FOR ARCH FOR ARCH

Veletrh - FOR ARCH


Tyto exponáty najdete na veletrhu

 • Novinky v podobě broušených akustických cihel Porotherm AKU Profi

  Vystavovatel: Wienerberger cihlářský průmysl a.s. - Hala 1 - A16a

  Akustické cihly AKU Profi v tloušťkách 250 a 190 mm jsou určené jak pro jednovrstvé nosné zdivo (použití při výstavbě nemocnic, sanatorií, škol, hotelů atd.), tak zejména pro dvouvrstvé zdivo s vysokými nároky na ochranu proti hluku (v nosných akusticky dělicích stěnách rodinných dvojdomů nebo řadových rodinných domů) tloušťky 540 nebo 420 mm s mezerou 40 mm vyplněnou minerální izolací (např. Isover UNI). Cihly lze též použít pro vnitřní nosnou část vrstveného zdiva v kombinaci s tepelným izolantem (ETICS) a případně s dalšími cihelnými materiály - lícovkami Terca plnícími funkci vnější ochranné vrstvy zdiva. Vynikají velmi vysokou ochranou proti hluku - 25 AKU Profi = 52 / 63* dB, 19 AKU Profi = 52 / 62* dB (*dvojitá stěna). Další jejich nemalou předností je vysoká pevnost v tlaku.
  www.porotherm.cz

 • Exkluzivní řešení wellness

  Vystavovatel: AQUAMARINE SPA s.r.o. - Hala 2 - C09

  Aquamarine Spa, prodejce produktů od předních světových značek v České republice, nabízí nejen wellness produkty nejvyšší kvality a skvělý servis, ale i možnost instalace na klíč pro vaše maximální pohodlí a spokojenost. Novinkou společnosti je výhradní zastoupení firmy Imaginox, která právě vstupuje na český trh s nabídkou precizních narezových bazénů a vířivek. Díky jedinečným technologiím výroby lze bazén či vířivku vyrobit v jakémkoli tvaru a velikosti dle individuálních představ a přání klienta. Společnost Aquamarine Spa představuje tu nejvyšší kvalitu, do které se vyplatí investovat. Stačí navštívit showroom v Praze 4 a s pomocí profesionálů vytvořit wellness dle vašich přání. Díky skvělému servisu a službám bude i plánování a realizace relaxem.

 • Harvia SmartFold Sauna

  Vystavovatel: Horavia s.r.o. - Hala 2 - A05

  Novinkou roku 2015 je multifunkční sauna Harvia SmartFold, která je chytrým a revolučním řešením do malých prostor bytu. Tato rozkládací sauna zabírá pouze 0,75 m2, v rozloženém stavu pak 1,44 m2. Sauna je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Patentovanou technologií byla speciálně vyvinuta pro vlhké prostředí koupelen. Sauna SmartFold je energeticky vysoce efektivní - ušetrit lze až 40 % spotřeby elektrické eneregie v porovnání s tradiční saunou. Sauna je vybavena elektrickým topidlem o výkonu 3,6 kW, který je ovládán pomocí externí jednotky. Sauna Smartfold je bezbariérová, vhodná pro osoby s omezenou pohybovou aktivitou. Kapacita sauny je 1 - 2 osoby. Výrobcem je Harvia, Finsko.

 • Adresář výrobců a dodavatelů dřevostaveb 2015

  Vystavovatel: PRO VOBIS, s.r.o. - Hala 1 - F03

  Vysokonákladová ročenka poskytující přehled dodavatelů dřevostaveb na našem trhu vydávaná u příležitosti pravidelného pražského veletrhu Dřevostavby. Prezentace jednotlivých společností mají v ročence jednotnou formální úpravu a zahrnují informace o používaném konstrukčním systému dodavatele, o délce jeho působení na českém trhu, záruce kvality a energetických parametrech jeho staveb, v případě rozsáhlejší prezentace rovněž fotografie referenčních domů a konkurenční výhody. Vychází: 1x/rok v tištěné i on-line verzi. Cena: zdarma, 6. ročník.
  www.drevoastavby.cz

 • Plastová okna s osobitým designem oken dřevěných

  Vystavovatel: FenStar s.r.o. - Hala 3 - B11

  Systém FenStar WoodStar® - to je spojení výhod plastových oken s osobitým designem oken dřevěných. Splňuje všechny požadavky na kvalitní plastová okna – výborné izolační vlastnosti, minimální údržba, atraktivní cena. Kromě toho spoje profilů rámu a křídla zcela věrně imitují dřevěná okna. Spoje profilů rámu a křídla jsou z exteriéru pod úhlem 90°, který je typický pro dřevěná okna. Eloxovaná hliníková krycí lišta ve spodní části rámu a křídla umocňuje dojem dřevěného okna. Široká nabídka FenStar dekorů věrně imitujících dřevo, a to od světlých odstínů např. Bříza až po tmavší dřeviny, jakou je Ořech Balsamico.

 • Pražské služby, a.s. na veletrhu FOR WASTE&WATER

  Vystavovatel: Pražské služby, a. s. - Hala 1 - E16

  PRAŽSKÉ SLUŽBY jsou tradičním a spolehlivým poskytovatelem služeb v oblasti sběru, třídění, energetického využití a likvidace odpadu, ale i čištění, údržby komunikací, zeleně a dopravního značení. Veškerý rozvoj společnosti sleduje 2 základní cíle: zákazníka a ekologii, a proto je možné strategií společnosti definovat slovy - NEPŘEKONATELNÝ SERVIS.


 • Broušená akustická cihla Porotherm 19 AKU Profi

  Vystavovatel: Wienerberger cihlářský průmysl a.s. - Hala 1 - A16

  Pálené cihly vyráběné z porozitovaného střepu s nízkou objemovou hmotností materiálu a s nepravidelným děrováním zaujímajícím malý podíl z plochy cihel. Popis a technické parametry cihel Porotherm 19 AKU Profi jsou uvedeny v technickém listu, návod k použití je uveden v Podkladu pro provádění systému Porotherm – 4. vydání. Cihly mají zabroušené ložné plochy, takže je lze použít pro dvě technologie přesného zdění – tenkovrstvou maltu nanášenou pouze na žebra cihel nebo na celou plochu ložné spáry. Novost řešení spočívá v úpravě ložné spáry mezi vrstvami akustických cihel, a tím zrychlení zdění o 30 % při zachování vynikajících akustických parametrů. Cihla je určena pro akusticky dělicí stěny mezi dvojdomy a řadovými domy. Výrobky dokládáme dokumentací ke splnění legislativy. Dodávky cihel budou zahájeny v říjnu 2015.

 • Bezkouřový gril LotusGrill

  Vystavovatel: WoSo trade s.r.o. - Hala 2 - B14

  LotusGrill je revoluční bezkouřový gril na dřevěné uhlí. Je vhodný pro použití v přírodě i v interiéru. Díky jeho unikátní konstrukci a sympatickým rozměrům můžete grilovat doma na balkoně, na terase, na chalupě, v kempu, v parku, na lodi nebo na rybách, aniž byste znepříjemňovali život svému okolí.
  www.lotusgrill.de/cz

 • Rigips

  Vystavovatel: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips - Hala 1 - B15

  Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových a sádrovláknitých systémů, sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. Rigips nabízí dokonalý stavební systém řešící akustiku, pevnost a odolnost, bezpečnost či zdravý vzduch v interiéru.

 • Strop Porotherm BN - stropní a střešní konstrukce bez nadbetonávky

  Vystavovatel: Wienerberger cihlářský průmysl a.s. - Hala 1 - A16a

  Strop Porotherm BN tvořený cihelnými vložkami MIAKO 25 BN a keramobetonovými stropními trámy POT vyztuženými svařovanou prostorovou výztuží je možno použít v běžném prostředí uzavřených objektů. Strop musí být před začátkem užívání stavby na podhledu opatřen omítkou tloušťky min.10 mm. Výhody: optimální řešení pro práci bez mechanizace (snadná ruční manipulace při kompletaci + možnost přerušované betonáže), betonáž pouze mezi keramické vložky bez nutnosti kontroly tloušťky nadbetonávky, úspora betonu až 40 % (např. 3,6 m3 betonu na 100 m2 stropu), nejsou potřeba kari sítě (výrazné snížení pracnosti a nákladů na materiál), snížení nákladů oproti standardnímu řešení stropu více než o 10 %, vhodné řešení stropu pro rekonstrukci, kompatibilita se stropem stejné tloušťky v systému Porotherm.
  www.porotherm.cz

 • Levit® - designové vypínače a zásuvky, cena za design v soutěži Výrobek roku 2015

  Vystavovatel: ABB s.r.o. Elektro - Praga - Hala 4 - A18

  Vypínače, které se vznášejí na stěnách - Levit®. Novinka ve světě vypínačů a zásuvek z produkce ABB s.r.o. Nový design předního českého designéra Jana Čapka přináší pestrost čisté moderní linie se širokou škálou barevných kombinací. Levit® má mnoho tváří. Může být jak elegantní, nadčasový, tak hravý i výrazně individualistický. Najde uplatnění v mnoha směrech architektury, jak v bytové oblasti, tak v moderních prostorách kanceláří, zábavních centrech, hotelech apod. Výrazným rysem designu Levit® je barevně dvoudílné provedení rámečků a krytů přístrojů. Jiný pohled je na vypínač z čela a jiný z boku. Díky dvěma barevným vrstvám vzniká efekt, že se vrchní barevné vrstvy vznášejí na stěnách - levitují. Vznikl tak nový design vypínačů a zásuvek v 11 působivých barevných kombinacích.
Charitativní akce vynesla projektu Škola pro Barmu 158 777 Kč

Na veletrzích FOR ARCH a FOR INTERIOR proběhla charitativní akce ateliéru de.fakto, jehož architekti přímo před zraky diváků navrhli 8 projektů domů a 3 interiéry. Charitativní akce vynesla projektu Škola pro Barmu 158 777 Kč.
Podívejte se na video s Jakubem Kohákem.


08.10.2015 17:52:19 více


Letošní FOR ARCH přilákal více zahraničních vystavovatelů

Od 15. do 19. září 2015 se na ploše 39 158 metrů čtverečních představilo celkem 830 vystavovatelů. Oproti loňsku vzrostl počet těch, kteří přijeli ze zahraničí. Kromě českých firem se na výstavišti prezentovalo dalších třináct zemí. Veletrh letos přilákal stovky novinářů a téměř 75 000 návštěvníků. Těšíme se s vámi na viděnou při dalším ročníku stavebních veletrhů, a to od 20. do 24. září 2016.

25.09.2015 17:03:11 více


Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předal ocenění mladým talentům v soutěži SUSO

Čtvrtý den veletrhu FOR ARCH proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků devatenáctého ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2014/2015, a to za účasti významných hostů - ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Koliby, náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslava Fidrmuce, viceprezidenta Hospodářské komory ČR Romana Pommera a prezidenta Asociace českých nábytkářů Martina Čudka. Nejlepší dvojicí oboru zedník se stali David Dobeš a Tomáš Božek ze SOU Kyjov, obor truhlář ovládli David Málek a Štěpán Jalůvka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a v oboru kameník a kamenosochař patřilo prvenství Františce Hausdorfové ze SPŠ kamenická a sochařská v Hořicích.
Generálním partnerem projektu SUSO je Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.

18.09.2015 18:13:02 více


Architektem roku 2015 je Adam Gebrian

V rámci slavnostního večera vystavovatelů 26. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH byl 16. září v PVA EXPO PRAHA vyhlášen Architekt roku 2015. Cenu z rukou Pavla Sehnala, předsedy představenstva ABF, a.s., a Zdeňka Fránka, člena poroty, obdržel propagátor a kritik architektury Adam Gebrian. Porota se dále rozhodla udělit čestné uznání Petru Volfovi.
17.09.2015 12:59:23 více


Rozšíření obchodních jednání na Mezinárodních stavebních veletrzích FOR ARCH se setkalo s velkým zájmem a ohlasem

V letošním roce se konal již třetí ročník obchodních B2B jednání mezi zástupci stavebních firem, podnikatelů a dalších institucí ve stavebnictví na největším stavebním veletrhu v České republice FOR ARCH 2015 (15.-19.9.2015).

Po dvou ročnících česko-německých obchodních jednání byla akce podstatně rozšířena, aby se jí mohly zúčastnit všechny zainteresované zahraniční firmy hledající v České republice kontakty, partnery, dodavatele či distributory.

Nový koncept akce se setkal s mimořádným zájmem, obchodních jednání se zúčastnilo 102 registrovaných firem z 11 zemí, čímž se stala akcí skutečně mezinárodní.

23.09.2015 16:20:14 více


Partnerství s výstavištěm Feria Valencia ve Španělsku

Výstaviště PVA EXPO PRAHA a veletrh FOR ARCH uzavřeli partnerství s výstavištěm Feria Valencia ve Španělsku.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který má v České republice velkou tradici, navázal spolupráci se španělským veletrhem CEVISAMA, započalo tak významné partnerství obou výstavišť. „Jsme velmi rádi, že můžeme být partnery tak významného veletrhu, ja
kým CEVISAMA bezpochyby je. Od spolupráce si slibujeme podporu obchodních kontaktů a zajištění většího komfortu pro 
naše vystavovatele, kteří tak budou mít možnost zúčastnit se obou veletrhů za zvýhodněných cenových podmínek“, říká vedoucí oddělení zahraničního obchodu Jana Kočišková.
11.09.2015 14:38:54 více


Vystoupení společnosti PILECKÝ s.r.o.

pilecký
17.09.2015 11:48:18 více


Ceny Grand Prix a Top Expo souboru stavebních veletrhů byly rozdány

Ceny Grand Prix si odnesly firmy ATTACK heating CZ, s.r.o. za automatický litinový kotel ATTACK FD AUTOMAT na pevná paliva a pelety, CARETTA SPA CZ s.r.o. za lázeňskou vanu Medico, Tepelná čerpadla AIT, s.r.o. za alpha innotec SWC/SWCV – kompaktní tepelná čerpadla země/voda, TOPINFO s.r.o. za praktickou příručku, která upozorní laickou veřejnost přehledným způsobem na možná úskalí při nákupu nemovitosti a Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. za inovativní řešení nosné stropní konstrukce pro svépomocnou výstavbu umožňující snížení konstrukční výšky, hmotnosti a pracnosti.

Cenu Top Expo za nejpůsobivější expozici do 60 m2 si odnesly firmy: ADMONTER PARKETT STUDIO – Richard Jelínek s.r.o., APEX A s.r.o. + LEDCO s.r.o. + Delcomp, s.r.o., Tomáš Jíra

Ocenění Top Expo za expozici nad 60 m2 získaly firmy: AQUAMARINE SPA s.r.o., BEST, a.s., HANÁK NÁBYTEK, a.s.
 
 
17.09.2015 11:38:31 více


Ceny Young Architect Award 2015 uděleny!

V úterý 15. září byly v PVA EXPO PRAHA v Letňanech při příležitosti 26. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH slavnostně vyhlášeny výsledky 7. ročníku soutěže. Z 13 finalistů si ocenění vysloužili autoři 8 děl. Všechny práce jsou v areálu výstaviště k vidění do 19. září. 
16.09.2015 14:02:58 více


Veletrh FOR ARCH navštívila již řada významných návštěvníkůJiž v první den stavebních veletrhů navštívila výstaviště řada odborných návštěvníků, včetně několika zahraničních delegací a velvyslanectví. Jedním z nich bylo i Indonéské velvyslanectví, které si se zájmem prohlédlo veletrh. Nějvětší zájem měli o Halu 5, která je zaměřena na interiéry a nábytek. Delegace si se zájmem pohovořila například s výrobcem teakového nábytku panem Kolouškem z firmy FAKOPA, který jezdí do Indonésie nakupovat teakové dřevo a vyrábí z něj teakový zahradní i interiérový nábytek.

16.09.2015 13:15:23 více
Reklama

VAŠE SÍŤ