FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Obory veletrhu

Zdravotní rizika azbestu a požadavky na řádnou sanaci azbestových materiálů

Odborný seminář o zajištění zákonem předepsané likvidace azbestových zátěží s cílem naplnit požadavky pro kvalitu prostředí, na ochranu zdraví občanů a proti nárůstu počtu onkologických pacientů. Cílem semináře je seznámit veřejnost, odborníky, pracovníky státní a komunální sféry, média a budoucí zákazníky sanačních firem s poznatky o zdravotních rizicích expozice azbestovými vlákny a přesvědčit je o nutnosti dodržování pravidel řádného postupu při sanaci azbestových zátěží ve stavbách a dalších lokacích v souladu s legislativou ČR a EU, aby bylo zabráněno negativním vlivům na lidské zdraví. Nad odborným seminářem převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí ČR.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Sobota, 22.09.2018 10:30 - 13:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 2

Organizátor: ČESKÁ ASOCIACE PRO ODSTRANĚNÍ AZBESTU, z.s.

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Program:

 

10.30 - 10.50 | Založení a cíle České asociace pro odstranění azbestu (ČAPOA)

 

Představení ČAPOA, cíle v oblasti šíření informací o zdravotních rizicích působení azbestu na lidský organismus, o nezbytnosti řádné sanace zbestu. Informace o spolupráci se státní správou na upřesnění legislativy a kontaktech se zahraničními odbornými organizacemi.  

 

10.50 - 11.15 | Aktuální stav problematiky asbestu v ČR

 

Legislativa, všeobecná znalost   problematiky azbestu v populaci, státní kontrola, oprávněné osoby k provádění inspekce a sanace azbestu, ukládání azbestového odpadu. Příklady pozitivní a negativní praxe, způsob obrany proti obcházení legislativních postupů při odstraňování azbestu. Azbest v kamenivu a kontaminace vnějšího prostředí.

 

11.15 - 11.30 | Zkušenosti ze zahraničí

 

Přístup evropských zemí k problematice azbestu. Program Polska na celoplošné odstranění azbestu do roku 2032. Aplikace německých technických norem v Evropě.

 

 

11.30 – 11.45 | Coffee break

 

 

11.45 - 12.30 | Panelová diskuse na téma „Sanace  azbestu ve veřejných budovách, v průmyslu a v bytových domech a ochrana lidského zdraví“

 

Příklady z praxe inspekčních a sanačních firem, zvýšení povědomí veřejnosti i odborníků, podpora inspekce a sanace azbestu v souladu s legislativou ČR a EU, činnost státní správy a kontrolních orgánů.  

 

 

12.30 - 13.00  | Legislativní iniciativa ČAPOA

 

 

13.00 | Závěr​

 

 

 

Přednášející: 

 

Ing. Zoja Guschlová, Ph.D.

Ing. Aleš Soukup, CSc.

Jiří Malík

 

 

Nad odborným seminářem převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

 

 

   

 

   

 

 

www.capoa.cz

 

 

 


  TZB-info
TZB-info Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic Posuvné a okenní systémy Schüco byly třikrát oceněny porotou iF Design Awards 2019 Zdražování elektřiny bude pokračovat, situace na energetickém trhu v roce 2019 Podniková základna dobrovolných hasičů firmy Neuman v Marktlu Hledání nejlepších ekologických projektů pokračuje. Přihlaste se, čas se krátí Pracovní úrazy. Nejrizikovější jsou firmy střední velikosti, hlásí statistici
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje