FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Obory veletrhu

DEN (DŘEVO)STAVBY: Kontrola kvality dřevostaveb a kontrola výstavby vašeho domu

Moderní nízkoenergetické dřevostavby se v Česku těší stále větší oblibě. Zatímco před dvaceti lety se jejich počty pohybovaly v desítkách, v současnosti tvoří jejich podíl na trhu rodinných domů u nás téměř 15 procent. Kam bude směřovat budoucnost dřevostaveb?
Typ akce: Přednáška


Datum zahájení: Sobota, 22.09.2018 15:30 - 16:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 3

Organizátor: Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.

WWW: www.vvud.cz

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Při kontrole stavby, která je ze dřeva nebo dřevěných prvků, je nutné posuzovat nejen stavební a technologické kroky výstavby, ale současně si dát pozor i na vlastnosti dřevěných materiálů v souvislostech s fyzikálními zákonitostmi. Dřevařský ústav není jedinou společností, která disponuje měřicí technikou či vyškoleným personálem. Jako výzkumný ústav však spojuje při diagnostice nejen úzký pohled na specializovanou problematiku s výsledky měření, ale vychází ze zkušeností z vazeb mezi parametry a vlastností budovy jako celku. Neopomenutelným faktem je také aplikace poznatků z mnoha realizovaných posudků, kde nešlo jen o stanovení vlastností, ale především o odhalení často záhadných příčin vad a poruch staveb.

V podstatě jsou jen tři všeobecná kritéria pro dlouhodobou životnost stavby – ověřený vstupní materiál, dobrý projekt a kvalitní realizace stavby. Všechna tato kritéria musí být v souladu, ovlivňují se vzájemně a všechny společně určují také hodnotu a zdraví stavby. Výhodou dřevostaveb je, že mají velmi dobře propracovaný certifikační systém a také technologická pravidla a montážní postupy. Stavět dřevostavby vyžaduje znalosti a pečlivost v jednotlivých stavebních fázích.   Existují kritické stavební detaily, které ovlivňují celkový výsledek stavby.

Nejčastěji stavitelé chybují při tom, když nerespektují základní principy dřevostaveb (např. opomenutí hydroizolační stěrky v koupelně, nerespektování principu snižujícího se odporu difuze vodních par obvodových konstrukcí), dále tepelné mosty a netěsnost obvodové obálky, porušení požadavků stavebních norem a projektové dokumentace (např. použití jiného, než předepsaného stavebního materiálu) apod. Toto jsou oblasti, které je třeba primárně kontrolovat.

Technici kontrolují stavby nejen v rámci reklamací a znaleckých posudků, ale především preventivně (např. služba Certifikát Kvalitní stavba pro jednotlivou stavbu), protože naším společným cílem je stavět co nejvíce kvalitních dřevostaveb.

 

Přednášející: Ing. Luboš Drahňovský, Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.

 

www.vvud.cz

 


  TZB-info
TZB-info Kotlíková dotace na nové topení Česká asociace hydrogeologů připomínkovala novelu vodního zákona Čistírna odpadních vod od Hellstein šetří přírodu i rodinnou kasičku Úloha facility managementu při tvorbě pracovního prostředí - 1. část HORMEN, dcera ČEZ ESCO, osvětlila nemocnici v hlavním městě Laosu Aktuální jednání o státní podpoře opatření proti suchu
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje