FOR ARCH FOR ARCH

Veletrh - FOR ARCH


Tyto exponáty najdete na veletrhu

 • Modrá akustická protipožární deska MA (DF) Activ’Air®

  Vystavovatel: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips - Hala 1 - B15

  Společnost Rigips uvedla na trh vylepšenou Modrou akustickou desku. Tato sádrokartonová deska, která byla vyvinuta pro vysokou akustickou izolaci, je nyní obohacena o revoluční složku Activ’Air, která trvale odstraňuje až 70 % formaldehydu z ovzduší a vytváří tak čistý vzduch v interiérech. Modrá akustická deska Activ’Air v sobě spojuje nejvyspělejší technologie v oblasti sádrokartonu. Kromě významného zlepšení akustiky a vnitřního ovzduší propůjčuje konstrukcím i požární odolnost. Dobrou zprávou pro stavebníky je fakt, že desku budou moci pořídit za stejnou cenu jako původní Modrou akustickou desku a přitom získají sádrokarton s podstatně vylepšenou recepturou a tím i lepšími vlastnostmi. Sériová výroba. Technické parametry: barva kartonu modrá z líce desky, šedá z rubu desky, potisk červený, rozměry 1250 x 2000 x 12,5 mm. Použití: k dosažení vyšších hodnot vzduchové neprůzvučnosti konstrukcí, a to i v případě zvýšených požadavků na požární odolnost konstrukce. Desky zlepšují neprůzvučnost konstrukcí, jsou vhodné i pro protipožární konstrukce, snižují koncentrace formaldehydu v interiéru.

 • REŠ-STAVBY – wellness interiéry

  Vystavovatel: René Štefan - Hala 2 - A08

  Česká stavební firma s dlouholetou tradicí - realizace domácího wellness na klíč. Certifikovaná firma pro obklady z kamene a umělého kamene pro domácí wellness i veřejné provozy. Dekorativní obklady pro interiéry, exteriéry a fasády. Obklady z přírodního kamene, umělý kámen, kamenné tapety – flexi slim, obklady pro saunové světy, podlahy, plochy kolem bazénů. V Praze prodejna a vzorkovna. Konzultace, pojištění, certifikáty. Návrhy, doprava, instalace, záruky.
  www.res-stavby.cz

 • Adresář výrobců a dodavatelů dřevostaveb 2015

  Vystavovatel: PRO VOBIS, s.r.o. - Hala 1 - F03

  Vysokonákladová ročenka poskytující přehled dodavatelů dřevostaveb na našem trhu vydávaná u příležitosti pravidelného pražského veletrhu Dřevostavby. Prezentace jednotlivých společností mají v ročence jednotnou formální úpravu a zahrnují informace o používaném konstrukčním systému dodavatele, o délce jeho působení na českém trhu, záruce kvality a energetických parametrech jeho staveb, v případě rozsáhlejší prezentace rovněž fotografie referenčních domů a konkurenční výhody. Vychází: 1x/rok v tištěné i on-line verzi. Cena: zdarma, 6. ročník.
  www.drevoastavby.cz

 • iNELS – chytrý domov

  Vystavovatel: ELKO EP, s.r.o. - Hala 4 - A13

  iNELS je srdce vašeho domu. Je to technologie, myšlení, komunikace, inteligence a vše, co vašemu domu vdechne život. Chytré domy jsou po chytrých telefonech a televizích dalším logickým krokem vývoje moderní technologie a bydlení zároveň. Mimo zabezpečení přináší uživateli také komfort či výrazné úspory. Svůj dům, byt či jakoukoliv jinou nemovitost můžete na dálku ovládat z jednoho zařízení, např. prostřednictvím telefonu či tabletu. Řídit můžete vytápění, multimédia, osvětlení, kamerový systém nebo také spotřebiče. Chytrý dům přináší mnoho výhod vč. kompletního přehledu spotřeby energií, který máte v reálných číslech kdykoliv k dispozici.
  www.inels.cz

 • Nové barevné varianty pro fasády: královská červeň – bříza – ořech

  Vystavovatel: WERZALIT Vertriebs GmbH - Hala 5 - B17

  Architektonická tvář budovy je z velké části dána vhodně zvoleným odstínem fasády. Klademe důraz na výrobu barevných kombinací, které jsou vizuálně přitažlivé. Aktuální barevná škála WERZALIT pomáhá architektům při plánování a realizaci sofistikovaných barevných konceptů a přitom umožňuje jednotlivé domy odlišit. Naše profily splňují vysoké umělecké, kreativní, praktické i technické požadavky. Barevný koncept fasádových systémů WERZALIT byl navržen, prověřen a dále je rozvíjen kvalifikovanými architekty a designéry v návrhovém studiu Caparol Color Design. Nyní byl rozšířen barevný program Colorpan fasádových profilů siding, selekta, heritage-selekta a heritage o atraktivní barvu královská červeň. U profilů selekta a heritage-selekta byly přidány dekory bříza a ořech, které dokonale splňují nároky na přírodní vzhled. Díky sofistikované technologii WERZALIT zůstanou povrchy dekorů rovnoměrně probarvené po mnoho let. Barevná stálost dodávaných dekorů odpovídá úrovni 8 podle normy DIN 54004. Díky vysokému obsahu dřeva profily přirozeně „stárnou” a přitom si stále udržují svůj barevný charakter. Fasády od WERZALIT mohou být použity buď na kompletní stěny, anebo častěji pro zvýraznění prvků fasády, jejich částí, případně jako samostatný architektonický fasádní prvek. Nabízíme barevné provedení na přání jako např. ve vašich firemních barvách podle vzorníku RAL nebo podle jiných barevných stupnic.

 • Krbová kamna Westfire se zabydlela i v nízkoenergetických domech

  Vystavovatel: KRBEX s.r.o. - Hala 7 - C20

  Krbová kamna Westfire jsou svým nižším výkonem předurčena pro přitápění nízkoenergetických domků či menších prostor v klasických domech. Konstrukce spalovací komory obložená moderním žáruvzdorným materiálem a regulovaným přívodem primárního, sekundárního a terciálního vzduchu umožňuje spalování dřeva nebo dřevěných briket za vysoké teploty s druhotným hořením, čímž dochází k významné úspoře paliva a minimálnímu znečišťování životního prostředí především ovzduší. Některé typy mohou mít i akumulační prvek z mastku, který umožní prodloužit dobu vydávání tepla i po vyhasnutí kamen. Krbová kamna a krby Westfire mají možnost přívodu čerstvého externího vzduchu pro spalování. Líbivý severský design a možnost horního či zadního vyústění odtahu spalin umožňuje variabilitu použití.
  www.westfire.cz

 • Exkluzivní řešení wellness

  Vystavovatel: AQUAMARINE SPA s.r.o. - Hala 2 - C09

  Aquamarine Spa, prodejce produktů od předních světových značek v České republice, nabízí nejen wellness produkty nejvyšší kvality a skvělý servis, ale i možnost instalace na klíč pro vaše maximální pohodlí a spokojenost. Novinkou společnosti je výhradní zastoupení firmy Imaginox, která právě vstupuje na český trh s nabídkou precizních narezových bazénů a vířivek. Díky jedinečným technologiím výroby lze bazén či vířivku vyrobit v jakémkoli tvaru a velikosti dle individuálních představ a přání klienta. Společnost Aquamarine Spa představuje tu nejvyšší kvalitu, do které se vyplatí investovat. Stačí navštívit showroom v Praze 4 a s pomocí profesionálů vytvořit wellness dle vašich přání. Díky skvělému servisu a službám bude i plánování a realizace relaxem.

 • Screenová clona Minirol

  Vystavovatel: Building Plastics ČR, s.r.o. - Hala 3 - C12

  Minirol screeny jsouelegantní a moderní možností, jak dkonalým způsobem zastínit okna na všech typech budov, zvýší obytný komfort a zároveň sníží fakturu za energii. minirol screeny jsou určeny pro exteriérové zastínění, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností a širokou škálou barevných odstínů. Tato textilie zamezí prudkému záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům, a přitom nebrání kontaktu s venkovním prostředím. Typ a barva zvolené screenové tkaninyovlivňuje výsledné vlastnosti a vzhled. Screeny se vyznačují vysokou kvalitou provedení, což zaručuje jejich užití po mnoho let.

 • Lázeňská vana Medico

  Vystavovatel: CARETTA SPA CZ s.r.o. - Hala 2 - A11

  Lázeňská vana Medico pro poskytování služeb v oblasti rehabilitace a balneologie s technologií Microsilk. Velmi široké využití - trysky flat jets, Microsilk terapie, madlo, schůdky. V nabídce je 10 konfigurací hydromasážních technologií a také výroba konfigurace na zakázku. Kompozit III. generace klade důraz na estetiku a vysokou odolnost. Horní pohledovou vrstvu tvoří ISO NPG gelcoat určený pro sanitární účely, který je plněn granitem POLYSTONE. Dále nárazníkové zóny a zesilující vrstvy skelného vlákna s vinylesterovou pryskyřicí, ortoftalovou pryskyřicí a na rubu uzavřené top coatovou vrstvou. Prototyp.

 • Produkty pre ochranu životného prostredia a čistenie vôd – ZeoCem Eco

  Vystavovatel: ZEOCEM a.s. - Hala 1 - E18

  Produkt ZeoCem Eco bol špeciálne vyvinutý pre najrôznejšie enviromentálne použitie. Špecifické vlastnosti zeolitu predurčujú ZeoCem Eco na najrôznejšiu filtráciu. Pôsobí ako výborný filtračný a sorpčný materiál. Adsorbuje dioxíny a ťažké kovy. ZeoCem Eco je adsorbent škodlivín a pachu v prírodných kúpacích jazierkach, kde zabezpečuje čistotu a vhodnosť vody, ktorá prichádza do kontaktu s pokožkou. Slúži na čistenie a úpravu pitných vôd. Produkt ZeoCemEco sa využíva aj pri likvidácii a úprave odpadových vôd, kde podporuje zvýšenú biologickú aktivitu čistiaceho procesu. Okrem úpravy vôd je veľmi dôležité použitie ZeoCem Eco pri filtrácii vzduchu a plynov, vytváranie filtračných bariér pri výstavbe skládok odpadov, kde zabraňuje kontaminácii pôdy.
  www.zeocem.sk

 • Recyklace starého kabelového PVC

  Vystavovatel: REPLAST PRODUKT, spol. s.r.o. - Hala 1 - E29

  Česká společnost vyrábí podlahové desky z recyklovaného kabelového PVC již přes 21 let. Jejich různorodé velikosti a designy nabízejí i nepřeberné množství jejich využití. To dokazují i rozmanité montáže za celý loňský rok v celé České republice i ve světě, např. desky na rozhledně na šumavském Špičáku, sklady vín, útulky pro domácí mazlíčky, zimní stadiony, silážní jámy, výrobní haly a nespočet dalších. Podlahové desky jsou tu zkrátka pro vás. Napadá vás jejich další využití? Navštivte společnost Replast na stánku.
Charitativní akce vynesla projektu Škola pro Barmu 158 777 Kč

Na veletrzích FOR ARCH a FOR INTERIOR proběhla charitativní akce ateliéru de.fakto, jehož architekti přímo před zraky diváků navrhli 8 projektů domů a 3 interiéry. Charitativní akce vynesla projektu Škola pro Barmu 158 777 Kč.
Podívejte se na video s Jakubem Kohákem.


08.10.2015 17:52:19 více


Letošní FOR ARCH přilákal více zahraničních vystavovatelů

Od 15. do 19. září 2015 se na ploše 39 158 metrů čtverečních představilo celkem 830 vystavovatelů. Oproti loňsku vzrostl počet těch, kteří přijeli ze zahraničí. Kromě českých firem se na výstavišti prezentovalo dalších třináct zemí. Veletrh letos přilákal stovky novinářů a téměř 75 000 návštěvníků. Těšíme se s vámi na viděnou při dalším ročníku stavebních veletrhů, a to od 20. do 24. září 2016.

25.09.2015 17:03:11 více


Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předal ocenění mladým talentům v soutěži SUSO

Čtvrtý den veletrhu FOR ARCH proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků devatenáctého ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2014/2015, a to za účasti významných hostů - ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Koliby, náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslava Fidrmuce, viceprezidenta Hospodářské komory ČR Romana Pommera a prezidenta Asociace českých nábytkářů Martina Čudka. Nejlepší dvojicí oboru zedník se stali David Dobeš a Tomáš Božek ze SOU Kyjov, obor truhlář ovládli David Málek a Štěpán Jalůvka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a v oboru kameník a kamenosochař patřilo prvenství Františce Hausdorfové ze SPŠ kamenická a sochařská v Hořicích.
Generálním partnerem projektu SUSO je Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.

18.09.2015 18:13:02 více


Architektem roku 2015 je Adam Gebrian

V rámci slavnostního večera vystavovatelů 26. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH byl 16. září v PVA EXPO PRAHA vyhlášen Architekt roku 2015. Cenu z rukou Pavla Sehnala, předsedy představenstva ABF, a.s., a Zdeňka Fránka, člena poroty, obdržel propagátor a kritik architektury Adam Gebrian. Porota se dále rozhodla udělit čestné uznání Petru Volfovi.
17.09.2015 12:59:23 více


Rozšíření obchodních jednání na Mezinárodních stavebních veletrzích FOR ARCH se setkalo s velkým zájmem a ohlasem

V letošním roce se konal již třetí ročník obchodních B2B jednání mezi zástupci stavebních firem, podnikatelů a dalších institucí ve stavebnictví na největším stavebním veletrhu v České republice FOR ARCH 2015 (15.-19.9.2015).

Po dvou ročnících česko-německých obchodních jednání byla akce podstatně rozšířena, aby se jí mohly zúčastnit všechny zainteresované zahraniční firmy hledající v České republice kontakty, partnery, dodavatele či distributory.

Nový koncept akce se setkal s mimořádným zájmem, obchodních jednání se zúčastnilo 102 registrovaných firem z 11 zemí, čímž se stala akcí skutečně mezinárodní.

23.09.2015 16:20:14 více


Partnerství s výstavištěm Feria Valencia ve Španělsku

Výstaviště PVA EXPO PRAHA a veletrh FOR ARCH uzavřeli partnerství s výstavištěm Feria Valencia ve Španělsku.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který má v České republice velkou tradici, navázal spolupráci se španělským veletrhem CEVISAMA, započalo tak významné partnerství obou výstavišť. „Jsme velmi rádi, že můžeme být partnery tak významného veletrhu, ja
kým CEVISAMA bezpochyby je. Od spolupráce si slibujeme podporu obchodních kontaktů a zajištění většího komfortu pro 
naše vystavovatele, kteří tak budou mít možnost zúčastnit se obou veletrhů za zvýhodněných cenových podmínek“, říká vedoucí oddělení zahraničního obchodu Jana Kočišková.
11.09.2015 14:38:54 více


Vystoupení společnosti PILECKÝ s.r.o.

pilecký
17.09.2015 11:48:18 více


Ceny Grand Prix a Top Expo souboru stavebních veletrhů byly rozdány

Ceny Grand Prix si odnesly firmy ATTACK heating CZ, s.r.o. za automatický litinový kotel ATTACK FD AUTOMAT na pevná paliva a pelety, CARETTA SPA CZ s.r.o. za lázeňskou vanu Medico, Tepelná čerpadla AIT, s.r.o. za alpha innotec SWC/SWCV – kompaktní tepelná čerpadla země/voda, TOPINFO s.r.o. za praktickou příručku, která upozorní laickou veřejnost přehledným způsobem na možná úskalí při nákupu nemovitosti a Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. za inovativní řešení nosné stropní konstrukce pro svépomocnou výstavbu umožňující snížení konstrukční výšky, hmotnosti a pracnosti.

Cenu Top Expo za nejpůsobivější expozici do 60 m2 si odnesly firmy: ADMONTER PARKETT STUDIO – Richard Jelínek s.r.o., APEX A s.r.o. + LEDCO s.r.o. + Delcomp, s.r.o., Tomáš Jíra

Ocenění Top Expo za expozici nad 60 m2 získaly firmy: AQUAMARINE SPA s.r.o., BEST, a.s., HANÁK NÁBYTEK, a.s.
 
 
17.09.2015 11:38:31 více


Ceny Young Architect Award 2015 uděleny!

V úterý 15. září byly v PVA EXPO PRAHA v Letňanech při příležitosti 26. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH slavnostně vyhlášeny výsledky 7. ročníku soutěže. Z 13 finalistů si ocenění vysloužili autoři 8 děl. Všechny práce jsou v areálu výstaviště k vidění do 19. září. 
16.09.2015 14:02:58 více


Veletrh FOR ARCH navštívila již řada významných návštěvníkůJiž v první den stavebních veletrhů navštívila výstaviště řada odborných návštěvníků, včetně několika zahraničních delegací a velvyslanectví. Jedním z nich bylo i Indonéské velvyslanectví, které si se zájmem prohlédlo veletrh. Nějvětší zájem měli o Halu 5, která je zaměřena na interiéry a nábytek. Delegace si se zájmem pohovořila například s výrobcem teakového nábytku panem Kolouškem z firmy FAKOPA, který jezdí do Indonésie nakupovat teakové dřevo a vyrábí z něj teakový zahradní i interiérový nábytek.

16.09.2015 13:15:23 více
Reklama

estav_novy