FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Obory veletrhu

Zdravotní rizika azbestu a požadavky na řádnou sanaci azbestových materiálů

Odborný seminář o zajištění zákonem předepsané likvidace azbestových zátěží s cílem naplnit požadavky pro kvalitu prostředí, na ochranu zdraví občanů a proti nárůstu počtu onkologických pacientů. Cílem semináře je seznámit veřejnost, odborníky, pracovníky státní a komunální sféry, média a budoucí zákazníky sanačních firem s poznatky o zdravotních rizicích expozice azbestovými vlákny a přesvědčit je o nutnosti dodržování pravidel řádného postupu při sanaci azbestových zátěží ve stavbách a dalších lokacích v souladu s legislativou ČR a EU, aby bylo zabráněno negativním vlivům na lidské zdraví. Nad odborným seminářem převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí ČR.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Sobota, 22.09.2018 10:30 - 13:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 2

Organizátor: ČESKÁ ASOCIACE PRO ODSTRANĚNÍ AZBESTU, z.s.

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Program:

 

10.30 - 10.50 | Založení a cíle České asociace pro odstranění azbestu (ČAPOA)

 

Představení ČAPOA, cíle v oblasti šíření informací o zdravotních rizicích působení azbestu na lidský organismus, o nezbytnosti řádné sanace zbestu. Informace o spolupráci se státní správou na upřesnění legislativy a kontaktech se zahraničními odbornými organizacemi.  

 

10.50 - 11.15 | Aktuální stav problematiky asbestu v ČR

 

Legislativa, všeobecná znalost   problematiky azbestu v populaci, státní kontrola, oprávněné osoby k provádění inspekce a sanace azbestu, ukládání azbestového odpadu. Příklady pozitivní a negativní praxe, způsob obrany proti obcházení legislativních postupů při odstraňování azbestu. Azbest v kamenivu a kontaminace vnějšího prostředí.

 

11.15 - 11.30 | Zkušenosti ze zahraničí

 

Přístup evropských zemí k problematice azbestu. Program Polska na celoplošné odstranění azbestu do roku 2032. Aplikace německých technických norem v Evropě.

 

 

11.30 – 11.45 | Coffee break

 

 

11.45 - 12.30 | Panelová diskuse na téma „Sanace  azbestu ve veřejných budovách, v průmyslu a v bytových domech a ochrana lidského zdraví“

 

Příklady z praxe inspekčních a sanačních firem, zvýšení povědomí veřejnosti i odborníků, podpora inspekce a sanace azbestu v souladu s legislativou ČR a EU, činnost státní správy a kontrolních orgánů.  

 

 

12.30 - 13.00  | Legislativní iniciativa ČAPOA

 

 

13.00 | Závěr​

 

 

 

Přednášející: 

 

Ing. Zoja Guschlová, Ph.D.

Ing. Aleš Soukup, CSc.

Jiří Malík

 

 

Nad odborným seminářem převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

 

 

   

 

   

 

 

www.capoa.cz

 

 

 


  TZB-info
TZB-info Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019) ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050 Nový membránový ventil pro pitnou vodu od KSB Hodnocení stavu sucha a jeho vývoje v průběhu roku 2018 Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel Řízení výkonu lehkých stropních výměníků tepla - díl 2.
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje