FOR ARCH FOR ARCH
Živě z veletrhu FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2019

Obory veletrhu

Najdete na veletrhu - FOR ARCH


Virtuální baterie

Vystavovatel: E.ON Energie, a.s. - Hala - 7, Stánek - A22

Když přes den svítí slunce, vaše fotovoltaické panely vyrábí elektřinu. V tu dobu ale nejspíš nejste doma, takže ji nemůžete využít. Energii, kterou nespotřebujete, uložíte díky chytrému systému do Virtuální baterie. A až ji budete potřebovat, zase si ji vezmete zpátky. Ušetříte tak za elektřinu, kterou byste jinak odebírali ze sítě.


Detektor kouře s komunikací na mobil

Vystavovatel: 1. REX SERVICES, a.s.

Nezávislý detektor kouře s přenosem poplachů na Váš mobilní telefon (SMS nebo notifikace). Poplachy jsou přenášeny přes nové sítě internetu věcí (zařízení nepotřebuje SIM kartu, WiFi ani ústřednu). Výdrž baterií 2-3 roky. Vhodné i do objektů bez přívodu elektřiny (chaty, garáže, zahradní domky apod.).


PAVE AND GO - Inovativní podlahový systém výhodný do všech exteriérů

Vystavovatel: ARS System s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B12

2cm keramická deska zabudovaná do polyuretanového uzamykajícího systému s drážkami na zakliknutí, polyuretanové spáry, suchá,rychlá a snadná pokládka bez lepení, v okamžiku položení okamžitě pochozí a pojízdná. Protiskluzová/ faktor R11, mrazuvzdorná, odolná proti soli, kyselinám, UV záření, vůči zašpinění, snadná údržba, odolává i velmi nepříznivým teplotám (-30°C do + 50°C ¨rozebrání podlahy bez poškození původního podkladu- instalace do jiných prostor.


Kontejner tučňák TextilEco a.s.

Vystavovatel: TextilEco a.s. - Hala - 1, Stánek - V11

Unikátní spojení sběrného kontejneru na oděvy a solární energie.


Rekuperační jednotka Flair 325

Vystavovatel: ŠTORC TZB s.r.o. - Hala - 7, Stánek - B13

Flair 325 je vysoce účinná, kompaktní větrací jednotka vynikající především nízkou spotřebou energie a tichým provozem. Již v základu je vybavena automatickou regulací konstantního průtoku a modulovaným ochranným předehřevem, což zaručuje efektivní provoz po celé roční období. Jednotka obsahuje dotykový displej a je vybavena pokročilou regulací, která umožňuje snadné ovládání, připojení řady nadstaveb a propojení na nadřazenou regulaci.


S3-schodiště a S3-obklady pro vchodové prostory

Vystavovatel: LTD Innoforma - Hala - 1, Stánek - F14

Společnost vyrábí S3-schodiště vhodné k okamžitému použití a vnější S3-obklady do vstupních prostor, tenkostěnné desky pro obložení vnějších prostor, bočnice dveřních schodů a základové desky, schodové základy pro montáž kovového rámování. Produkty vyrábíme u kompozitního mikro-kamene, která tvoří jemný prach velikosti 0,1 + 0,2 mikronů a jeho základem je přírodní šungit. K výhodám schodů od společnosti „Innoforma“ patří možnost zimní montáže, protiskluzový povrch a ergonomie.


Bioklimatická pergola SKYLINE

Vystavovatel: AL Pergoly s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C11

Pergola Skyline, nejprodávanější česká bioklimatická pergola, je navržena tak, aby poskytovala uživateli maximální komfort protisluneční a protidešťové ochrany. Minimalistický design této pergoly je ideální pro moderní výstavbu rodinných domů a vil, jejichž terasy promění v relaxační zónu pro odpočinek a příjemné chvíle s rodinou a přáteli. K pergolám Skyline doporučujeme přístřešky na auta CARPORT 3000 v stejném designu.


ABB-free@home® umožňuje zapojení 150 prvků v jedné instalaci

Vystavovatel: ABB s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A17

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nová generace systémového modulu 2.0 inteligentní elektroinstalace ABB-free@home® umožňuje zapojit až 150 prvků v jedné instalaci, a to sběrnicové, bezsběrnicové či v kombinaci.

Charakteristika:
Hlavní výhodou inteligentní elektroinstalace ABB-free@home® je zapojení až 150 prvků do jedné instalace. V případě výpadku elektrické energie systém všechny funkce zálohuje a uživatel tak získává absolutní komfort v obsluze a užívání.
Stávající uplatnění na trhu:
Jedná se o prvek sériové výroby, který slouží jako základní modul inteligentní elektroinstalace ABB-free@home®. Uplatnění najde zejména v instalacích, kde je brán zřetel na řízení jednotlivých technologií v objektu.


Zdicí systém pro bytové domy Porotherm TB Profi

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o. - Hala - 1, Stánek - A15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Pálené cihelné bloky s velkými otvory vyplněnými tepelnou izolací z minerální vaty, pro zdění na maltu, pro tenké spáry, určené pro jednovrstvé vnější stěny s U < 0,20 W/(m2·K) a charakteristickou pevností zdiva f_k ≥ 4,4 N/mm2. Cena a lhůta dodání budou specifikovány v ceníku pro rok 2020.

Charakteristika:
Cihelné bloky jsou určené pro vnější plášť vícepodlažních budov (zlepšené statické vlastnosti oproti stávajícímu systému Porotherm T Profi) se zachováním velmi výhodných tepelně-technických vlastností (součinitele prostupu tepla, difúze vodních par, akumulace tepla apod.), s rezervou splňující požadavky na NZEB. Tloušťky 44 a 38 cm.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba uceleného systému (základní tvary, poloviční a soklové bloky) bude oficiálně zahájena v lednu 2020 s představením systému na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2019 v Praze.


Termo-strukturální panely pro rychlou montáž

Vystavovatel: LTD 2019 - Hala - 1, Stánek - F14

Výhody této technologie: - skořepinový dům o rozměrech 200 m2 lze postavit za pouhý týden, domy na klíč za 3 měsíce, - náklady na jeden metr čtvereční našeho montovaného domu jsou o polovinu nižší než náklady na jeden metr čtvereční cihlového domu (o síle stěny dvě cihly), - veškeré výrobky získaly certifikát kvality odpovídající nárokům normy GOST R ISO 9001-2001. Naše montované panely jsou certifikovány v Ruské federaci, Polsku a Běloruské republice.


Litinová krbová kamna LINCAR MONELLINA 176 N

Vystavovatel: RJ - TRADING s.r.o. - Hala - 7, Stánek - C07

Dvouplášťová litinová krbová kamna MONELLINA 176 N s terciálním spalováním, úsporným režimem od značkového výrobce Lincar.


Ochranný a protipožární systém pro fotovoltaické elektrárny BFA

Vystavovatel: SILVER PLANET s.r.o. - Hala - 1, Stánek - D19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Bezpečnostní systém BFA neustále detekuje fotovoltaickou elektrárnu a reaguje na vznik nebezpečného oblouku a zabrání následnému požáru. Při detekci oblouku celou elektrárnu automaticky odpojí a zajistí na všech panelech napětí, které se rovná 0V. V případě, že se použije do fotovoltaické elektrárny protipožární systém BFA, tak lze elektrárnu kdykoliv ručně vypnout přímo na panelech, a tím umožnit bezpečnou údržbu nebo hasičský zásah na elektrárně. Doby, kdy hašení fotovoltaické elektrárny bylo nebezpečné, jsou díky protipožárnímu systému BFA minulostí

Charakteristika:
Jednoduchý protipožární systém pro fotovoltaické elektrárny, který lze použít pro nové, ale i pro stávající instalace fotovoltaických elektráren. Protipožární systém BFA je bezpečný "vypínač sluníčka", které přes fotovoltaiku vyrábí elektřinu. Jeho použití nemá omezení.
Stávající uplatnění na trhu:
Ve všech nových i stávajících fotovoltaických elektrárnách. Naprostá bezpečnost při požárech nebo úrazech elektrickým proudem.


PROFESIONÁLNÍ PARTNER VE FINANCÍCH NA VAŠÍ STRANĚ!

Vystavovatel: Partners Financial Services, a.s. - Hala - 1, Stánek - E07

PLÁN RODINNÉ OCHRANY Chraňte svůj příjem, ať můžete klidně spát s vědomím, že vy i vaši blízcí budete zabezpečeni bez ohledu na to, co budoucnost přinese. NOVÉ BYDLENÍ My všichni sníme o skvělém startu a rodině. Mít vlastní dům, místo placení pronájmu. Společně s hypotečními specialisty vám pomůžeme s náročným procesem žádání o hypotéku, kupní smlouvou. Pomůžeme vám vytvořit individuální strategii a finanční plán, který vám pomůže žít život, který chcete.


Světlo v jeho nejnovější dimenzi to je senses®

Vystavovatel: STEINEL Technik s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B09

senses® Advanced Lighting Světlo v jeho nejnovější dimenzi V produktové řadě Advanced Lighting (pokročilé osvětlení) definuje značka senses® nový druh moderních osvětlovacích řešení. Každé svítidlo je zcela mimořádné z pohledu světla, designu, ovládání a použité technologie. Vzájemná souhra inovativních řešení s intuitivním ovládáním umí vytvořit v prostoru zcela mimořádnou světelnou atmosféru.


2N® LTE Verso se čtečkou RFID a Bluetooth

Vystavovatel: 2N TELEKOMUNIKACE a.s. - Hala - 4, Stánek - B22

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

2N® LTE Verso je prvním interkomem na světě využívající technologii LTE. Svým uživatelům nabízí širokou škálu chytrých funkcí s minimálními instalačními náklady. Díky LTE uživatel nepotřebuje kromě napájení žádné další kabely, pro zajištění komunikace s odpovídacími jednotkami stačí pouze vložit SIM kartu. I přesto má přístup ke všem funkcím, jako jsou například videohovory na mobilní telefon a 2N odpovídací jednotky, detekce pohybu i hluku či odeslání fotky návštěvníka do e-mailu. Základní jednotku 2N® LTE Verso s HD kamerou lze doplnit 14 různými moduly jako například kombinovanou Bluetooth a RFID čtečkou. Tento modul nejenže přečte téměř všechny typy RFID karet dostupných na trhu, ale současně komunikuje pomocí NFC a Bluetooth i s mobilními telefony. Stačí, když si uživatel do svého chytrého telefonu nainstaluje volně dostupnou aplikaci 2N® Mobile Key. V moderních rezidenčních budovách už lidé používají své mobilní telefony pro ovládání topení, světla či klimatizace. Nově mohou použít svůj mobilní telefon i pro pohodlný vstup do budovy. Interkom 2N® LTE Verso lze jednoduše nakonfigurovat odkudkoli na světě přes cloudový portál My2N.com. Materiál: Kryt - robustní zinkový odlitek s povrchovou úpravou.

Charakteristika:
• Technologie LTE, která šetří náklady na instalaci • Kombinovaná čtečka RFID a Bluetooth, která uživatelům přináší více možností kontroly vstupu. • Bezpečná konfigurace přes cloud - Interkom 2N® LTE Verso lze jednoduše nakonfigurovat odkudkoli na světě přes zabezpečenou VPN. Stačí jej připojit k LTE síti a přes portál My2N.com jej přidat do služby 2N® Remote Configuration. • Modularita – 2N® LTE Verso má shodné připojení modulů jako interkom 2N® IP Verso, a proto k němu může být připojen jakýkoli z našich 14 dostupných modulů jako např. displej, čtečka otisků prstů či výše zmíněná kombinovaná čtečka RFID a Bluetooth.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Interiérové dveře a zárubně Masonite CZ

Vystavovatel: Masonite CZ spol. s r.o. - Hala - 2, Stánek - A08

Masonite CZ spol. s r.o., je největší český výrobce dveří s tradicí již od roku 1960, který dodává na tuzemský a evropský trh interiérové dveře s výběrem z více než 1 500 druhů s různými povrchovými úpravami a typy zpracování (posuvné, otočné, bezfalcové provedení, skryté panty atd.) Zabývá se speciálními úpravami zaměřujícími se na bezpečnost, protipožární i protihlukovou odolnost dveřního křídla. Na internetových stránkách www.masonite.cz naleznete veškerý náš sortiment a konfigurátor dveří.


iSIGNUS

Vystavovatel: iSIGNUS s.r.o. - Hala - 1, Stánek - B17

Společnost iSIGNUS s.r.o. se zabývá vývojem, výrobou, prodejem, montáží a servisem orientačních systémů. Tým zkušených designérů, konstruktérů, architektů a dalších odborníků vytvořil komplexní informační a navigační systém.


Tepelné čerpadlo vzduch - voda WPL 09 a 17 ICS classic

Vystavovatel: STIEBEL ELTRON spol. s r.o. - Hala - 7, Stánek - A19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda k vnitřní instalaci. Určené pro vytápění, ohřev vody a chlazení domu reverzací okruhu. Vestavěný regulátor, s ním energetická třída A+++, elektrokotel, oběhové čerpadlo a přepínací ventil vytápění / příprava TV, kompenzátory přenosu vibrací do soustavy.

Charakteristika:
Ideálně vhodné k použití v novostavbách nebo budovách s nízkou spotřebou energie a nízkoteplotní soustavou. V provedení „IK“ je zahrnut kompaktní modul vedení vzduchu vodorovně do stěny. SCOP provedení I je 4,53/ 178%, ve středním klimatickém pásmu, resp. 4,45/ 175% u provedení IK.
Stávající uplatnění na trhu:
V běžném prodeji od r. 2018, parametry ověřeny v evropském systému Heatpump Keymark.


Prezentace služeb společnosti SIEGL s.r.o.

Vystavovatel: SIEGL s.r.o.

Specialista na odvoz suti, odpadu a zeminy.


Zárubeň ECLISSE 40

Vystavovatel: ECLISSE ČR, s.r.o.

ECLISSE 40 Collection - Zárubeň s novou perspektivou. ECLISSE představuje nový archetyp zárubně, který dává dveřím jedinečnou výrazovou sílu. Z jedné strany zárubeň zvýrazní objem průchodu skrze konkrétní sešikmení 40, z druhé strany zajistí eleganci splynutím se stěnou.


Automatický kotel na pelety HAPERO HP 02/K

Vystavovatel: Pavel Hostomský - Hala - 7, Stánek - C17g

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Automatický kotel s plynulou modulací výkonu 2 - 15 kW, automatické roštování, čištění hořáku i výměníku, samostatná ekvitermní regulace až 5ti topných okruhů, možnost přiřazení prostorového termostatu ke každému okruhu, pneumatická doprava pelet z externího zásobníku. Cena kotle 128.340 Kč bez DPH.

Charakteristika:
Kotel si doplňuje palivo z externího zásobníku pneumatickou dopravou. Ta dokáže překonat až 20 m vzdálenost zásobníku od kotle. Kotel má malé kompaktní rozměry - zabere pouze 0,33 m2. Samočisticí hořák z nerezové oceli tl. 7 mm garantuje dlouhou životnost a díky pravidelnému automatickému čištění jak hořáku, tak výměníku je účinnost kotle 96 % zajištěna po celou topnou sezónu a to bez zásahu obsluhy.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Topení ve schodu FOX STEP, designové konvektory a topení s rekuperací

Vystavovatel: ENERGITECH, s.r.o. - Hala - 4, Stánek - C21

Topení ve schodu FOX STEP představuje originální technologii zabudování konvektoru v nášlapném schodu před posuvné dveře na terasu. Všechna naše topidla vyrábíme na míru s použitím kvalitních materiálů. Topení s rekuperací FOX PANEL AIR je originální řešení větrání v rodinných domech, školách i administrativních budovách.


Ohýbačky profilů

Vystavovatel: LTD INTeh - Hala - 1, Stánek - F14

Výroba strojů na ohýbání profilů. Kompletní výrobní cyklus ručně a elektricky ovládaných strojů. Řezání laserem.


Inteligentní regulace CT200 s aplikací Bosch EasyControl

Vystavovatel: Bosch Termotechnika s.r.o. - divize Junkers Bosch a Dakon - Hala - 1, Stánek - V20

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Inteligentní regulátor CT200 umožňuje jednoduché ovládání díky aplikaci EasyControl (pro Android a iOS). S novou verzí aplikace lze nejen vzdáleně nastavit požadovanou teplotu, ale také sledovat spotřebu energie.

Charakteristika:
Inteligentní detekce přítomnosti prostřednictvím GPS, bezdrátové připojení k internetu, možnost zónové regulace díky bezdrátovým termostatickým hlavicím.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, prodej zahájen 6/2018.


Pergola Skyline

Vystavovatel: AL Pergoly s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Celohliníková bioklimatická pergola vlastní výroby o rozměrech až 6995 mm x 4500 mm. Lamela slunolamu je díky svému tvaru včetně dvojitého vyztužení tenčí a propustí ve vertikální poloze o 25 % více světla než jiné typy lamelových pergol. Všechny pergoly jsou vyráběny na míru dle přání zákazníka.

Charakteristika:
Bioklimatická pergola Skyline chrání své uživatele před deštěm či sněhem. Integrovaný okap je samozřejmostí. Střecha pergoly je tvořena pohyblivými lamelami, jejichž naklápěním lze regulovat množství slunečního záření a cirkulaci vzduchu. Funkčnost celého systému je možno zvýšit doplněním screenových rolet Zipex.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba na míru dle individuálních potřeb zákazníka.


MoistureGuard - komplexně kontinuální monitorování vlhkosti v domě

Vystavovatel: MoistureGuard, s.r.o. - Hala - 5, Stánek - C22

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o inovativní technologii, první svého druhu, která kontinuálně sleduje vlhkost přímo ve stavební struktuře objektu. MoistureGuard dokáže odhalit jak skryté, tak i micro úniky vody, a touto funkcí dokáže zabránit vážným následkům na objektu.

Charakteristika:
Systém MoistureGuard je tvořen sítí specializovaných senzorů zabudovaných do vnitřní konstrukce ve zranitelných místech domu. Signály z této sítě vyhodnocuje centrální jednotka, a ta pomocí externí umělé inteligence vyhodnocuje, zda je registrovaná vlhkost začátkem problému či ne a kde se nachází.
Stávající uplatnění na trhu:
Instalace jak do dřevostaveb, tak zděných domů.


BeF Aqualite 6 Passive

Vystavovatel: BeF Home, s.r.o. - Hala - 7, Stánek - B02

BeF Aqualite 6 Passive Krbová vložka určená pro pasivní domy, u kterých se provádí test vzduchotěsnosti objektu - Blower Door test. Tato vložka je špičkou mezi teplovodními krbovými vložkami pro úsporné domy, které i když mají malé nároky na energetickou náročnost domu, tak se v našich klimatických podmínkách v zimě bez zdroje tepla neobejdou. Vložky BeF Aqualite 6 Passive dokáží vyhřát dům za nízkou cenu a současně vytvořit tepelnou pohodu.


HELUZ SIDI

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala - 1, Stánek - B10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Předem připravená zdicí malta pro tenké spáry pro zdivo z broušených cihel HELUZ. Nanášení strukturovaným válečkem, delší otevřený čas - 15 minut, aplikace od + 1°C, spotřeba cca 5 kg/m3 zdiva, úspora přesunu hmot, minimální nároky na zednické vybavení, menší pracnost, rychlé vytvrdnutí - do 7 dnů, dobré vlastnosti zdiva.

Charakteristika:
Zcela nový typ zdicí malty pro snadnější a spolehlivější zdění z broušených cihel. Jedná se o maltu na bázi vodního skla a alkalivzdorné polymerní disperze připravenou k okamžitému použití. Snadné nanášení pomocí strukturovaného válečku, delší otevřený čas, menší přesun hmot, rychlý nárůst pevnosti, odzkoušený.
Stávající uplatnění na trhu:
Zavádění na trh - novinka.


Aduro H3 Lux - hybridní kamna

Vystavovatel: hede kamna s.r.o. - Hala - 7, Stánek - B04

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Unikátní krbová kamna Aduro Hybrid konečně přináší možnost topit palivovým dřívím a peletami v jednom spotřebiči a plnohodnotně využít výhod z obou paliv. Kamna byla navržena tak, aby vytápěla váš domov ekologicky s maximální účinností a zároveň přinášela maximální pohodlí a komfort při topení peletami. Pokud si přejete, aby kamna vytápěla váš dům před vaším příjezdem nebo ráno před probuzením, můžete kamna jednoduše naprogramovat pomocí vašeho chytrého telefonu nebo tabletu, aby se zapálila kdykoliv budete chtít. Pomocí pelet můžete dokonce v kamnech zapálit i předem připravené palivové dříví ve vaší nepřítomnosti. Plynulé přepínání mezi peletami a palivovým dřívím: v průběhu topení peletami stačí kdykoliv otevřít dvířka topeniště a přiložit palivové dřevo. Kamna můžete používat i jako běžná krbová kamna na dřevo, ve kterých dochází ke zplynování paliva a je tak zaručen překrásný pohled na tiché plápolající plameny. Aduro Hybrid jsou navržena s ohledem na jednoduchost: s nastavitelným výkonem a automatickou regulací vzduchu Aduro-tronic nebylo nikdy jednodušší provozovat vaše kamna s maximální účinností. To znamená, že pokud z jakéhokoliv důvodu dojde k narušení funkce topení peletami, můžete kamna dále používat jako klasická na palivové dříví.

Charakteristika:
Tento typ kamen kloubí výhody vytápění dřevem a peletami v jednom, kamna je možné ovládat na dálku odkudkoliv pomocí mobilu, jednoduchá obsluha, po registraci jsou kamna napojena na Aduro cloud, kde je dohled nad kamny přímo od výrobce, možné programování jednotlivých dní, různých režimů, automatický přechod mezi peletovým režimem a režimem na dřevo.
Stávající uplatnění na trhu:
V západní Evropě již prodáno přes 60.000 ks, sériová výroba.


Bazénová a terasová zastřešení

Vystavovatel: ALUKOV a.s. - Hala - 5, Stánek - B09

Vysoce kvalitní zastřešení z hliníkových profilů a polykarbonátových i skleněných výplní.


Úpravna dešťové vody AS-RAINMAN

Vystavovatel: ASIO NEW, spol. s r.o. - Hala - 1, Stánek - E15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Kompaktní kabinetní úpravna dešťové vody dezinfikuje vodu přechodem přes UV lampu, eliminuje široké spektrum kontaminantů, jednoduché napojení na řád dešťové vody a elektrickou zásuvku, dlouhá životnost filtrační náplně, zlepšení organoleptických vlastností vody, jako jsou chuť, barva, zápach, eliminace zákalu, odstranění, resp. snížení koncentrace těžkých kovů, organických látek, pesticidů, chlorovaných uhlovodíků, těkavých látek, huminových látek. Cena 26.300 Kč bez DPH.

Charakteristika:
Unikátní zařízení, které upravuje dešťovou vodu zachycenou ze střechy na kvalitní mikrobiologicky nezávadnou čistou užitkovou vodu se širokým využitím v rodinných domech, chatách či rekreačních chalupách. AS-RAINMAN je možné využít také pro úpravu vody z vrtů a studní.
Stávající uplatnění na trhu:
V prodeji na českém trhu přes ASIO NEW, spol. s r.o. a eshop http://www.vodashop.cz/produkt/upravna-destove-vody-as-rainman/


Systém předsazené montáže Triotherm+

Vystavovatel: Meesenburg s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Systém Triotherm+ se skládá pouze z těchto tří komponentů: profil ze zhuštěného EPS, který lze nekonečně napojovat, hybridní polymer a fixační šrouby. Systém má certifikát Passivhaus Institut v Darmstadt třídy phB. Video o produktu je možné shlédnout zde https://www.youtube.com/watch?v=Nv-cJ7sW71A.

Charakteristika:
Předsazená montáž blaugelb Triotherm+ je jediným komplexně testovaným systémem předsazené montáže v ift Rosenheim ve všech prodávaných vyložení. Systém je certifikovaný na ochranu proti vniknutí do třídy RC2 a má 32 zkoušek zvukové izolace s hodnotou 60dB pro každé předsazení včetně utěsnění. Vyložení je od 70 - 230 mm.
Stávající uplatnění na trhu:
Předsazená montáž na téměř jakýkoliv stavební podklad. Stovky realizací na území Česka, Slovenska a Německa.


Systém PROPASIV

Vystavovatel: PROPASIV s.r.o. - Hala - 1, Stánek - D17

Společnost PROPASIV se zaměřuje na vývoj a prodej špičkových stavebních prvků určených k přerušení tepelných mostů. Současně se zabývá speciálními izolacemi pro použití v technicky náročných stavebních situacích (např. izolování v tenkých vrstvách).


Zasakovací rošty pro zpevněné propustné povrchy AS-TTE ROŠTY

Vystavovatel: ASIO NEW, spol. s r.o. - Hala - 1, Stánek - E15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Zasakovací AS-TTE ROŠTY pro zpevněné propustné povrchy umožňují přímé zasakování srážkových vod pod zpevněnou plochu bez nutnosti odvádět vodu mimo území. AS-TTE ROŠTY jsou vyráběné výhradně z recyklovaného plastu jako druhotné suroviny s důrazem na ochranu životního prostředí, o čemž vypovídá certifikát zkušebního ústavu TÜV.

Charakteristika:
Zasakovací rošty AS-TTE ROŠTY představují inovativní a ekologickou formu zpevňování povrchů, jako jsou parkovací plochy, průmyslové areály apod. Na rozdíl od standardní zpevněné komunikace tento systém umožňuje přímé zasakování srážkových vod pod zpevněnou plochu bez nutnosti odvádět vodu mimo území a s tím spojená rizika, jako jsou narůstající záplavy, přeplněné kanalizace nebo nedostatek podzemních vod a vysychání studní.
Stávající uplatnění na trhu:
V prodeji na českém trhu přes ASIO NEW, spol. s r.o.


Houpací bazén - kombinace akrylátového skla a nerezového materiálu

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. - Hala - 5, Stánek - A07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o nové provedení vodní atrakce - houpacího bazénu z akrylátového skla v kombinaci s nerezovým materiálem. Konstrukce je stabilně ukotvena v nerezovém lůžku, které je opatřeno tmelovou výstelkou. Dno houpacího bazénu má protiskluzovou úpravu a cirkulační trysku technologické úpravy vody.

Charakteristika:
Hlavní předností dané atrakce je její zásadní zvýšení bezpečnosti a estetičnosti. Lze ji nainstalovat do všech typů bazénů. Unikátní materiálové řešení houpacího bazénu z čirého akrylátového skla posunuje vývoj tohoto typu atrakcí na vyšší kvalitativní a bezpečností úroveň.
Stávající uplatnění na trhu:
V současné době se jedná o prototyp daného výrobku. Technické řešení houpacího bazénu z akrylátového skla je již navrženo do tří projektů, které jsou momentálně ve výstavbě.


Chytrý modulární plotový systém AITAA

Vystavovatel: AITAA system s.r.o. - Hala - 1, Stánek - G05

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Chytrý plot v podobě integrovaných modulů spojuje statický prvek plotu a multifunkční spojení prvků pro volný čas, funkční a praktické využití věcí pro dům a zahradu. Moduly mají kovovou kostru s originálním vzájemným spojovacím systémem a dřevo, dodávající designový vzhled. Cena na úrovni dostupných plotů, 8 týdnů dodání. Truhlík (integrované sklopné květináče), sedák (integrované sklopné lavice a stůl), houpák (integrovaná sklopná houpačka), pelech (integrovaná průlezka a pelech pro kočku).

Charakteristika:
Modulární a multifunkční systémové řešení života na místech, které z různých důvodů disponují velmi omezeným prostorem pro život (zahrady domů v satelitní zástavbě, balkony v sídlištní zástavbě, mateřské školy a školky). Design spojený s kvalitou a funkčností dřeva - sibiřský modřín. Světová unikátnost a originalita, která v této podobě nikde na světě není nabízena.
Stávající uplatnění na trhu:
Prototyp a zahajující sériová výroba.


Velux GPU Integra - elektricky ovládané panoramatické okno

Vystavovatel: VELUX Česká republika s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Elektricky ovládané, panoramatické okno s dešťovým senzorem pro případ deště. Ovládá se pomocí nástěnného ovladače nebo v případě připojení k systému Velux Active i pomocí mobilní aplikace. Okno včetně ovladače a dešťového senzoru je dostupné za 33 690 Kč bez DPH, doba dodání jsou 2 pracovní dny.

Charakteristika:
Velux GPU Integra spojuje výhodu komfortního ovládání a neomezeného výhledu. Doplňuje tak portfolio dálkově ovládaných oken o další prémiové řešení, které lze připojit k systému Velux Active. Součástí balení je dálkový ovladač a dešťový senzor, který okno automaticky zavře v případě deště, aby nedošlo k vniknutí vody do místnosti.
Stávající uplatnění na trhu:
Jedná se o prototyp, který bude uveden na český a slovenský trh koncem roku 2019 jako sériový výrobek.


Fasádní cihla LIFEBRICK®

Vystavovatel: CENTRUM CHYTRÝCH FASÁD s.r.o. - Hala - 1, Stánek - C20

Perlit-betonová fasádní cihla pro řešení odvětraných a tepelně-izolačních fasád, montovaných suchou cestou bez použití malt a lepidel. LIFEBRICK® je ekologický a 100 % recyklovatelný výrobek vhodný pro všechny typy staveb. Unikátní tvar a složení cihly LIFEBRICK® zajistí odolnou a bezúdržbovou fasádu s životností více než 50 let.


Aktuální informace o dotacích na úsporné a ekologické bydlení

Vystavovatel: Státní fond životního prostředí České republiky - Hala - 1, Stánek - F12

Program Nová zelená úsporám přispívá stovky tisíc na zateplení domu, výměnu oken a dveří, solární panely a úsporné zdroje energie nebo na stavbu energeticky úsporného domu. Program Dešťovka finančně podporuje zachytávání a využívání dešťové vody na zahradě a v domácnosti. Těšit se můžete i na novinky z nabídky Operačního programu Životní prostředí a Národního programu Životní prostředí. Seznámíme vás s tím, jak o dotaci úspěšně požádat. Poradíme i projektantům či energetickým specialistům.


Systém Baumit Klima

Vystavovatel: BAUMIT, spol. s r.o. - Hala - 1, Stánek - A11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Omítky a barvy Baumit Klima účinně regulují vlhkost vzduchu v interiéru díky svému složení, mikroporézní struktuře a vysoké paropropustnosti. Omítkový systém tvoří: Baumit KlimaWhite, Baumit KlimaUni, Baumit Klima MPI, Baumit KlimaPerla, Baumit KlimaFino, Baumit KlimaColor, Baumit KlimaDekor a Baumit KlimaPrimer.

Charakteristika:
Regulují vnitřní klima vzduchu v interiéru, neobsahují žádné těkavé organické sloučeniny (VOC), chrání před vznikem plísní. Termín dodání je obvykle do dvou pracovních dnů.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


REXbike - GPS zabezpečení kola proti krádeži a přivolání pomoci v případě nehody

Vystavovatel: 1. REX SERVICES, a.s.

REXbike je komplexní systém pro GPS zabezpečení kola proti krádeži a přivolání pomoci cyklistovi v případě nehody (bike eCall). Díky GPS si také můžete kdykoliv zobrazit aktuální polohu nebo historii jízd. Jakmile aktivujete střežení pomocí aplikace na Vašem mobilu a někdo začne s kolem manipulovat, okamžitě dostanete upozornění.


Patentovaný nosič orientačního systému iSIGNUS (samosvorný zámkový spoj profilu a elementu)

Vystavovatel: iSIGNUS s.r.o. - Hala - 1, Stánek - B17

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Patentovaný nosič orientačního systému. Funkce: variabilně nastavitelný orientační systém s až 16směrným tangenciálním i tečným uchycením, materiál - polyamid 6, cena - viz ceník jednotlivých prvků.

Charakteristika:
Vynález se týká samosvorného zámkového spoje nosného profilu a deskového elementu, tvořící vzájemně spojovací systém, kde jednotlivé prvky systému umožňují realizaci rozebíratelného spoje sloužícího především k uchycení deskového elementu libovolného tvaru k nosnému profilu, např. sloupku.
Stávající uplatnění na trhu:
Nultá série. Díky mimořádné variabilitě je systém předurčen pro použití ve stavebnictví, exteriérovém a interiérovém designu, tj. např. orientační systémy, ploty, paravány, dělicí stěny, schody, informační pylony, ohrady a všude tam, kde je vyžadován tečný nebo tangenciální úchyt rigidního deskového elementu a nosného profilu.


Schiedel KombiAir

Vystavovatel: Schiedel, s.r.o. - Hala - 1, Stánek - C21

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nový systém řízeného větrání pro rodinné domy, kompaktní rekuperační jednotka integrovaná v betonové šachtě, cena kompletního řešení včetně montáže cca 150.000 Kč. Po zpracování projektové dokumentace dodání do 3 týdnů.

Charakteristika:
Vynikající akustické parametry - Akustický tlak 1m pouze 34 dB,(A) umístění možné i např. v chodbě (není třeba technická místnost), vedení rozvodů v podhledu místností příslušenství (nikoliv v obytných místnostech).
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Ventilační tepelné čerpadlo NIBE F730

Vystavovatel: Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o. - Hala - 7, Stánek - B12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Ventilační tepelné čerpadlo; odebírá energii vzduchu, který se do jednotky nasává z domu, a tím je splněné normou předepsané větrání. Využívá se tzv. podtlakový systém. Vyfukovaný ochlazený vzduch má teplotu až -15°C. Je možné využít také přisávání venkovního vzduchu do venkovní teploty -8 °C až do 50 % celkového objemu.

Charakteristika:
Kompaktní zařízení pro ventilaci, ohřev vody a vytápění s využitím energie z odpadního vzduchu. Půdorys 600 x 600 mm a výška 2100 mm.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba. Ve Skandinávii je tento typ používán až v 80 % novostaveb. Podtlakový systém nevyžaduje údržbu prvků přívodního vzduchu - mechanické čištění a dezinfekce.


Bazénová a terasová zastřešení

Vystavovatel: ALUKOV a.s.

Vysoce kvalitní zastřešení z hliníkových profilů a polykarbonátových i skleněných výplní.


Vchodové dveře LOMAX AKTIV 77

Vystavovatel: LOMAX & Co s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B15

LOMAX AKTIV 77 jsou nejodolnější vstupní dveře na trhu. Snoubí se v nich skvělé izolační vlastnosti, bezpečnost i designová vytříbenost. V nabídce máme tři typy dveří.


HYTO - hygienické toalety. Inovativní rakouské vybavení. Komplexní využití.

Vystavovatel: HYTO CZ - Hala - 5, Stánek - B16

HYTO-inovativní toaletní sedátka. Odnímatelná, zároveň oddělitelné víko se sedátkem. Maximálně možné vyčištění v nedostupných místech. Nad rámec běžného využití i specifická varianta s využitím mycích zařízení - dezinfekce a sterilizace. Provozní oblasti, nemocniční zařízení a další. Dochází ke zničení všech bakterií i zárodků. Hygienická certifikace. Rozšířené modelové varianty.


Systém stěnového ztraceného bednění maXplus

Vystavovatel: IZOPOL DVOŘÁK, s.r.o. - Hala - 1, Stánek - D23

Maxplus je moderní stavební systém stěnového ztraceného bednění z tepelné izolace Neopor o tloušťkách tvarovky od 50 do 300 mm, které lze dle požadavku libovolně kombinovat. Snadná manipulace, rychlá přesná výstavba a cenová dostupnost, to jsou jen některé z předností systému, jehož výsledkem je štíhlá, úsporná a odolná monolitická konstrukce.


Systém Klima

Vystavovatel: BAUMIT, spol. s r.o. - Hala - 1, Stánek - A11

Omítky a barvy Baumit Klima účinně regulují vlhkost vzduchu v interiéru díky svému složení, optimalizované pórovitosti a struktuře. Vysoká pórovitost umožňuje absorpci přebytečné vlhkosti v místnosti a její uvolňování při příliš suchém vzduchu. Omítkový systém Baumit Klima tak podporuje příjemný pocit při pobytu v místnosti a je základem zvýšení kvality vzduchu pro zdravý život.


Nezávislý detektor kouře s poplachy na mobil REX IoT

Vystavovatel: 1. REX SERVICES, a.s.

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Detekuje částice vznikající hořením nebo zvýšenou teplotou. Poplach je jak lokální pomocí hlasité sirény (85 dB), tak na mobil zákazníka (SMS nebo notifikace). Výdrž baterií 2 - 3 roky. Nepotřebuje přívod elektřiny (vhodný i na chaty, do garáže atd.). Splňuje normu EN14604 pro kolaudaci. Cena 1.364 Kč, první rok služby v ceně, skladem.

Charakteristika:
První detektor kouře na trhu, který posílá poplachy přes sítě internetu věcí. Díky tomu nepotřebuje Wifi, SIM kartu nebo ústřednu. Poplachy na mobil uživatele také výrazně zvyšují šanci včasného odhalení požáru.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba - uveden na trh. V nabídce máme i další IoT čidla - detektor zaplavení, pohybu, SOS tlačítko atd.


Stawebnice

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala - 1, Stánek - B10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Vzdělávací platforma pro budoucí stavební profesionály zaměřená na vzdělávání v rámci středních odborných škol a popularizaci stavebního oboru. Přináší aktuální informace pro mladé stavaře a dokáže reagovat na změny/trendy v reálném čase. Jedinečná aplikace dostupná zdarma na www.priruckastavare.cz.

Charakteristika:
Základ tvoří jedinečná aplikace zdarma dostupná pro různé platformy (PC, Android, Apple) s aktuálním stavebním obsahem odpovídajícím znalostem studentů středních odborných škol. Obsah je možné aktualizovat online v reálném čase (dle potřeby). Pedagogové mohou vytvářet a sdílet jimi vytvořený vlastní obsah a testy se studenty.
Stávající uplatnění na trhu:
Dostupné na trhu.


Bezdrátová regulace vytápění

Vystavovatel: HDL Automation s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A11

Vhodnou individuální regulací vytápění jednotlivých místností v závislosti na časovém plánu a dalších podmínkách lze dosáhnout velkých úspor. Pro stávající budovy s klasickými radiátory je ideálním řešením bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Systém dokáže ovládat více než 1.000 koncových zařízení, je vhodný pro regulaci vytápění rozlehlých objektů typu školy, nemocnice atd.


Majestik

Vystavovatel: J & J RENOVA, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Samolepicí luxusní vinylové dílce, které jsou znovupoužitelné, lepidlo nedegraduje. Mohou se obkládat i stěny. V jádru produktu je 2x skelné vlákno pro dosažení výborné rozměrové stability. Produkt je pro užití jak v komerční, tak rezidenční oblasti. Díky výbornému kročejovému útlumu se jedná o výbornou náhradu kobercových čtverců. Majestik nabízí útlum 20dB zatímco klasický vinyl 6dB a kobercové čtverce 24-26dB což splňuje BS standardy pro bytové a kancelářské užití bez jakýchkoli dalších akustických podložek což znamená i snížení nákladů. Majestik nevyžaduje aklimatizaci před instalací z důvodu rozměrové stability menší než 0,07%, nevyžaduje ani aplikaci lepidla, což výrazně urychluje čas montáže a to zejména při rychlých rekonstrukcích například ve frekventovaných obchodních centrech přes noc. To je jedna z největších výhod tohoto produktu. Majestik ušetří náklady jak koncovému zákazníkovi, tak společnosti která produkt instaluje a to ze dvou hlavních důvodů. První jsou náklady na lepidlo a lepení ve velkých prostorech a za druhé není vyžadováno žádné schnutí lepidla po instalaci materiálu jaké u klasických vinylů nebo vinylů typu Loose-lay, takže další práce můžou probíhat neprodleně po položení. Průměrný podlahář dokáže položit 40-60m2 klasické vinylové podlahy za den. Majestiku dokáže průměrný podlahář nainstalovat přes 100m2 za den což je další ušetření nákladů.

Charakteristika:
Rychlá instalace. Opětovná instalace. Obklad stěn. Zvuková izolace. Odolnost vůči poškrábání. Antibakteriální úprava. Rozměrová stabilita. Voděodolnost. Jednoduchá výměna poškozených lamel.
Stávající uplatnění na trhu:
Novinka na trhu, která se začala vyrábět 1/2019.


Hliníkové vchodové dveře AKTIV 77

Vystavovatel: LOMAX & Co s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Hliníkové vchodové dveře do rodinných domů a vstupní dveře do bytových domů. Výplně křídla 48 mm, 60 mm nebo 77 mm a u fixních dílů 48 mm. Materiály: sklo, HPL, ALU. Koeficient prostupu tepla celého výrobku až 0,59 W (m²K). Cena dveří od 25 800 Kč (bez DPH, dopravy a montáže). Doba dodání a montáž 4 – 6 týdnů.

Charakteristika:
Skvělé tepelněizolační vlastnosti. Rozšířená záruka 5 let na rámy dveří, zárubní, bočních fixních dílů i nadsvětlíku a výplně dveří HPL a ALU. Široká nabídka barev, příslušenství a bezpečnostních prvků (čtečka otisku prstu, kódovací klávesnice, čtečka RFID čipů). Automatický tříbodový zámek již v základní ceně. Minimální údržba.
Stávající uplatnění na trhu:
Zakázková výroba na míru.


Tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda

Vystavovatel: Vaillant Group Czech s.r.o. - Hala - 7, Stánek - C10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Cenově výhodné a prostorově úsporné tepelné čerpadlo, 3 - 12 kW. Dělený chladivový okruh mezi venkovní a vnitřní jednotkou. Přednaplněno chladivem pro instalační vzdálenost 3 - 15 m. Funkce topení, příprava teplé vody, aktivní chlazení. Maximální výstupní teplota až 63 °C. Variabilní ohřev TV. ERP vytápění A++.

Charakteristika:
Funkce topení, příprava teplé vody a aktivní chlazení v jednom. Velmi tichý provoz. Součástí je ekvitermní regulace multiMATIC 700 s čidlem vlhkosti. Možnost ovládání tepelného čerpadla přes aplikaci. Variabilní ohřev TV.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Štěrkové rohože Nidagravel

Vystavovatel: FLORAVIL, s.r.o. - Hala - 1, Stánek - B19

Rohože Nidagravel jsou alternativou tradičních dlažeb. Ideální pro cesty, příjezdové cesty, parkovací místa, terasy ... Nidagravel infiltruje dešťovou vodu přímo do země a zabraňuje odtoku, což z něj činí optimální udržitelný městský odvodňovací systém. Voštinová struktura Nidagravel panelů zcela stabilizuje štěrk.


Chytrý kontejner TUČŇÁK TextilEco a.s.

Vystavovatel: TextilEco a.s. - Hala - 1, Stánek - G13

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Kontejner TUČŇÁK byl navržen studenty VUT z Brna a zachovává mechanismus klasických kontejnerů na oděvy. Díky jeho stabilitě jsme mohli umístit do kontejneru elektroniku. Inovací kontejneru je tedy využití solární energie ke spuštění chytrých funkcí, které budou sloužit občanům města. Mezi hlavní chytré funkce patří senzor naplnění, měření venkovní teploty a prašnosti, interaktivní obrazovka, světlo s čidlem na pohyb, vypínatelné zásuvky 12V, USB porty a nově i možnost sdílení zásilek ve schránkách.

Charakteristika:
Kontejner je unikátním spojením ekologického třídění textilu, oděvů, hraček i obuvi a solární energie s chytrými funkcemi. Funkce zařízení lze libovolně kombinovat dle potřeb dané lokality - přehled jízdních řádů u zastávek, napojení na úřední desku v centru města, ztráty a nálezy, dobití telefonu v případě výpadku proudu apod. Kontejner představuje autonomní zdroj energie a má potenciál stát se mozkem pro celková data sběrného místa s nejčastějšími surovinami (papír, sklo, plast...).
Stávající uplatnění na trhu:
Kontejner byl představen v červnu 2019 na českém trhu a získal ocenění ZLATÁ MEDAILE 2019 - chytrá řešení pro obce. Aktuálně v novém designu tučňáka nahrazujeme starší zařízení kontejnerů, které se vyskytuje ve všech regionech ČR. Máme 4 zařízení s ukázkou různých kombinací chytrých funkcí.


TAURUSHAUS - Dřevostavby na klíč

Vystavovatel: TAURUSHAUS s.r.o. - Hala - 5, Stánek - C14

Výstavba nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb se sendvičovým konstrukčním systémem. Naší předností jsou vysoké standardy již v základní ceně domu na klíč. Klient u nás vždy ví, co dostane a za jakou cenu. Používáme materiály pouze od renomovaných dodavatelů.


Programy SFRB a MMR na podporu bydlení

Vystavovatel: Státní fond rozvoje bydlení - Hala - 1, Stánek - F08

Státní fond rozvoje bydlení nabízí programy na podporu bydlení, které mají stabilní podmínky a výhodné úrokové sazby. Ty jsou např. u Programu pro mladé fixovány na 5 let, u ostatních programů po celou dobu splácení. Úvěry lze kdykoliv předčasně splatit bez poplatků, vedení účtu je také zdarma. Programy Panel 2013+, Program pro mladé, Nájemní byty a Výstavba pro obce jsou kontinuální, tzn., že o úvěr či dotaci lze požádat kdykoli, u programu Regenerace sídlišť je vypisovaná výzva.


Integrované skleněné zábradlí v dřevohliníkových francouzských oknech

Vystavovatel: PRAŽÁK s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B17

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Skleněné zábradlí z lepeného (bezpečnostního) skla connex (5.5.2-10.10.2), které je součástí dřevohliníkového rámu ve francouzských oknech popřípadě fasádních systémech. Rozsah použití: šířka 500 - 2200 mm, výška 350 - 1200 mm.

Charakteristika:
Estetika, funkčnost, jednoduchost. Inteligentní a především designové řešení.
Stávající uplatnění na trhu:
Uplatnění na trhu - jakékoliv stavby s nutností zábradlí v oknech.


Šroub do betonu ULTRACUT FBS II

Vystavovatel: fischer international s.r.o. - Hala - 1, Stánek - V14

Vysoce výkonný šroub do betonu pro nejsnadnější montáž. Bezpečné kotvení i bez nutnosti čištění vrtaného otvoru. Posouzení (ETA Option 1) dovoluje použít šroub i jako jednotlivou kotvu v betonu s trhlinami i bez trhlin. V sortimentu několik typů hlav i průměrů.


iGET HOMEGUARD HGNVK68004

Vystavovatel: iGET - Hala - 4, Stánek - B30

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Kamerový systém s Full HD rozlišením. Pořízení záznamů a snímků obstarává hlavní jednotka NVR. Kamery mají napájení nově řešené pomocí dobíjecích baterií, kdežto veškeré stávající systémy řeší napájení kamer pomocí 230V a pomocí PoE napájení. Aplikace zdarma pro Android i iOS. Cena setu 14 999 Kč vč. DPH.

Charakteristika:
Díky bateriovému napájení venkovních kamer již není nutné řešit dodatečný rozvod kabeláže pro napájení na fasádě domu. Toto právě bývá nejčastějším problémem pro instalaci. Rovněž se tímto urychluje instalace samotná, kterou zvládne i běžný uživatel. Výdrž baterií více než 1 rok díky detekci pomocí PIR čidel v kamerách.
Stávající uplatnění na trhu:
Jedná se o finální produkt a již je v prodeji ze sériové výroby. K tomuto produktu je navíc možnost dokoupení další kamery HGNVK686CAM pro rozšíření stávajícího setu.


Plynový kondenzační kotel Condens 2300i W

Vystavovatel: Bosch Termotechnika s.r.o. - divize Junkers Bosch a Dakon - Hala - 1, Stánek - V20

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Energeticky úsporný kondenzační kotel s vysokou sezonní účinností a nízkou hlučností díky dodatečné izolaci. Kotel vyniká ve své třídě moderním inovativním designem a nadstandardním rozsahem modulace 1:8. Díky široké nabídce provedení, kompaktním rozměrům a dlouhému odkouření splňuje požadavky i náročných zákazníků.

Charakteristika:
Slot pro zásuvný modul, který umožní připojit bezdrátovou regulaci i internet, inovovaná závěsná lišta pro snadnou instalaci, dobrý přístup pro servisní techniky díky odnímatelným bočnicím.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, prodej zahájen 2/2019.


Střešní tepelně izolační systém ISOTEC

Vystavovatel: CONTI Praha, s.r.o. - Hala - 1, Stánek - C14

Nadkrokevní tepelně izolační systém ISOTEC s integrovaným Aluzink laťováním pro přímou montáž finální střešní krytiny. Kompletní skladba zatepleného střešního pláště v jednom stavebním prvku a v jediné pracovní operaci. Vynikající tepelně izolační vlastnosti, systémové řešení s kvalitou a přesností tovární výroby, snadná a rychlá montáž.


ČOV TOPAS s možností zapojení do internetu věcí (IoT)

Vystavovatel: TopolWater, s.r.o. - Hala - 1, Stánek - E21

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

ČOV sama predikuje nutnost odkalení. Dle venkovní teploty případně externího vlhkostního čidla a integrovaného časovače je schopna řídit zalévání vyčištěnou a dešťovou vodou. Pomocí aplikace v chytrém zařízení je možnost na dálku otevírat bránu či ovládat až 4 externí zařízení. Lze použít i integrované algoritmy např. rozsvěcení světel v zadaný čas, délka zalévání dle teploty. Materiál: PP plast. Cena: 42.300 Kč + DPH.

Charakteristika:
Ovládání ČOV pomocí WiFi a aplikace v chytrém zařízení s interaktivním průvodcem obsluhy ČOV. Šetří vodu pomocí programovatelného zalévání vyčištěnou a dešťovou vodou, přizpůsobitelné teplotě a dle toho dávkuje množství vody. Možnost dálkového ovládání vrat, či až 4 nezávislých zařízení pomocí relé. Integrace do chytré domácnosti pomocí WiFi nebo protokolu Modbus.
Stávající uplatnění na trhu:
Po výrobě několika zkušebních prototypů byla zahájena sériová výroba.


Montované rodinné domy

Vystavovatel: S.O.K. stavební, s.r.o. - Hala - 1, Stánek - A20

Stavby montovaných rodinných domů z betonových prefabrikovaných dílců. Výstavba domů montovanou technologií nabízí komfort především ve formě rychlosti realizace, navíc díky ní dosahujeme vysoké kvality provedení, za dostupnou cenu.


Detektor oxidu uhličitého, relativní vlhkosti a teploty se záznamem NLII-CO2+RH+T-NFC

Vystavovatel: PROTRONIX s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B06

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Detektor kvality vnitřního vzduchu pro efektivní řízení ventilačních a rekuperačních jednotek, pro zvýšení komfortu vnitřního prostředí a úsporu energie s ukládáním naměřených hodnot do vnitřní paměti a s možností bezdrátového vyčtení do chytrého telefonu s androidem. V bateriovém i nebateriovém provedení.

Charakteristika:
Unikátní kombinace detektoru kvality vnitřního vzduchu a záznamu naměřených dat s komunikačním rozhraním NFC. Přiložením telefonu k detektoru lze jednoduše vyčíst naměřené hodnoty a zobrazit v grafické podobě, popřípadě vyexportovat do Excelu. Snadná kontrola funkčnosti větrání pro odborné firmy, provozovatele budov i pro odborné firmy, provozovatele budov i domácnosti.
Stávající uplatnění na trhu:
Nultá série, září 2019 uvedení na trh.


Okenní systém

Vystavovatel: Tandem LLC - Hala - 1, Stánek - F14

Výrobek z města Tver. Ekologická produkce odpovídá normě ISO 14001. Úspora energie až do 1,3 (m 2 *C)/W (Pasivní dům). 20 let na trhu v Rusku a ve Společenství nezávislých států.


Nezávislý detektor úniku vody s komunikací na mobil

Vystavovatel: 1. REX SERVICES, a.s.

Nezávislý detektor úniku vody (zaplavení) s přenosem poplachů na Váš mobilní telefon (SMS nebo notifikace). Poplachy jsou přenášeny přes nové sítě internetu věcí (zařízení nepotřebuje SIM kartu, WiFi ani ústřednu). Výdrž baterií až 10 let. Vhodné i do objektů bez přívodu elektřiny (chaty, garáže, zahradní domky apod.).


Exkluzivní krbové vložky Impression

Vystavovatel: ROMOTOP spol. s r.o. - Hala - 7, Stánek - B08

Technická dokonalost, nekompromisní kvalita a absolutní spolehlivost. To je kombinace, která vyjadřuje osobnost nové řady krbových vložek Impression. Nechte se podmanit a vtáhnout do světa živého ohně, který dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru.


Anticalc - fyzikální úpravna vody - odstranění vodního kamene.

Vystavovatel: AQUASAR - odstranění vodního kamene - Hala - 1, Stánek - E02

Fyzikální úpravna vody. Zabránění tvorbě nového vodního kamene, odstranění stávajícího vodního kamene.


Rekuperační jednotka Jablotron Futura

Vystavovatel: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B16

Rekuperační jednotka Jablotron Futura je určená pro řízené větrání rodinných domů. Je inovativní jako celek a řadou vlastností se odlišuje od rekuperačních jednotek, které lze v této době najít na trhu - ať už je to fungování bez předehřevu až do teploty -19 °C a s tím spojená nízká spotřeba energie, navracení vlhkosti díky řízenému entalpickému výměníku nebo vzdálená správa přes cloudové služby Jablotron.


Těsnící technologie BCG

Vystavovatel: BCG Technik s.r.o. - Hala - 7, Stánek - C22

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Exponát reálně ukazuje zatěsnění netěsnosti prasklého potrubí - samovolně, bez bourání, kopání, hledání místa úniků. Technologie pro topení, rozvody pitné vody, kanalizace, šroubované plynovody, solární systémy, geotermální vrty a kolektory, bazény, nádrže. Ceny různé, od 370 Kč do 19 000 Kč.

Charakteristika:
Řešení problémů s netěsností v betonech, podlahách, pod silnicemi atd. Záchrana před bouráním, kopáním či hledáním místa úniku. Kapaliny taktéž pro čištění rozvodů vody a topení, výměníků, kotlů. Stejně tak technologie chránící uzavřené systémy před vznikem galvaniky, a tím zamezení vzniku usazenin.
Stávající uplatnění na trhu:
Tento produkt je patentován pro evropský trh a existuje již od roku 1979, v Čechách stále pro spoustu odborníků neobjevený. Obzvláště díky použití pro všechny druhy materiálů, potrubí a instalací. Kompletní legislativní podklady.


Interiérový kotel na pelety ARTEL Idro L 17

Vystavovatel: Pavel Hostomský - Hala - 7, Stánek - C17g

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Peletová kamna s výměníkem - interiérový kotel, celkový výkon 4 - 17 kW, výkon do radiátorů 3-13,5, výkon do místnosti 0,8 - 3,8 kW, dálkový ovladač, možnost připojení externího pokojového termostatu. Cena 53.213 Kč bez DPH.

Charakteristika:
Designový interiérový kotel s celoplošnými předními dvířky z kouřového skla, účinnost 95 - 97 %, vynikající poměr výkonu do místnosti a do radiátorů, modulace výkonu, velká kapacita zásobníku na pelety - 33 kg, možnost využití cirkulačního ventilátoru, možnost vzdáleného ovládání.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Dekorativní obklad SIERRA 3

Vystavovatel: DECORSTONE, s.r.o.

Mrazuvzdorné dekorativní obklady SIERRA jsou vyrobeny z lehčeného betonu. Realistická masivní struktura obkladu bez viditelných spojů je dokonalým odrazem přírodního kamene, která vám vytvoří jedinečný design fasády inspirovaný přírodou.


Elektrické topné fólie HEATMAX

Vystavovatel: NEXWARM.CZ, s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B14

Elektrické topné fólie představují zdravý a komfortní způsob vytápění pro moderní energeticky úsporné domy, dřevostavby i rekonstruované stávající objekty.


Chytré interkomy Akuvox

Vystavovatel: Businesscom a.s. - Hala - 4, Stánek - B28

IP interkomy, monitory a video telefony s operačním systémem Android a Linux, s HD/FullHD kamerou a RFID čtečkou. Zařízení jsou vhodná do bytů, kanceláří a rodinných domků jako chytrá kontrola vstupu a zároveň jako kamerový systém nebo rozšíření již stávajícího systému.


Peletová kamna s výměníkem Ravelli HRV 100 GLOBE

Vystavovatel: DUFA kamna, s.r.o. - Hala - 7, Stánek - C17i

Automatická kamna s výměníkem pro vytápění. Zabudovaný otočný hořák, který každých 6 hodin vyčistí spalovací komoru a snižuje spotřebu pelet až o 20 %. ZERO Philosophy nulový problémy. Dynamický spalování RDS. Dvojitě prosklená dvířka pro čistý sklo a nízkou teplotu povrchu dvířek. Boční kachle a horní masivní litinová deska. Kamna jsou určena pro vytápění moderních domů v provedení HRV 100. Pro starší domy kamna HRV 140 s vyšším výkonem. Kamna splňují směrnici o Ecodesign platnou od roku 2022.


Krbová kamna JONSBO od HAAS+SOHN

Vystavovatel: HAAS + SOHN Rukov, s.r.o.

Kombinace velkého prosklení a nízkého výkonu, navíc v pěkném oděvu z přírodního kamene, určitě potěší milovníky pohledu do plamenů s potřebou nižšího výkonu do 8,2 kW. Na výběr ve variantě Woodstone (pískovec) nebo Speckstein (mastek). Kamna Jonsbo jsou vybavena jednoduchým ovládáním Easy Control a Externím přívodem vzduchu. Ten lze v případě potřeby uzavřít. Oceníte určitě i možnost použití 50 cm polen.


Šikmá zárubeň ECLISSE 40

Vystavovatel: ECLISSE ČR, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Šikmá zárubeň pro otočné dveře vyrobená z eloxovaného hliníku v provedení světlá, tmavá, grafitová bronz či s nátěrem primer, na který lze nanést barvu vlastního výběru.

Charakteristika:
Šikmá zárubeň ECLISSE 40 je konstrukčně inspirována románským a gotickým obdobím, kdy se šikmá zeď rozšiřovala směrem dovnitř místnosti. Zárubeň Eclisse 40 není pouze technickým a funkčním prvkem, ale sama o sobě představuje konečnou úpravu. Zvláštní sklon zárubně umožňuje hru světel a stínů a navazuje pocit hloubky a zcela nového vzhledu.
Stávající uplatnění na trhu:
Prototyp.


2N® Indoor Compact

Vystavovatel: 2N TELEKOMUNIKACE a.s. - Hala - 4, Stánek - B22

2N® Indoor Compact je vnitřní odpovídací jednotka navržená speciálně pro rezidenční trh. Instalace připojením jediného UTP kabelu a konfigurace přes webové rozhraní zaručují rychlé a pohodlné zprovoznění pro každého integrátora. Uživatele zaujme minimalistický design, povrch z tvrzeného skla, barevný 4.3“ displej a intuitivní ovládání. Jednoduše elegantní řešení video komunikace.


Putovní výstava Nadace dřevo pro život

Vystavovatel: NADACE DŘEVO PRO ŽIVOT - Hala - 5, Stánek - C19

Přijďte si prohlédnout nejlepší dřevěné stavby roku 2019. Inspirujte se u profesionálů, kteří soutěžili v anketě Dřevěná stavba roku, i studentů, kteří vyhráli soutěž Stavby s vůní dřeva. Výstavu organizuje Nadace dřevo pro život jako ukázku toho, co vše je možné navrhnout a postavit ze dřeva, naší obnovitelné suroviny. P. S. Nezapomeňte si u nás vzít katalog se 106 dřevěnými stavbami, ze kterých si vyberete.


Pracovní oděvy, obuv, rukavice, outdoor

Vystavovatel: CANIS SAFETY a.s.

Rádi vám poskytneme katalog našeho zboží.


Designový koupelnový nábytek BLANCHE OUB 150

Vystavovatel: INTEA SERVICE s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C05

Koupelnová sestava s použitím speciálních materiálů: litý mramor, litý kámen kerrock. Snadná údržba. Čistota, neporéznost a moderní vzhled.


SOS tlačítko s přenosem poplachů na mobil

Vystavovatel: 1. REX SERVICES, a.s.

Nezávislé vodotěsné SOS tlačítko s přenosem poplachů na Váš mobilní telefon (SMS nebo notifikace). Poplachy jsou přenášeny přes nové sítě internetu věcí (zařízení nepotřebuje SIM kartu, WiFi ani ústřednu). Výdrž baterií až 10 let (4000 stisknutí). Zařízení je možné používat i ve vlhkém prostředí např. vana nebo sprcha - např. SOS tlačítko pro starší nebo handicapované. Vhodné i do objektů bez přívodu elektřiny (chaty, garáže, zahradní domky apod.).


DŘEVO - PRODUKT SV, spol. s r. o.

Vystavovatel: DŘEVO - PRODUKT SV, spol. s r.o. - Hala - 4, Stánek - C17

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Automatický kondenzační peletový kotel 5. emisní třídy malé kompaktní konstrukce s přídavným nerezovým kondenzačním spalinovým výměníkem je určený pro vytápění rodinných domů. Kotel je možno provozovat nezávisle na vzduchu v místnosti. Dálkové ovládání přes chytrý telefon a možnost připojení na web servis.

Charakteristika:
Díky tomuto výměníku klesá teplota vodní páry pod bod kondenzace a dochází ke kondenzaci. Získané teplo a snížení teploty spalin dosahují až o 10 % vyšší účinnosti = nižší náklady na vytápění. Výměník se v určitých intervalech automaticky čistí a jako vedlejší efekt dosahuje perfektního vyčištění spalin, což výrazně snižuje emise jemných částic.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, v ČR a SR v prodeji od března 2019.


Vířivá vana OKA5 ALMANDINE (OKA design)

Vystavovatel: HANSCRAFT, s.r.o. - Hala - 5, Stánek - A01

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

ControlMySpa™ - kompletní kontrola nad vaší vířivkou s jednou aplikací a vestavěným ovládacím modulem ALEXA. Jen požádejte Alexu, aby rozsvítila světla, nastavila teplotu vody nebo zapnula masážní čerpadla...

Charakteristika:
SMART SPA - OKA5 ALMANDINE HANSCRAFT - vířivá vana českého výrobce, ovládaná hlasem přes aplikaci Control My SPA.
Stávající uplatnění na trhu:
Zakázková výroba kvalitních českých vířivek s hlasovým ovládáním zajišťuje komfortní obsluhu uživatelem.


Hrací vodní prvky - kombinace akrylátového skla a nerezového materiálu

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. - Hala - 5, Stánek - A07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o statickou atrakci do dětských bazénů. V tomto případě je použit vrstvený čirý akrylátový materiál opatřený barevnou folií v dělicí rovině. Akrylátový vyobrazený motiv je lemován nerezovou trubkou, pomocí které je konstrukce pevně ukotvena do dna bazénu.

Charakteristika:
Zvýšení estetičnosti a atraktivnosti dětských bazénů. Atrakce je průhledná, proto je děti za touto konstrukcí dobře vidět, a tím je zvýšena i jejich bezpečnost. Lemovací trubka atrakce je vyrobena z jednoho kusu, bez svarů dalších spojů. Dané atrakce jsou chráněné autorskými právy.
Stávající uplatnění na trhu:
Tento typ atrakcí se nachází již v jednom dětském bazénu. Po zkušenostech a ohlasech z jejich provozování je dané řešení navrženo pro další čtyři dětské bazény, které jsou v realizační přípravě.


Elektrický systém podlažního vytápění Eco-Ondol

Vystavovatel: Sam Myung Tech Co., Ltd - Hala - 7, Stánek - C14

Eco-Ondol je systém elektrického podlažního vytápění, který se zcela odlišuje od předchozích podlažních vytápěcích systémů. V ohřevných trubkách není horká tekutina vyžadující zvláštní údržbu, nehrozí riziko umrzání. Eco-Ondol je systém z nerezové oceli, z téhož materiálu, jaký se využívá pro kuchyňské nádobí, odolává tedy vysokým teplotám a jeho životnost přesahuje dvacet let. VestaOn je vyhřívaná lavička s aplikovaným systémem Eco-Ondol.


Tepelně izolační a sanační omítka Manto Plate

Vystavovatel: Zdeněk Pokorný - Izozek - Hala - 1, Stánek - V21

Vyrábíme izolační produkty z recyklačních a přírodních materiálů, nezatěžující zdraví ani životní prostředí s nadstandardní zárukou kvality.


Dveřní, okenní, bezpečnostní kování, dveřní systémy, skryté zárubně Xinnix

Vystavovatel: TWIN s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B10

TWIN nabízí vysoce kvalitní dveřní, okenní a bezpečnostní kování. Specializuje se také na dveřní systémy ERGON a COMPACK a designové skryté zárubně XINNIX. Zajišťuje také kompletní realizaci.


HIPODROMO Immax NEO smart závěsné svítidlo 120x30cm

Vystavovatel: IMMAX WPB CZ, s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A15

„HIPODROMO“ je rozměrově nadstandardní designové LED SMART závěsné svítidlo. Přiloženým dálkovým ovladačem - Zigbee 3.0 lze lustr stmívat nebo měnit barvu světla. Hipodromo je z rodiny produktů pro inteligentní domácnost. Lze velmi dobře ovládat ovladačem a pokud jej propojíte s chytrou bránou, tak i přes aplikaci v mobilu a tabletu. Náš systém je kompatibilní s Philips HUE, díky platformě ZIGBEE 3.0. Kompatibilní také s Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri, aplikace iOS, Android.


Ušetřeno.cz, Elektřina.cz

Vystavovatel: Ušetřeno.cz s.r.o.

Ušetřeno.cz je největší nezávislý online srovnávač služeb pro domácnosti v ČR. Nabízí bezplatné srovnání produktů více než 100 společností z energetiky, telekomunikací, financí a pojištění. Elektřina.cz je odborný server zaměřený na témata týkající se energií, techniky a technologií. Hlavním cílem je podávat čtenáři srozumitelné, faktické a objektivní informace a zároveň mu pomoci při výběru vhodného dodavatele elektřiny, věcí do domácnosti nebo elektromobilů


EMAS Elektromateriál pro vás

Vystavovatel: JANČA & EMAS group s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A18

Jsme jednou z největších prodejních sítí s elektromateriálem v České republice. Zabýváme se prodejem elektroinstalačních materiálů, svítidel a zakázkovou činností. Máme 14 poboček po celé ČR, zákazníci si u nás mohou objednat zboží na e-shopu nebo pomocí mobilní aplikace. Díky našemu modernímu centrálnímu skladu jsme schopni zajistit logistiku nejen na naše prodejny, ale i dodání zboží zákazníkům do 2. dne. Nabízíme – profesionalitu, zkušenosti, osobní přístup a příjemné prostředí.


Datové rozvaděče, kabelové žlaby, šatní skříňky

Vystavovatel: Triton Pardubice, spol. s r.o. - Hala - 1, Stánek - G14

Datové rozvaděče - stojanové, nástěnné, speciální. Datová centra. Příslušenství. Kabelové žlaby. Vybavení šaten - plechový nábytek.


Alubky - hliníkové palubky s trvalou povrchovou úpravou v dekoru dřeva nebo jiném dekoru

Vystavovatel: Aludřevo s.r.o. - Hala - 1, Stánek - D01

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Alubky jsou absolutně bezúdržbové hliníkové kopie dřevěných palubek s velmi věrnou imitací dřeva, určené do exteriéru. Možnost libovolné montáže vertikálním i horizontálním způsobem. Cena alubek je v rozmení cca 1.000 - 2.000 Kč za 1m2. Dodací termíny: materiál částečně skladem, jinak na objednávku od 1 - 2 měsíců.

Charakteristika:
Alubky vynikají svým perfektním a barevně stálým vzhledem, vysokou pevností a odolností, životností v exteriéru a také jednoduchou montáží - jedná se o první a také poslední investici do obkladového materiálu. Plně a natrvalo nahradí běžně zavedené dřevěné, plastové nebo dřevo-plastové obklady.
Stávající uplatnění na trhu:
Alubky jsou momentálně na trhu již běžně dostupné, větší část zakázek se vyrábí na objednávku zákazníka podle typu dekoru, který si objedná.


  TZB-info
TZB-info Elegantní řešení lehkého interiérového komínu Aplikace ViStart - uvedení do provozu pomocí čtyř jednoduchých kroků Také se vám rosí okna? Poradíme, jak na to! Kvalitu vnitřního prostředí je potřeba řešit i ve stávajících stavbách Střešní zahrady, terasy a balkony na 22. veletrhu Střechy Praha Sanitární šílenství speciální ceny - pumpy sanitární série
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Facebook