FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Obory veletrhu

DEN (DŘEVO)STAVBY: Kontrola kvality dřevostaveb a kontrola výstavby vašeho domu

Moderní nízkoenergetické dřevostavby se v Česku těší stále větší oblibě. Zatímco před dvaceti lety se jejich počty pohybovaly v desítkách, v současnosti tvoří jejich podíl na trhu rodinných domů u nás téměř 15 procent. Kam bude směřovat budoucnost dřevostaveb?
Typ akce: Přednáška


Datum zahájení: Sobota, 22.09.2018 15:30 - 16:00

Místo konání: Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 3

Organizátor: Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.

WWW: www.vvud.cz

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Při kontrole stavby, která je ze dřeva nebo dřevěných prvků, je nutné posuzovat nejen stavební a technologické kroky výstavby, ale současně si dát pozor i na vlastnosti dřevěných materiálů v souvislostech s fyzikálními zákonitostmi. Dřevařský ústav není jedinou společností, která disponuje měřicí technikou či vyškoleným personálem. Jako výzkumný ústav však spojuje při diagnostice nejen úzký pohled na specializovanou problematiku s výsledky měření, ale vychází ze zkušeností z vazeb mezi parametry a vlastností budovy jako celku. Neopomenutelným faktem je také aplikace poznatků z mnoha realizovaných posudků, kde nešlo jen o stanovení vlastností, ale především o odhalení často záhadných příčin vad a poruch staveb.

V podstatě jsou jen tři všeobecná kritéria pro dlouhodobou životnost stavby – ověřený vstupní materiál, dobrý projekt a kvalitní realizace stavby. Všechna tato kritéria musí být v souladu, ovlivňují se vzájemně a všechny společně určují také hodnotu a zdraví stavby. Výhodou dřevostaveb je, že mají velmi dobře propracovaný certifikační systém a také technologická pravidla a montážní postupy. Stavět dřevostavby vyžaduje znalosti a pečlivost v jednotlivých stavebních fázích.   Existují kritické stavební detaily, které ovlivňují celkový výsledek stavby.

Nejčastěji stavitelé chybují při tom, když nerespektují základní principy dřevostaveb (např. opomenutí hydroizolační stěrky v koupelně, nerespektování principu snižujícího se odporu difuze vodních par obvodových konstrukcí), dále tepelné mosty a netěsnost obvodové obálky, porušení požadavků stavebních norem a projektové dokumentace (např. použití jiného, než předepsaného stavebního materiálu) apod. Toto jsou oblasti, které je třeba primárně kontrolovat.

Technici kontrolují stavby nejen v rámci reklamací a znaleckých posudků, ale především preventivně (např. služba Certifikát Kvalitní stavba pro jednotlivou stavbu), protože naším společným cílem je stavět co nejvíce kvalitních dřevostaveb.

 

Přednášející: Ing. Luboš Drahňovský, Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.

 

www.vvud.cz

 


  TZB-info
TZB-info Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic Posuvné a okenní systémy Schüco byly třikrát oceněny porotou iF Design Awards 2019 Zdražování elektřiny bude pokračovat, situace na energetickém trhu v roce 2019 Podniková základna dobrovolných hasičů firmy Neuman v Marktlu Hledání nejlepších ekologických projektů pokračuje. Přihlaste se, čas se krátí Pracovní úrazy. Nejrizikovější jsou firmy střední velikosti, hlásí statistici
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje