných relevantních, praxí odzkoušených informací.

PORADENSKÉ CENTRUM PRO SVĚTLO A OSVĚTLOVÁNÍ 
- s výběrem vhodného typu svítidla pro jednotlivé prostory, světelných zdrojů a další cenné informace k řízení osvětlení, venkovnímu osvětlení či domovní automatizaci poskytovali letos nově na stánku časopisu SVĚTLO odborníci ze společnosti METROLUX.

 

SOUTĚŽ ČASOPISU SVĚTLO O NEJLEPŠÍ EXPONÁT OBORU SVĚTLO A OSVĚTLOVÁNÍ - FOR ARCH 2018
 

Pětičlenná komise vybírala ze všech vystavených svítidel podle jejich novosti, nápaditosti a přínosu v problematice osvětlení. Na základě hlavních kritérií hodnocení (světelnětechnické parametry svítidel, technické provedení svítidel, provozně ekonomické vlastnosti, obchodní podmínky, design, ekologické a environmentální hledisko) udělila tři ceny časopisu a dvě čestná uznání. Soutěž zorganizoval mediální partner FCC Public, vydavatel časopisu SVĚTLO.

Složení komise:
- předseda komise Ing. arch. Luboš Sekal (A. A. L. S. – atelier architektury),
- ak. arch. Jiří Kočandrle (designér, emeritní profesor na International Graduate of Industrial Studies a International Design School of Advanced Studies, Hongik University, Soul, Jižní Korea),
- Ing. Jana Kotková (zástupce šéfredaktora časopisu Světlo),
- ak. sochař Karel Novotný (design svítidel)
- Ing. Tomáš Sousedík (technik, odborný garant projektu Světlo v praxi),

 

Cenu časopisu Světlo (bez udání pořadí) získaly společnosti:

1. NBB Bohemia, s. r. o.

Za průmyslové svítidlo SAULA LED LN 5L 300W

Zdůvodnění: Svítidlo dosahuje vynikajících světelnětechnických parametrů při vysoké teplotě okolí (až Ta = 70 °C).

2. OSMONT, s. r. o.

Za závěsné „smart“ svítidlo CARINA

Zdůvodnění: Tradiční český výrobce uplatnil třívrstvé opálové sklo pro jednoduché tvarování difuzoru těla svítidla. Subtilnost podtrhuje absence klasického přívodního kabelu elektrické energie.

3. PRESBETON Nova, s. r. o.

Za svítidla systému H-E-X

Zdůvodnění: Autorsky původní design exteriérových betonových svítidel, jež jsou integrovanou součástí městského mobiliáře. Autorem je Ing. arch. Michal Kutálek.

 

 


Čestná uznání byla udělena společnostem:

1. LEDVANCE s. r. o.

Za LED linku OSRAM LINEARLIGHT FLEX DIFFUSE

Zdůvodnění: Flexibilní LED linka nabízí křivkové tvarování, dokonalou difuznost v UV stabilním silikonovém pouzdře pro exteriérové užití.

2. McLED s. r. o.

Za soubor exteriérového architektonického osvětlení

Zdůvodnění: Výrobce nabízí ucelenou řadu lapidárně tvarovaných venkovních svítidel z litého hliníku v přijatelných cenových relacích.

 

    

 

Tématu Chytrá a bezpečná domácnost se věnovala také  řada akcí doprovodného programu.

 

 

 

 

 

   TZB-info
TZB-info Pohledem znalce: Dřevo jako garanční palivo - i vlhkost 25 % je v pořádku! Měření tepla v soustavách s teplonosnou látkou tvořenou směsí vody a dalších kapalin Historické objekty: Energetické úspory v souladu s památkovou ochranou - 2. část Domovní čistírna STMH v uzavřeném vodním okruhu pro odchov ryb v systému bez filtrace a flotace Lakovna AVAPS 10 doporučení pro lehkou akustickou podlahu
Zavřít
Спрос на участие
Inicializace, právě prohlíží: -

* - Обязательные данные