FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Obory veletrhu

3. ROČNÍK KONFERENCE STAVBA A REKONSTRUKCE SVÉPOMOCÍ

Uvidíte příběh pasivního domu postaveného svépomocí se všemi úspěchy i nezdary, které tuto stavbu provázely. Po skončení přednášky navíc všichni účastníci obdrží v elektronické podobě detailní položky všech nákladů, které byly na stavbu domu doposud vynaloženy.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Sobota, ..23.09.2017 10:00 - 17:00

Místo konání: Vstupní hala II, Kongresový sál

Organizátor: Svépomocí.cz s.r.o.

Vstupné: zdarma v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
Svépomocí.cz
Přednáška je určena všem budoucím i současným svépomocným stavebníkům, kteří se chtějí inspirovat a načerpat tipy z praxe od svépomocníka, který byl před několika lety v naprosto stejné situaci, v jaké se nacházíte právě teď Vy.

 

Na přednášce prozradím, jaké věci jsem musel zařídit, než jsem začal stavět a kolik mě to stálo peněz. Jaký rozpočet jsem si udělal na jednotlivé etapy a jaká byla skutečnost. Uvidíte doposud nezveřejněné fotografie z aktuálních stavebních etap v projektu Svépomocí ŽIVĚ.

 

Detailně projdeme etapy stavby domu a celý průběh stavby uvidíte na fotografiích. Zmíníme časovou náročnost každé etapy a samozřejmě si prozradíme, jakých chyb jsem se dopustil a co bych dnes udělal jinak.

 

Kromě samotné přednášky budete moci konzultovat s odborníky, kteří se svými radami na stavbě domu podíleli a v předsálí konference se jich na cokoliv zeptat a prodiskutovat konkrétní situaci vaší stavby.

 

Letošní ročník konference přináší několik zajímavých novinek

15 odborníků v krátkých prezentacích vysvětlí jak postupovat při stavbě

Na přednášku jsme pozvali 15 odborníků, kteří se na stavbě domu podíleli svými zkušenostmi a znalostmi. Pro každého jsme připravili konkrétní situaci, na kterou jsme v průběhu stavby narazily a požádáme je v 5 minutách o řešení, jak v dané situaci správně postupovat.

 

Těšit se můžete na přehled nutných výkresů pro získání stavebního povolení nebo ohlášky. Příčinu trhlin v betonu a informaci, které trhliny v betonové desce nejsou stavebně nebezpečné.

 

Dozvíte se jak kotvit předměty do cihel plněných minerální vatou. Jaké doplňky musí mít komín určený do pasivního domu. Zda je vhodné umístit pod pozednice krovu hydroizolační pásy. Jak dlouho na střešní krytině vydrží její povrchová úprava a jakou úpravu tašek zvolit.

 

Zeptáme se, zda je nezbytné při montáži oken použít parotěsné a paropropustné pásky. Ukážeme si způsoby lepení a nutnost kotvení fasádního izolantu u rodinných domů. Zmíníme zásady rozměření a založení cihlových obkladových pásků.

 

Řekneme si čím penetrovat a natírat sádrové omítky, abychom zachovali jejich vlastnosti. Jaký typ rozvodů rekuperace můžeme použít a jak rozvody čistit. Jak zamezit šíření hluku podlahou v 2.NP do ostatních místnosti v 1.NP.

 

Povíme si o délce vysychání anhydritové podlahy v závislosti na tloušťce vylité vrstvy. Ukážeme si 5 nejčastějších míst vzduchové netěsnosti a kdy provést první měření – blowerdoor test a nakonec se podíváme na příklady správného podloží venkovní dlažby v závislosti na druhu budoucího zatížení.

 

Vstup na konferenci je zdarma. Pro vstup je nutné rezervovat si místo ZDE >>

 

Dotazy můžete pokládat online, individuálně konzultovat v předsálí

Od této chvíle můžete pokládat své dotazy pozvaným odborníků online přes aplikaci Slido.com, kterou lze zdarma stáhnout do mobilního telefonu. Hashtag akce je #Svepomoci17.

Příležitost k individuálním konzultacím bude také po každém vystoupení hosta. Jakmile odborníci vysvětlí řešení tématu, které jsme pro ně připravili, přesunou se do prostoru předsálí, kde s nimi můžete dál osobně diskutovat.

 


  TZB-info
TZB-info Pohledem znalce: Dřevo jako garanční palivo - i vlhkost 25 % je v pořádku! Měření tepla v soustavách s teplonosnou látkou tvořenou směsí vody a dalších kapalin Historické objekty: Energetické úspory v souladu s památkovou ochranou - 2. část Domovní čistírna STMH v uzavřeném vodním okruhu pro odchov ryb v systému bez filtrace a flotace Lakovna AVAPS 10 doporučení pro lehkou akustickou podlahu
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje