FOR ARCH FOR ARCH

Veletrh - FOR ARCH


Tyto exponáty najdete na veletrhu

 • Novinky v podobě broušených akustických cihel Porotherm AKU Profi

  Vystavovatel: Wienerberger cihlářský průmysl a.s. - Hala 1 - A16a

  Akustické cihly AKU Profi v tloušťkách 250 a 190 mm jsou určené jak pro jednovrstvé nosné zdivo (použití při výstavbě nemocnic, sanatorií, škol, hotelů atd.), tak zejména pro dvouvrstvé zdivo s vysokými nároky na ochranu proti hluku (v nosných akusticky dělicích stěnách rodinných dvojdomů nebo řadových rodinných domů) tloušťky 540 nebo 420 mm s mezerou 40 mm vyplněnou minerální izolací (např. Isover UNI). Cihly lze též použít pro vnitřní nosnou část vrstveného zdiva v kombinaci s tepelným izolantem (ETICS) a případně s dalšími cihelnými materiály - lícovkami Terca plnícími funkci vnější ochranné vrstvy zdiva. Vynikají velmi vysokou ochranou proti hluku - 25 AKU Profi = 52 / 63* dB, 19 AKU Profi = 52 / 62* dB (*dvojitá stěna). Další jejich nemalou předností je vysoká pevnost v tlaku.

 • Od kořenů k bydlení

  Vystavovatel: NEMA, spol. s r.o. - Hala 1 - G28

  V našich produktech spojujeme tradici a zkušenost stavění s nejmodernějšími technologiemi. To nám umožňuje rychlou a maximálně přesnou výrobu vázaných krovů, vazníků, nízkoenergetických a pasivních domů z přírodních materiálů. U dřevostaveb preferujeme difúzně otevřenou skladbu stěn a máme bohaté zkušenosti s výrobou dřevostaveb z velkoplošných prefabrikovaných panelů. Od první schůzky klademe důraz na představy a požadavky klienta, šetříme jeho úspory už při přípravě projektu. Ke každému projektu je samozřejmostí bezplatné poradenství, výpočet statiky, zaměření konstrukce a 3D návrh. Na naše konstrukce navíc dáváme 30 let záruku a 100% garantujeme termín realizace uvedený ve smlouvě. Akce: 5% sleva na dřevostavby, krovy a vazníky při výrobě v zimních měsících (leden až březen).
  www.nema.cz

 • REŠ-STAVBY – wellness interiéry

  Vystavovatel: René Štefan - Hala 2 - A08

  Česká stavební firma s dlouholetou tradicí - realizace domácího wellness na klíč. Certifikovaná firma pro obklady z kamene a umělého kamene pro domácí wellness i veřejné provozy. Dekorativní obklady pro interiéry, exteriéry a fasády. Obklady z přírodního kamene, umělý kámen, kamenné tapety – flexi slim, obklady pro saunové světy, podlahy, plochy kolem bazénů. V Praze prodejna a vzorkovna. Konzultace, pojištění, certifikáty. Návrhy, doprava, instalace, záruky.
  www.res-stavby.cz

 • Bezkouřový gril LotusGrill

  Vystavovatel: WoSo trade s.r.o. - Hala 2 - B14

  LotusGrill je revoluční bezkouřový gril na dřevěné uhlí. Je vhodný pro použití v přírodě i v interiéru. Díky jeho unikátní konstrukci a sympatickým rozměrům můžete grilovat doma na balkoně, na terase, na chalupě, v kempu, v parku, na lodi nebo na rybách, aniž byste znepříjemňovali život svému okolí.
  www.lotusgrill.de/cz

 • Origis – promyšlené stavby

  Vystavovatel: Origis s.r.o. - Hala 1 - G15

  Stavíme nízkoenergetické i pasivní domy s možností certifikace podle mezinárodně platných pravidel u Centra pasivního domu. Samozřejmostí je bezplatné poradenství a energetické zhodnocení domu podle PHPP. Koeficient prostupu tepla stěn se pohybuje v rozmezí 0,09 – 0,14 W/m2K. Na každém domě provádíme test vzduchotěsnosti – Blower door test. Pro snížení energetické náročnosti lze instalovat rekuperaci, inteligentní elektroinstalaci, tepelná čerpadla, zplynovací kotle, solární panely a fotovoltaické systémy. Kompletně přípravíme a vyřídíme dotace Nová zelená úsporám. Preferujeme difuzně otevřenou skladbu stěn. Konstrukce přizpůsobujeme požadavkům klienta s ohledem na ztráty domu, akumulaci, flexibilitu, návratnost investic a ekologii. Dřevěná konstrukce se vyrábí z řeziva KVH nebo masivních dřevěných panelů (CLT desek). U zděných domů preferujeme vápenopískové cihly, cihlu nebo Ytong. Pro lepší akustiku standardně používáme lité podlahy. Na přání zákazníka lze realizovat také hliněné omítky a zděné vnitřní příčky. Jsme schopni postavit i dům ve svahu, kde spodní část je zděná a vrchní je dřevostavba.

 • Francouzské dřevohliníkové okno s integrovaným skleněným zábradlím

  Vystavovatel: PRAŽÁK s.r.o. - Hala 3 - B13

  Představujeme novinku - dřevohliníkové francouzské okno (balkonové dveře) s integrovaným zábradlím z kaleného skla. Nabízíme inteligentní a především designové řešení integrovaného bezpečnostního skleněného zábradlí. Využití naleznete především u dřevohliníkových oken, která jsou v kombinaci se stínicí technikou (žaluziemi, roletami). Rozsah použití je pro šířky od 500 do 1600 mm. Nabízíme je pro jednokřídlové i pro dvoukřídlové dřevohliníkové balkonové dveře. Vzorek těchto balkonových dveří uvidíte na veletrhu, současně je vystaven i v sídle společnosti. U těchto vzorových balkonových dveří je sklo vloženo do spodní části rámu. Druhá možnost je vložit sklo do venkovních lišt.

 • Porotherm strop BN (keramický strop bez nadbetonávky)

  Vystavovatel: Wienerberger cihlářský průmysl a.s. - Hala 1 - A16

  Porotherm strop BN tvořený cihelnými vložkami MIAKO 25 BN a keramobetonovými stropními trámy POT vyztuženými svařovanou prostorovou výztuží je možno použít v běžném prostředí uzavřených objektů. Technické parametry uvedeny v přiloženém technickém listu. Výhody/přínos: světlé rozpětí až do 6000 mm, plná kompatibilita se stropem Porotherm tloušťky 250 mm, vysoká únosnost, tuhá křížem vyztužená monolitická deska, snadná (i ruční) manipulace a montáž, optimální řešení pro stavby bez mechanizace, vhodné pro rekonstrukce, možnost přerušované betonáže, snížení nákladů atd. Po veškerých doložených testech a zkouškách byl výrobek začleněn do sériové výroby. Určení pro novostavby i rekonstrukce.

 • Leica 3D DISTO - laserový dálkoměr a sklonoměr pro měření v 3D pro CAD, skener

  Vystavovatel: GEFOS a.s. - Hala 1 - D05

  Potřebujete zaměřit velkou místnost, která nemá žádné pravé úhly a má naopak šikmé stěny, spoustu detailů a nepřístupná místa? To vše řeší přístroj Leica 3D DISTO. Změří s přesností 1 mm všechno, co potřebujete. A to, i když nemáte po ruce mobilní plošinu, stativ ani žebřík. 3D DISTO stačí jednoduše postavit na stůl, na podlahu nebo na stativ a nemusíte ho urovnávat. Veškeré měření lze provádět z jednoho místa - jakýkoliv viditelný bod změříte zacílením červeného laserového paprsku - není nutné se přemisťovat. Dálkoměr ovládáte bezdrátově pomocí ruční ovládací jednotky s displejem (tabletu) a také dálkového ovladače. Výsledkem měření je 3D model, který můžete exportovat do CADu (dxf). Přístroj vám rádi ukážeme na stánku firmy.

 • Nábytek a interiérové dveře HANÁK

  Vystavovatel: HANÁK NÁBYTEK, a. s. - Hala 5 - C09

  Tradiční český výrobce má ve svém rozsáhlém portfoliu kromě vysoce kvalitního interiérového nábytku na míru i luxusní interiérové dveře, které jsou aktuálně těmi nejkvalitnějšími na českém trhu. Interiérové dveře HANÁK jsou nezaměnitelné ve všech svých parametrech, mají řadu patentovaných konstrukčních řešení, jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálů a jsou opatřeny puncem kvality a originality HANÁK, který dokresluje jejich jedinečnost. Dveře HANÁK zvyšují jak esteticky, tak funkčně, hodnotu interiéru a stávají se pomyslným kusem nábytku, který spoluvytváří jedinečnou atmosféru domova. HANÁK INTERIOR CONCEPT - to je veškerý nábytek na míru vč. dveří od jednoho výrobce a v jednom designu.

 • SketchUp 2015 PRO CZ

  Vystavovatel: 3E PRAHA ENGINEERING, a.s. - Hala 1 - D17

  Program SketchUp je zcela unikátní software pro tvorbu 3D návrhů, skic, modelů nebo návrhu hmoty. S jeho intuitivním ovládáním lze snadno vytvářet jak rychlé návrhy, tak i podrobný 3D model s plnohodnotnou výkresovou dokumentací. Největšími výhodami programu SketchUp je zejména jeho jednoduché ovládání, které zvládne i žák na základní škole. Oproti různým CAD programům se zde totiž pracuje přímo ve 3D prostoru, a tak lze získat větší představu o navrhovaném modelu. SketchUp je využíván v mnoha oborech, např. v architektuře, v modelářství, v interiérech a exteriérech, ve výstavnictví, u truhlářů, zámečníků, průmyslovém designu, v urbanismu, pro vytváření výkresových dokumentací nebo u lidí, kteří si jen potřebují vymodelovat nové rozestavění nábytku či podobu své budoucí kuchyně.
  www.sketchup.cz

 • Magnistretch

  Vystavovatel: CFH Group, a.s. - Hala 5 - C07

  Výrobce: Magniflex, Itálie Magniflex představuje světovou novinku, matraci Magnistretch určenou pro aktivní regeneraci těla během spánku. Matrace je sestavena z kombinace vysoce kvalitních HR pěn a prodyšného viskózového potahu s prošitou vrstvou paměťové pěny. Cena matrace je od 19 990 Kč, dodací lhůta je od 1 dne do 5 týdnů dle rozměru. Tato matrace pozitivně napomáhá při sesedání páteře, bolestech krční páteře a při dalších zdravotních problémech se zády tím, že v průběhu spánku jemně natahuje páteř do původní polohy bez ohledu na spánkovou pozici. Tento unikátní systém rehabilitace a aktivní regenerace páteře je exkluzivní patent společnosti Magniflex. Matrace Magnistretch je uvedena do sériové výroby a je určena do klasických postelí ideálně na pevný laťový nebo polohovatelný laťový rošt. Matraci lze objednat v jakémkoli rozměru v prodejní síti Magniflex po celé ČR.
Letošní FOR ARCH přilákal více zahraničních vystavovatelů

Od 15. do 19. září 2015 se na ploše 39 158 metrů čtverečních představilo celkem 830 vystavovatelů. Oproti loňsku vzrostl počet těch, kteří přijeli ze zahraničí. Kromě českých firem se na výstavišti prezentovalo dalších třináct zemí. Veletrh letos přilákal stovky novinářů a téměř 75 000 návštěvníků. Těšíme se s vámi na viděnou při dalším ročníku stavebních veletrhů, a to od 20. do 24. září 2016.

25.09.2015 17:03:11 více


Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předal ocenění mladým talentům v soutěži SUSO

Čtvrtý den veletrhu FOR ARCH proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků devatenáctého ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2014/2015, a to za účasti významných hostů - ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Koliby, náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslava Fidrmuce, viceprezidenta Hospodářské komory ČR Romana Pommera a prezidenta Asociace českých nábytkářů Martina Čudka. Nejlepší dvojicí oboru zedník se stali David Dobeš a Tomáš Božek ze SOU Kyjov, obor truhlář ovládli David Málek a Štěpán Jalůvka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a v oboru kameník a kamenosochař patřilo prvenství Františce Hausdorfové ze SPŠ kamenická a sochařská v Hořicích.
Generálním partnerem projektu SUSO je Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.

18.09.2015 18:13:02 více


Architektem roku 2015 je Adam Gebrian

V rámci slavnostního večera vystavovatelů 26. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH byl 16. září v PVA EXPO PRAHA vyhlášen Architekt roku 2015. Cenu z rukou Pavla Sehnala, předsedy představenstva ABF, a.s., a Zdeňka Fránka, člena poroty, obdržel propagátor a kritik architektury Adam Gebrian. Porota se dále rozhodla udělit čestné uznání Petru Volfovi.
17.09.2015 12:59:23 více


Rozšíření obchodních jednání na Mezinárodních stavebních veletrzích FOR ARCH se setkalo s velkým zájmem a ohlasem

V letošním roce se konal již třetí ročník obchodních B2B jednání mezi zástupci stavebních firem, podnikatelů a dalších institucí ve stavebnictví na největším stavebním veletrhu v České republice FOR ARCH 2015 (15.-19.9.2015).

Po dvou ročnících česko-německých obchodních jednání byla akce podstatně rozšířena, aby se jí mohly zúčastnit všechny zainteresované zahraniční firmy hledající v České republice kontakty, partnery, dodavatele či distributory.

Nový koncept akce se setkal s mimořádným zájmem, obchodních jednání se zúčastnilo 102 registrovaných firem z 11 zemí, čímž se stala akcí skutečně mezinárodní.

23.09.2015 16:20:14 více


Partnerství s výstavištěm Feria Valencia ve Španělsku

Výstaviště PVA EXPO PRAHA a veletrh FOR ARCH uzavřeli partnerství s výstavištěm Feria Valencia ve Španělsku.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který má v České republice velkou tradici, navázal spolupráci se španělským veletrhem CEVISAMA, započalo tak významné partnerství obou výstavišť. „Jsme velmi rádi, že můžeme být partnery tak významného veletrhu, ja
kým CEVISAMA bezpochyby je. Od spolupráce si slibujeme podporu obchodních kontaktů a zajištění většího komfortu pro 
naše vystavovatele, kteří tak budou mít možnost zúčastnit se obou veletrhů za zvýhodněných cenových podmínek“, říká vedoucí oddělení zahraničního obchodu Jana Kočišková.
11.09.2015 14:38:54 více


Vystoupení společnosti PILECKÝ s.r.o.

pilecký
17.09.2015 11:48:18 více


Ceny Grand Prix a Top Expo souboru stavebních veletrhů byly rozdány

Ceny Grand Prix si odnesly firmy ATTACK heating CZ, s.r.o. za automatický litinový kotel ATTACK FD AUTOMAT na pevná paliva a pelety, CARETTA SPA CZ s.r.o. za lázeňskou vanu Medico, Tepelná čerpadla AIT, s.r.o. za alpha innotec SWC/SWCV – kompaktní tepelná čerpadla země/voda, TOPINFO s.r.o. za praktickou příručku, která upozorní laickou veřejnost přehledným způsobem na možná úskalí při nákupu nemovitosti a Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. za inovativní řešení nosné stropní konstrukce pro svépomocnou výstavbu umožňující snížení konstrukční výšky, hmotnosti a pracnosti.

Cenu Top Expo za nejpůsobivější expozici do 60 m2 si odnesly firmy: ADMONTER PARKETT STUDIO – Richard Jelínek s.r.o., APEX A s.r.o. + LEDCO s.r.o. + Delcomp, s.r.o., Tomáš Jíra

Ocenění Top Expo za expozici nad 60 m2 získaly firmy: AQUAMARINE SPA s.r.o., BEST, a.s., HANÁK NÁBYTEK, a.s.
 
 
17.09.2015 11:38:31 více


Ceny Young Architect Award 2015 uděleny!

V úterý 15. září byly v PVA EXPO PRAHA v Letňanech při příležitosti 26. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH slavnostně vyhlášeny výsledky 7. ročníku soutěže. Z 13 finalistů si ocenění vysloužili autoři 8 děl. Všechny práce jsou v areálu výstaviště k vidění do 19. září. 
16.09.2015 14:02:58 více


Veletrh FOR ARCH navštívila již řada významných návštěvníkůJiž v první den stavebních veletrhů navštívila výstaviště řada odborných návštěvníků, včetně několika zahraničních delegací a velvyslanectví. Jedním z nich bylo i Indonéské velvyslanectví, které si se zájmem prohlédlo veletrh. Nějvětší zájem měli o Halu 5, která je zaměřena na interiéry a nábytek. Delegace si se zájmem pohovořila například s výrobcem teakového nábytku panem Kolouškem z firmy FAKOPA, který jezdí do Indonésie nakupovat teakové dřevo a vyrábí z něj teakový zahradní i interiérový nábytek.

16.09.2015 13:15:23 více


Veletrh FOR ARCH odstartoval svůj 26. ročník

Dnes začal v PVA EXPO PRAHA v Letňanech největší stavební veletrh FOR ARCH a jeho souběžné veletrhy. Na ploše přesahující 40 000 m2 uvidí návštěvníci až do soboty 19. září přehlídku 830 tuzemských i zahraničních firem. Slavnostního otevření veletrhu FOR ARCH a přestřižení pásky se ujali předseda představenstva ABF Pavel Sehnal, náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba, náměstek ministryně pro místní rozvoj Jan Blecha a generální ředitel ABF Tomáš Kotrč. Na zahájení navázala Konference ředitelů projektových společností. Otevřeno bude od úterý 15. do soboty 19. září od 10 do 17 hodin. Zlevněnou vstupenku si můžete stáhnout zde: www.forarch.cz/sleva 

 
15.09.2015 11:14:44 více
Reklama

DŘEVAŘSKÝ MAGAZÍN