FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2018

Obory veletrhu

Zdravotní rizika azbestu a požadavky na řádné odstraňování azbestových materiálů

Odborný seminář o zajištění zákonem předepsané likvidace azbestových zátěží s cílem naplnit požadavky pro kvalitu prostředí, na ochranu zdraví občanů a proti nárůstu počtu onkologických pacientů. Cílem semináře je seznámit veřejnost, odborníky, pracovníky státní a komunální sféry, media a budoucí zákazníky sanačních firem s poznatky o zdravotních rizicích expozice azbestovými vlákny a přesvědčit je o nutnosti dodržování pravidel řádného postupu likvidace azbestových zátěží ve stavbách a dalších lokacích v souladu s legislativou ČR a EU, aby bylo zabráněno negativním vlivům na lidské zdraví.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Sobota, 22.09.2018 10:30 - 13:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 2

Organizátor: ČESKÁ ASOCIACE PRO ODSTRANĚNÍ AZBESTU, z.s.

Vstupné: zdarma v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Program:

 

10.30 - 10.50 | Založení a cíle České asociace pro odstranění azbestu (ČAPOA)

 

Představení ČAPOA, cíle v oblasti šíření informací o zdravotních rizicích působení azbestu na lidský organismus, o nezbytnosti řádného odstraňování azbestu. Informace o spolupráci se státní správou na upřesnění legislativy a kontaktech se zahraničními odbornými organizacemi.  

 

10.50 - 11.15 | Aktuální stav problematiky asbestu v ČR

 

Legislativa, všeobecná znalost   problematiky azbestu v populaci, státní kontrola, oprávněné osoby k provádění inspekce a sanace azbestu, ukládání azbestového odpadu. Příklady pozitivní a negativní praxe, způsob obrany proti obcházení legislativních postupů při odstraňování azbestu. Azbest v kamenivu a kontaminace vnějšího prostředí.

 

11.15 - 11.30 | Zkušenosti ze zahraničí

 

Přístup evropských zemí k problematice azbestu. Program Polska na celoplošné odstranění azbestu do roku 2032. Aplikace     technických norem v Německu.

 

 

11.30 – 11.45 | Coffee break

 

 

11.45 - 12.30 | Panelová diskuse na téma „Odstraňování azbestu ve veřejných budovách, průmyslu a v bytových domech a ochrana lidského zdraví“

 

Příklady z praxe inspekčních a sanačních firem, zvýšení povědomí veřejnosti i odborníků, podpora inspekce a sanace azbestu v souladu s legislativou ČR a EU, činnost státní správy a kontrolních orgánů.  

 

 

12.30 - 13.00  | Legislativní iniciativa ČAPOA

 

 

13.00 | Závěr​

 

 

 

Přednášející: 

 

Ing. Zoja Guschlová, Ph.D.

Ing. Aleš Soukup, CSc.

Jiří Malík

 

 

 

   

 

   

 

 

www.capoa.cz

 

 

 


  TZB-info
TZB-info Zbavte se vodního kamene natrvalo pomocí změkčovače vody Příprava realizace staveb může být efektivnější Českých peletáren je už třicet dva. Tu nejbližší pomůže najít nový Národní vyhledávač pelet Nahrazení územního řízení a stavebního povolení veřejnoprávní smlouvou Devatero trendů ve fotovoltaice aneb Intersolar 2018 Pohledem znalce: Může kotel třídy 4 na pevná paliva plnit parametry ekodesignu?
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2016

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje