FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2018

Obory veletrhu

Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2017

Konference je výjimečnou příležitostí navštívit v dopoledních hodinách veletrh FOR ARCH 2017 a v ten samý den se účastnit odpoledne navazující duální konference Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2017. Letošní pořádaný jubilejní 10. ročník Fotovoltaického Fóra je potvrzením celosvětového růstu fotovoltaických technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie, rostoucí úloze fotovoltaické technologie a uskladňování energie, která zejména v posledních dvou letech přechází na extenzivní křivku rozvoje i v České republice.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Úterý, 19.09.2017 13:30 - 18:00

Místo konání: PVA EXPO PRAHA

Popis místa konání: Vstupní hala I, Konfereční centrum, sál 3


Organizátor: Česká fotovoltaická asociace, z.s.
Konference je výjimečnou příležitostí navštívit v dopoledních hodinách veletrh FOR ARCH 2017 a v ten samý den se účastnit odpoledne navazující duální konference Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2017. Letošní pořádaný jubilejní 10. ročník Fotovoltaického Fóra je potvrzením celosvětového růstu fotovoltaických technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie, rostoucí úloze fotovoltaické technologie a uskladňování energie, která zejména v posledních dvou letech přechází na extenzivní křivku rozvoje i v České republice.

 

V celkem třinácti přednáškových vystoupení vás řečníci seznámí s každodenním životem samovýrobců elektřiny, jejich problémy a řešením. Diskutovány budou okruhy z řad vykazování OTE, výměny komponent, opravy výroben, optimalizace výroby a uskladňování elektrické energie. Pro budoucí majitele je zaměřena právně-technická přednáška „Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy o instalaci fotovoltaického systému? Širokou veřejnost zaujme přednáška o energetice v bytových a panelových domech, cílenou na proces odpojování zdrojů od CZT, novým rozúčtovávacím pravidlům tepla, možnostmi instalací hybridních soustav pro vytápění a ohřev teplé vody. Přednášeny budou aktuální dotační výzvy a možnosti v oblasti výroby a uskladňování elektrické energie, pro rodinné domy, bytové domy, tak i pro podnikatelská vysoce efektivní řešení. Nebudou scházet ani technologické novinky, vztahující se ke konání veletrhu – stínící solární prvky, nové FV stavební  řešení, včetně BIPV.V uplynulých letech navštívilo tyto konference více než 2280 expertů z oblasti energetiky, odborníci a vedoucí pracovníci z veřejného sektoru i průmyslu, manažeři z oblasti právních, energetických, technických a obchodních služeb, auditoři, projektanti, zástupci z řad akademiků a studentů technických středních a vysokých škol.

 

 

Přednášející a partneři konference:

Na konferenci se svými příspěvky vystoupí profesionálové z oblasti techniky, legislativy, dotací, regulace, energetického trhu, výrobců a distributorů elektřiny, profesních asociací a akademiků.

MŽP, MPO, FBL, ERÚ, MATRU, AC-HEATING, ČFA, ČVUT, SÚIP, (ne všichni z důvodu dovolených odsouhlasili)

 

Detailní program konference:

 • Prodej fotovoltaické elektrárny. Převod licence a provozní podpory OZE.
 • Změny OTE od 1.10.2017. Jak na ně? Koho se změny týkají?
 • Prosumer – nové trendy Evropské komise pro budoucnost.
 • Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy. Termín, Cena, Zajištění dotace, Montáž, Práce cizinců v ČR, Nelegální zaměstnávání, Reklamace, Záruky.
 • Dotace pro malé fotovoltaické elektrárny od 4.9.2017 v programu NZÚ. Ostrovní/Akumulační/Bezakumulační. Nové podmínky C.3.7 a technické rozšíření FVS.
 • Levné aplikační řešení pro rodinné domy.
 • Optimalizace využití FVS nástroj projektanta. Regulace a spínání spotřebičů, tepelná čerpadla, akumulátory, elektromobilita.
 • Fotovoltaika v bytových (panelových) domech. Možnosti a omezení, cesty k úspěchu.
 • Hybridní energetický systém TČ+FVS k vytápění a ohřev TUV. Ekonomické výsledky z referenčního provozování.
 • Odpojování bytových domů od CZT. Zkušenosti s novým rozúčtováním tepla v domech se společnými rozvody energie.
 • Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní podnikatelskou spotřebu z OP-PIK, Ministerstva průmyslu a obchodu. Podmínky a omezení.
 • Opravy výroben a výměna komponentů FVS. Vliv na licencování a vyplácení podpory OZE. Oprava. Modernizace. Rekonstrukce.
 •  

Stavební fotovoltaika. BIPV. Stínící solární prvky. Novinky a materiálové směry ve fotovoltaice

 

 


  TZB-info
TZB-info Řešení Saint‑Gobain pro udržitelné bydlení (HABITAT) - skladové a průmyslové objekty 800 až 1000 kW z jednoho kotle Hospodaření s dešťovou vodou a zeleň Hamburku a Kodaně Nová brožura a video fasádních požárních pásů s protipožárními deskami fermacell AESTUVER Stropní elektrické vytápění - vyhodnocení otopných sezón 2016/2017 a 2017/2018 Jak se bydlí v chytrém domě? Základ je o nic se nestarat
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2016

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje