FOR ARCH FOR ARCH
Soutěž
GRAND PRIX

Obory veletrhu

Exponáty Grand Prix - FOR ARCH


CES BATTERY BOX 3F HOME

Vystavovatel: OIG Power s.r.o. - Hala 4 - A11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Inteligentní hybridní třífázový systém CES BATTERY BOX vyrábí a ukládá elektrickou energii z obnovitelných zdrojů. Bateriové banky v kapacitě 4,8 kWh, 7,2 kWh, 9,6 kWh a 12 kWh + externí bank do 40 kWh. Cena za verzi 4,8 kWh 285 000 Kč. + DPH, dodací lhůta 30 dnů. Na pořízení systému lze žádat o dotaci NZÚ / OPPIK.

Charakteristika:
Třífázové připojení. Použití jako OFF-GRID ostrovní systém nebo lze hybridně využívat kromě solární energie i elektřinu z klasické distribuční sítě. Bez neřízených přetoků do sítě. Součtové měření po fázích, každá fáze samostatně regulovatelná 0-100 %. Software řízení výroby a spotřeby dle předpovědi počasí. SafetyStop.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba jednofázových a třífázových typů. Vhodné pro rodinné domy všech velikostí, chalupy a chaty, podnikání, municipální projekty - zásadní v otázce energetické bezpečnosti (ochrana proti výpadkům elektřiny).


CLASSE 300 Wi-Fi X13E

Vystavovatel: Legrand, s.r.o. - Hala 4 - B09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Domovní telefon ve formátu IoT umožňující uživateli ovládat vstupní systém vzdáleně pomocí uživatelsky příjemné aplikace. Dvě barevná provedení, 7" barevná obrazovka. Výrobek držíme v ČR skladem.

Charakteristika:
Domovní telefon umožňuje přijmout na mobilním telefonu volání ze vstupního panelu a naopak z mobilního telefonu volat na domovní telefon. Možnost spínání dalších zátěží, kontrolování kamer apod.
Stávající uplatnění na trhu:
Produkt je zařazen do standardní nabídky.


Dveře Sapglass s LED osvětlením

Vystavovatel: SAPELI, a.s. - Hala 2 - B09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Moderní celoskleněné dveře s pískovanými motivy na míru a osvětlením pomocí LED pásku umístěného v zárubni dveří. Stmívatelné osvětlení se škálou 640 000 barev. Životnost 50 tisíc hodin. Dálkové bezdrátové ovládání - dosah 30 m. Cena = cena dveří a zárubně + 6 590 Kč za LED osvětlení.

Charakteristika:
Hloubkové pískování do průhledných skel nechá vyniknout jakémukoliv motivu (logu, nápisu, vektorové grafice) a při osvětlení LED světly vytváří úžasné přechody světla a barev. Vhodné do firemních prostor či do komerčních objektů - kavárny, kadeřnické salony, diskotéky aj. Možné použít i v bytovém designu.
Stávající uplatnění na trhu:
Zakázková výroba.


Startovací blok BERNDORF PROFI 01

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. - Hala 5 - A09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Originální celonerezová konstrukce startovacího bloku opatřená originální startovní podestou s měřením výrobce SWISS (Švýcarsko). Blok je vyráběn ve dvou provedeních, a to s bočním nástupním mezistupněm pro bazény se žlábky a provedení bez nástupního mezistupně pro bazény s vyvýšenou obrátkovou stěnou.

Charakteristika:
Startovní blok BERNDORF PROFI 01 splňuje veškeré podmínky pro vrcholové plavecké sporty dle norem FINA FR.3 (olympijská úroveň) a nižší.
Stávající uplatnění na trhu:
Startovní blok BERNDORF PROFI 01 je určen pro všechny typy sportovních plaveckých bazénů. Konstrukce je uzpůsobená pro instalaci jak do nerezových bazénů, tak pro instalaci do keramických a betonových bazénů.


Balkonové dveře SULKO Synego se skleněným zábradlím a strukturálním rohem

Vystavovatel: SULKO s.r.o. - Hala 3 - C09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Plastové balkonové dveře pro rohové umístění. Použité strukturální zasklení s překryvnou hliníkovou lištou. Tento produkt přináší možnost využití plastových prvků v rohové variantě pro výstavbu bytových domů a také pro náročnejší zákazníky s architektonickým záměrem na rodinných dom

Charakteristika:
Unikátnost svařeného PVC profilu pro rohové umístění. Prvek je vhodný pro pasivní výstavbu a obsahuje strukturální roh. Dále představuje jedinečnou kombinaci skleněného zábradlí kotveného přímo do nosných profilů.
Stávající uplatnění na trhu:
Jde o prototyp. Prvek je připravený pro sériovou výrobu.


AQUA Extrém

Vystavovatel: Masonite CZ spol. s r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře jsou speciálně vyvinuty pro náročné provozy (např. nemocnice, mlékárny, bazény, průmyslové provozy aj.). Odolnost zajišťuje opláštění 2mm ABS materiálem. Rám dveří tvoří plastový hranol s hliníkovou výztuhou, výplň EPS deska. Cena za exponát je 5960 Kč. Termín výroby do 6 týdnů.

Charakteristika:
Voděodolné otočné dveře s polodrážkou vhodné pro osazení do ocelové zárubně s těsněním nebo voděodolné obložkové zárubně AQUA. Možností je i protipožární model dveří (EI 30, Rw 32 dB) nebo model s úpravou klima III do místností s výkyvem teplot.
Stávající uplatnění na trhu:
Jedinečný produkt ve své třídě, který nachází své uplatnění na místech vyžadující voděodolnost a nárazuvzdornost. Produkt lze vyrábět sériově i v široké škále atypů.


Nerezové lehátko s akupresurní masážní podložkou v kombinaci se vzduchovou a vodní masáží

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. - Hala 5 - A09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Lehátko je určené do relaxačních a terapeutických bazénů, jeho povrch je opatřen celoplošnou akupresurní položkou, tvořený drobnými valounky a doplněný soustavou masážních trysek a perforacemi vzduchové masáže. Akupresurní vložka je snadno hygienicky čistitelná a je chráněna patentem.

Charakteristika:
Lehátko poskytuje nejen terapeutické účinné vlastnosti, ale dává lehátku a bazénu luxusní design. V místě masážních trysek pro vodu a vzduch je provedena ve vložce perforace. Akupresurní vložka je lehce vyjímatelná pro snadnou hygienickou údržbu.
Stávající uplatnění na trhu:
Lehátko je určeno pro privátní i veřejnou klientelu pro bazény v nerezovém provedení.


Protipožární technologie FirePASS

Vystavovatel: HYPOXIE Group s.r.o. - Hala 4 - B03

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Zařízení na trvalé snížení obsahu kyslíku v chráněné místnosti, systém aktivní požární prevence. Filtrace kyslíku přes membránu. Výkon 145 - 40 000 l hypoxického vzduchu za minutu. Zařízení možno napojit na více chráněných prostor. Vytvoření koncentrace kyslíku v chráněném prostoru na hladinu cca 15 % k zabránění vzniku požáru. Cena od 1 100 000 Kč.

Charakteristika:
Permanentní požární prevence, zabránění vzniku požáru. Nevyčerpatelný zdroj "hasiva". Bez dopadu na životní prostředí.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba na míru. Typ modelu se stanoví na základě parametrů konkrétního projektu - počet chráněných místností, celkový objem v m3.


Systém domovních Smart ČOV s připojením na centrální dispečink

Vystavovatel: TopolWater, s.r.o. - Hala 1 - E21

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Řídicí Smart systém pro řízení a kontrolu domovních ČOV pomocí webového rozhraní z PC, mobilu nebo tabletu bez dodatečných nákladů na instalaci čidel a sond. Jde o software, umožňující napojit standardní typovou ČOV na ucelený systém sítě centrálně řízené soustavy ČOV. Cena ČOV s přípojným GSM modulem je cca 48 000 Kč.

Charakteristika:
Ucelený systém, minimalizace rizika vadné obsluhy, on-line kontrola bezvadného stavu ČOV, on-line odborná podpora a servis.
Stávající uplatnění na trhu:
Jde o standardní ČOV doplněnou o nový softwarový produkt. Uplatnění na trhu: vlastníci ČOV, obce, servisní firmy, výrobci.


Schiedel KINGFIRE

Vystavovatel: Schiedel, s.r.o. - Hala 1 - A11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Schiedel KINGFIRE je komín s integrovaným krbovým modulem. Vytváří ucelený systém vytápění, který je nezávislý na vzduchu v místnosti. Je vhodný pro všechny standardy bydlení včetně NZBE i pasivních domů nebo objektů s řízeným větráním. Poskytuje optimální topný výkon na minimálním půdorysném prostoru - 55 x 55 cm.

Charakteristika:
Jednoznačně definovaný ucelený systém s dokonale sladěnými součástmi. Poskytuje nejvyšší užitné vlastnosti ze všech provozních podmínek, funguje jako uzavřený vzduchospalinový systém, který není ovlivňován okolním prostředním. Ocenění: Red Dot Design Award 17 atd. V provedení pro pevná paliva a pro plyn.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Kuřácká kabina - SMOKE ISLANDS

Vystavovatel: ALUKOV a.s. - Hala 5 - B03

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

SMOKE ISLANDS jsou zastřešení vhodná pro řešení kuřácké zóny vně kancelářských budov, průmyslových zón, výrobních závodů, hotelů, restaurací a kaváren. Můžou být umístěná v atriu nebo na střechách, terasách moderních office center a nákupních galerií. Počet míst je variabilní, záleží na rozměru a výbavě zvoleného modelu. Základem konstrukce jsou hliníkové profily s odolnou polykarbonátovou nebo skleněnou výplní. To dává celému zastřešení vysokou pevnost a také životnost. Množstvím doplňků může být SMOKE ISLAND vybaven přívodem elektřiny, uzamykacím zámkem, stíněním ve střeše i na bocích, pohodlnou pohovkou se stolkem a také výhřevným systémem zajišťujícím provoz i přes zimní měsíce. Střešní integrovaný ventilátor nebo instalovaná klimatizační jednotka zajišťuje výměnu vzduchu. Při volbě vhodného rozměru může být SMOKE ISLAND osazen stojanem na TV, stojanem na tiskoviny, vybaven nápojovým nebo svačinovým automatem. Jeho rychlá montáž i demontáž je žádoucí v případě požadovaného častějšího přesunu na vyznačená místa. Polepením vnějších částí polykarbonátových nebo skleněných výplní vzniká prostor pro silnou propagaci značky nebo jména společnosti. Získáte neobvyklou prezentaci, která bude přitahovat pozornost již z dostatečné vzdálenosti a zároveň řešíte problém s odhozenými nedopalky koncentrováním kuřáků na jedno místo.

Charakteristika:
Trvanlivé a odolné materiály, více než 20letá životnost, snadná a rychlá montáž. Kontrola efektivního využití pracovní doby = finanční úspory.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Ytong Start - zakládací tvárnice

Vystavovatel: Xella CZ, s.r.o. - Hala 1 - A13

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tvárnice pro založení 1. řady pro stavby ze všech typů zdicích materiálů. Zvolená výška 1/2 modulu, 125 mm je ideálním doplněním výškového modulu stěn. Zlepšuje izolační vlastnosti paty stěn. Pevnost tvárnice v tlaku fb = 5 N/mm2. Ceníková cena od 996 Kč/m2 bez DPH. Dodací lhůta je 2 - 4 týdny.

Charakteristika:
Hydrofobizovaná tvárnice, snižuje vzlínání vlhkosti na stavbě, výška 125 mm. Návrhová hodnota součinitele tepelné vodivosti λu = 0,137 W/m.K
Stávající uplatnění na trhu:
V šířce 250, 300 a 375 mm, provedení hladké, sériová výroba od 1.3.2017.


Hlídač varné desky Hager

Vystavovatel: Hager Electro s.r.o. - Hala 4 - A24

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Hlídač varné desky, který automaticky odpojí elektrický sporák nebo varnou desku v případě nebezpečí vzniku požáru. Hrozící požár detekuje tak, že buďto zachytí v prostoru varné desky příliš vysokou teplotu nebo podezřelý pohyb. Další funkcí hlídače varné desky je dětská pojistka, která zabrání dětem sporák zapnout.

Charakteristika:
Bezpečnost. Ideální do domácnosti především starších lidí nebo rodin s dětmi.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Radiátor R4

Vystavovatel: TOMTON s.r.o. - Hala 4 - C09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Teplovodní radiátor - výkon se zabudovanými ventilátory (tzv. TurboHEAT® systém) je 1216 W. Srdcem je hliníkový patentovaný výměník EcoChanger®. Kryt ze dřeva tmavého ořechu, navržený designérem J. Španihelem. Cena se zabudovanými ventilátory 26 500 Kč vč. DPH.

Charakteristika:
Inovativní kompaktní výměník s minimálním objemem vody v těle (0,38 l) umožňuje radiátoru rychlé nahřátí a krátkou reakční dobu. Zabudované ventilátory zajistí ještě efektivnější proudění tepla do prostoru. Všechny funkce ovládány jedním ovládacím ventilem. Design moderního krytu oceněn cenou cenou Ret Dot Award 2017.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba na objednávku.


Tepelněizolační solární sklo

Vystavovatel: National Taiwan University of Science and Technology - Hala 1 - F02

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o naprosto jedinečný skleněný materiál světové třídy, který je schopen generovat solární energii pro napájení všech systémů energetické spotřeby od chlazení po vytápění s tím, že při jeho použití stále ještě zůstává k dispozici určitá energie, která může být dodávána zpět do přenosové soustavy. Na světě v tuto dobu neexistuje žádné jiné řešení tohoto typu na bázi skla, které by bylo schopno dosáhnout tohoto cíle. Odrazná funkce tepelné izolace a reflexní fólie mohou zajistit posílení generování solárního výkonu a funkci tepelné izolace souběžně se získáním většího množství obnovitelné energie a snížením spotřeby energie v oblasti chlazení a vytápění.

Charakteristika:
Podle výsledků zkoušek prováděných u tří reálných skleněných konstrukcí ve zkušebním areálu Státní tchajwanské vědeckotechnické univerzity dosáhlo konstrukční řešení domu na bázi tepelněizolačního solárního skla (HISG) vynikajících hodnot energetické účinnosti v porovnání s běžnými a nízkoenergetickými domy využívajícími skleněných materiálů. Na základě nepřetržitého zkoušení na místě instalace, které probíhalo od října 2014 do června 2015 u konstrukce domu na bázi skla (HISG) o rozměrech 3 m x 3 m x 3 m, bylo u tohoto objektu dosaženo během tohoto období výkonového parametru 685 kWh. Během této doby bylo možno zajistit veškerou spotřebu na vytápění a chlazení ve výši 317 kWh, přičemž zbývajících 368 kWh bylo dodáno zpět do přenosové soustavy. Oproti tomu běžný dům využívající konstrukci na bázi skla spotřeboval 587 kWh pro zajištění chodu chladicího a vytápěcího systému. Energetická účinnost během tohoto období mohla být 955 kWh právě díky využití koncepce HISG. Prokázalo se, že HISG má nejvyšší schopnosti v oblasti energetické účinnosti pro budovy s nulovou energetickou spotřebou na světě.
Stávající uplatnění na trhu:
Koncepci HISG by bylo možno používat na vertikální okenní konstrukce nebo světlíky u budov aspirujících na nulovou energetickou spotřebu. Podle počítačové simulace energetických úspor u světlíku o rozměrech 26 m x 26 m na budově o výšce 4 m v Londýně a Abú Zabí bylo zjištěno, že řešení na bázi HISG může uspořit 173 993 kWh (v případě Londýna) a 256 512 kWh (v případě Abú Zabí) a snížení emisí CO2 ve výši 121 795 kg (Londýn), respektive 179 558 kg (Abú Zabí) v porovnání s běžným sklem. Řešení HISG je naprosto jedinečné ve světě budov s nulovou energetickou spotřebou v budoucnosti.


Buderus Logatherm WLW196 iAR

Vystavovatel: Bosch Termotechnika s.r.o. - divize Buderus - Hala 4 - C19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nové kompaktní invertorové tepelné čerpadlo unikátního designu s titanovým sklem Logatherm WLW196 iAR v provedení vzduch/voda přináší moderní a ekologický způsob vytápění díky využití energie z obnovitelných zdrojů.

Charakteristika:
Vylepšená revoluční odlehčená konstrukce venkovní jednotky z EPP materiálu vykazuje vynikající tepelné a akustické izolační vlastnosti. Dvojice elektronických expanzních ventilů maximalizuje účinnost a prodlužuje životnost kompresoru. Díky integrovanému IP modulu lze čerpadlo ovládat chytrým telefonem pomocí aplikace.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Interiérové dveře Dextüra

Vystavovatel: VETOS dveře a zárubně s.r.o. - Hala 3 - A01

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Interiérové dveře, speciální povrchová úprava - bílý Superlak EPC (elektron polymerní nátěr) ="robustní bílá barva". Vícevrstvé nanášení laku ve výrobě. Vytvrzení elektronovým zářením. Hladkost povrchu zajišťuje polymerizace. Cena od 5000 Kč za komplet dveře + zárubeň, dodací lhůta 6 týdnů.

Charakteristika:
Speciální povrchová úprava - bílý Superlak EPC (elektron polymerní nátěr) ="robustní bílá barva". Vytvrzení elektronovým zářením. Hladkost povrchu zajišťuje polymerizace. Lak vyvinut pro automobilový a letecký průmysl, díky tomu je nárazuvzdorný, odolný proti poškrábání, 10 let záruka na stálobarevnost, bez emisí ve výrobě.
Stávající uplatnění na trhu:
Zakázková výroba, přes 200 modelů dveří, výroba dveří dle individuálního přání zákazníka.


Sani-Tred Systém

Vystavovatel: SANITRED - Hala 1 - C11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Sani-Tred je jediný nátěrový a ochranný hydroizolační a antikorozní systém, který se trvale váže k většině stavebních materiálů. Pronikne hluboko do ošetřovaného materiálu a vytvoří s ním trvalou ochrannou vazbu.

Charakteristika:
Trvale odolává jak aktivnímu, tak pasivnímu hydrostatickému tlaku (potvrzeno pro 80 metrů vodního sloupce), šetrný k životnímu prostředí, bezpečný, bez rozpouštědel, mimořádně odolný vůči teplotě i chemickým vlivům.
Stávající uplatnění na trhu:
Hydroizolace, sanace a antikorozní ochrana. 30 let úspěchů na americkém trhu, od teras po letištní plochy, od sklepů po hydroelektrárny, od pramiček po nátěry supertankerů, od maličkostí po jaderné elektrárny.


Nerezový hranatý program v kombinaci s keramikou

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. - Hala 5 - A09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nerezový hranatý program v kombinaci s keramikou, určený pro všechny typy bazénů, kde vzniká požadavek na dokonalé architektonické ztvárnění a sjednocení nejen bazénových konstrukcí a všech osazovacích prvků.

Charakteristika:
Nerezový hranatý program doplněný keramikou poskytuje široké možnosti vytvoření architektonických prvků v bazénových tělesech. Variace hranatého programu, doplněné celým spektrem bazénové keramiky, poskytuje nesčetné množství kombinací pro vytvoření naprosto ideálního povrchu bazénových konstrukcí.
Stávající uplatnění na trhu:
Nerezový hranatý program v kombinací s keramikou je určený a lze ho využít pro všechny typy bazénů v nerezovém provedení.


Obstavba ALICANTE FOREST

Vystavovatel: THORMA Výroba, k.s. - Hala 7 - C01

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Akumulační obstavba s krbovou vložkou THORMA Alicante. Slouží k vytápění 98-190 m2, výkon vložky je 8 kW. Celková hmotnost produktu je 340 kg. Při montáži není potřeba nic lepit ani vrtat. Akumulace zabezpečí delší sálání tepla po vyhasnutí plamene.

Charakteristika:
Rychlá montáž ve 2 lidech, atraktivní design, vysoce účinné ohnisko 82%, nízké emise prachu a CO.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba od července 2017.


SAUNOVÁ KAMNA SAUNAMASTER

Vystavovatel: SAUNY A WELLNESS SALUS - Vlastimil Sládek - Hala 5 - A07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Saunová kamna SAUNAMASTER pro pořádání saunových ceremoniálů. Použití kamen je pro saunu finskou, aroma i bylinnou a ve spojení s parním generátorem i pro biosaunu. Kamna jsou řízena programovací jednotkou š/hl/v (mm) 1270/620/890 (madlo) 1690 (vahadlo). Materiál: nerez, ocelová konstrukce s povrchovou úpravou. Cena bez DPH: 9999 EUR, dodání: 8 týdnů.

Charakteristika:
Kamna jsou unikátní tím, že jsou vůbec první kamna na celosvětovém trhu, která umí samostatně provádět ceremoniály včetně všech typů saun a lázní. Dále jsou zabezpečena proti vzniku požáru přes senzory. Požár saun je v 95 % z důvodu zanechání hořlavých předmětů na kamnech.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená

Vystavovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - Hala 1 - B15

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Inovativní zdicí blok určený pro zvukověizolační zdivo s funkcí dvojité konstrukce zděné v jednom kroku na PU pěnu. Zdicí blok se skládá ze dvou cihelných tvarovek spojených přes minerální vlnu bez dalších mechanických spojů. Deklarovaná hodnota neprůzvučnosti je Rw = 57 dB při šířce cihelných bloků pouze 21 cm.

Charakteristika:
Neprůzvučnost Rw = 57 dB (změřená hodnota Rw = 59 dB). Šířka cihelných bloků 21 cm. Snadné provádění - zdění na PU pěnu. Zvýšení tepelného odporu oproti tradiční cihelné konstrukci. V systémovém řešení potlačení přenosu konstrukčního hluku a snížení rizika vzniku trhlin mezi konstrukcemi. Nízká plošná hmotnost konstrukce.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Samostatně stojící protidešťová bioklimatická pergola PLACEO

Vystavovatel: ALARIS Czech Republic - Hala 3 - B16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Samostatně stojící protidešťová bioklimatická pergola PLACEO; rozměry: max: 4500 x 6950 x 3000; materiál: hliník; barevné provedení: práškově lakovaná dle RAL, dřevodekory, design carbon, zatížení 900 N/m2.

Charakteristika:
Jedinečný stínicí prvek, garance sněhové zátěže, dešťový senzor, skrytý motor, všechny komponenty z nerezavějící oceli, natočení lamel až 140 stupňů, dálkové ovládání, bioklimatická pergola, možnost použití screenů, regulace teploty a slunečního záření na terase, přirozená ventilace.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba.


Inteligentní relé LOGO!8

Vystavovatel: Siemens, s.r.o. - Hala 4 - B10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

LOGO!8 je nejmenší řídicí systém společnosti Siemens pro malé automatizační úlohy. Šetří prostor v rozvaděči a nabízí speciální funkce, jako je zpožděné spínání, pulzní relé, čítače či astronomické hodiny. Integrovaný ethernetový port a 8DI/4DO/4AI v základní konfiguraci umožňuje snadné a rychlé uvedení do praxe.

Charakteristika:
Inteligentní relé obsahuje integrovaný webový server bez nutnosti znalosti programování HTML a vzdálenou správu již v základní jednotce. Nabízí možnost integrace do systému KNX/EIB, integrovaný datový log pro ukládání hodnot a integrovanou ethernetovou komunikaci. Umožňuje vzdálenou správu přes smart phone. Z jednoho místa v domě řídí nejen osvětlení, vytápění, ale i bazénové technologie nebo domácí čističku odpadních vod.
Stávající uplatnění na trhu:
LOGO!8 je sériově nasazované na tisíci aplikacích po celé ČR a díky potřebným certifikacím nabízí potenciál nasazování celosvětově. Využití najde ve všech oblastech inteligentního řízení.


ZAPA DROP

Vystavovatel: ZAPA beton a.s. - Hala 1 - C19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Drenážní beton pro finální pochozí nebo pojezdovou vrstvu. Skládá se z kameniva frakce Dmax 8 – 22 mm (dle požadované pevnosti, vsakovacích poměrů a tloušťky výsledné konstrukce), cementu, příměsí, přísad, vody a příp. minerálních pigmentů. Lze i probarvit. Zaručujeme propustnost 90 - 95 % dešťové vody do spodních vrstev.

Charakteristika:
Zajišťuje odvod dešťové vody do podloží místo toho, aby se voda odváděla kanalizací. Na rozdíl od zámkové dlažby nevzniká odpad a zpracování je mnohem rychlejší. Investor ušetří za poplatek za dešťovou vodu ze zastavěného území. Probarvení v celém objemu zachovává barevnost i při mechanickém poškození.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba.


okenní systém HF410 s I-tec core

Vystavovatel: INTERNORM - okno, s.r.o. - Hala 3 - A10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Dřevohliníkový okenní systém s I-tec jádrem: Uw až 0,64 W/m2K, stavební hloubka 85 mm, Uf 0,86 W/m2K, do rámu I-tec technologií vlepovaná izolační trojskla (standard 48 mm, 0,5 W/m2K), zvuková izolace až 45dB, skryté kování-závěsy (bezpečnostní třída až RC2); zevnitř dřeviny: dub, modřín, bílý jasan, ořech; vně - hliníkový profil.

Charakteristika:
Nosný prvek: I-tec jádro z vrstvených dýh, výrazně pevnější, odolnější proti kroucení i proti vlhkosti než u dřevěných lamel, snese výrazně větší zatížení (48 mm silná trojskla), nosné a funkční části okna vyneseny na jádro.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Domotron

Vystavovatel: Domotron, s.r.o. - Hala 4 - B23

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Domotron je převratným systémem domácí automatizace. Uživateli nabízí unikátní možnost konfigurace a ovládaní celé domácnosti bez jakékoliv znalosti programování nebo hluboké technické expertízy. Díky škálovatelnosti systému bez potřeby úprav pro jednotlivé realizace jsme dokázali významě zkrátit dodací lhútu a cenu snížit na zlomek ceny systému se srovnatelnou funkcionalitou.

Charakteristika:

Domotron umožňuje přinést pokročilé funkce smarthome technologií masovému trhu a oprostit tak celé odvětví od stigmatu „technologie pro vyvolené.” Veškerá nastavení, ať už se jedná o čas ranní automatiky žaluzií; nebo změnu funkce nástěnného vypínače, dokáže uživatel kdykoliv sám měnit bez nutnosti volat programátora nebo integrátora.

Stávající uplatnění na trhu:

V současnosti je systém Domotron aplikován ve více než 150 instalacích zejména na Slovensku, ale také v Česku, v Rakousku a v Německu. Díky nedávné investici připravuje Domotron rozsáhlou expanzi na zahraničních trzích.


Koncept cihelného domu budoucnosti e4

Vystavovatel: Wienerberger cihlářský průmysl a.s. - Hala 1 - A12a

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Společnost Wienerberger společně s významnými odborníky představila v roce 2017 nový ucelený koncept s označením e4, jehož cílem je definování koncepce cihelných domů budoucnosti e4 a jejich následná výstavba. Koncept je založen na čtyřech základních pilířích - Energie, Ekologie, Emoce a Ekonomika.

Charakteristika:
Prototypem konceptu e4 se stal stavební projekt vybraný nezávislou porotou, který je ohraničen přísnými požadavky na energetickou náročnost, dopadem na životní prostředí, emoční rovinou a ekonomickou hodnotou. Cílem je zvolený projekt nejen postavit, ale i monitorovat jeho provoz, aby bylo doloženo jeho fungování.
Stávající uplatnění na trhu:
Lídr trhu ve zdicích materiálech přináší vizi cihlového rodinného domu budoucnosti, splňující požadavky zrychlení výstavby domů s téměř nulovou spotřebou energie a priority pro bydlení nové generace investorů.


kniha "JAK VYBRAT RODINNÝ DŮM"

Vystavovatel: Grada Publishing, a.s. - Hala 5 - C16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Kniha je určena lidem, laikům, kteří se chystají koupit rodinný dům. Dozví se například, jak prokouknout nabídky realitních kanceláří, jak zhodnotit technický stav domu, kolik bude stát rekonstrukce a na co si dát před nákupem pozor, aby je dům ve finále nestál více peněz, než předpokládali.

Charakteristika:
Kniha je psaná srozumitelně i pro úplného stavebního laika. Vychází ze zkušeností s desítkami rodinných domů. Zahrnuje řadu praktických a na domech různého stáří vyzkoušených postupů, které může použít i člověk, který není stavařský odborník.
Stávající uplatnění na trhu:
Je to první nereklamní kniha, která se tímto nejmladším stavebním oborem zabývá.


In Wall Wi-Fi SOUNDAROUND

Vystavovatel: via electra s.r.o. - Hala 4 - A28

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Inovativní nástěnný HiFi přehrávač se stereo zesilovačem IN WALL WI-FI SOUNDAROUND, 2x25 W, pro zapuštěnou montáž a multiroom/ multisource ozvučení celé domácnosti, kanceláře, prodejny, restaurace nebo hotelového apartmánu. Výběr zdroje hudby i místa reprodukce prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu či tabletu. Ovládání hlasitosti v aplikaci nebo přímo tlačítky na přehrávači. Možnost vzájemně propojit až 10 jednotek v různých místnostech a to včetně volně stojících SOUNDAROUND WI-FI reproduktorů SA 30 W a SA 50 W. Vzájemné propojení jednotek je bezdrátové - využije se Wi-Fi router, případně i síť LAN. Systém SOUNDAROUND zároveň umožňuje současné připojení několika mobilních zařízení v rámci dané WLAN sítě a současné přehrávání různé hudby v různých místnostech, případně i tzv. Party Mode, kdy více připojených uživatelů vybírá skladby do společného playlistu. Použitá aplikace je Allplay Jukebox a je k zdarma ke stažení pro zařízení s iOS nebo Android. Zdroj hudby se propojí přes WLAN, LAN, Bluetooth nebo AUX jack 3,5 mm. Termín dodání - 24 hod. Cena 8 395 Kč.

Charakteristika:
Inovativní multiroom ozvučení přinášející HiFi kvalitu přehrávané hudby do Vaší domácnosti či na pracoviště. Využívá Wi-Fi síť a aplikace na mobilních zařízeních a umožňuje současné připojení více uživatelů i hudebních zdrojů.
Stávající uplatnění na trhu:
V nabídce výrobce od června 2017 zaznamenává velký zájem na každém z trhů, na kterém je systém představen. Wi-Fi technologie odkrývá nové možnosti v cenově dostupném řešení multiroom /multisource ozvučení jak pro rezidenční, tak i komerční sektor. Sériová výroba.


Sekční garážová vrata LPU 67 Thermo

Vystavovatel: Hörmann Česká republika s.r.o. - Hala 3 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Sekční garážová vrata LPU 67 Thermo. Provedení L-drážka, povrch Silkgrain, RAL CH 703. Dvoustěnné ocelové lamely vyplněné bezfreonovou polyuretanovou pěnou. Cena vrat od 27 828 Kč bez DPH. Termín dodání 4-5 týdnů.

Charakteristika:
Vlastností sekčních garážových vrat LPU 67 Thermo je především jejich vynikající hodnota prostupu tepla. Není to ale jenom tloušťka lamely 67 mm, díky které je těchto hodnot dosaženo. Standardem těchto vrat je dále dvojité břitové těsnění v lamelových přechodech a dvojité podlahové těsnění.
Stávající uplatnění na trhu:
Novinka na trhu.


Vinylová plovoucí podlaha Hydrofix click 2 in 1

Vystavovatel: DOBRÉ PODLAHY - Hala 2 - A16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

100% voděodolná vinylová click podlaha s kompaktní akustickou podložkou 2 in 1. Bez ftalátů a formaldehydu, vysoký útlum hluku 18 dB, třída zátěže 32/41, odolnost proti ohni Bfl-s1, protiskluznost R10, emisní certifikát GREEN GUARD GOLD. Cena 743 Kč/m2 bez DPH, skladem.

Charakteristika:
Montáž podlahy včetně podložky v jednom kroku, zrychlení o cca 30 %. Pevnost spoje až 5x vyšší než konkurenční produkty. Vhodnost pro všechny prostory včetně kuchyně, koupelny a WC při zachování jedné výšky podlahy v celém prostoru. Tloušťka 5,5 mm je vhodná i pro rychlé rekonstrukce stávajících podlah.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


54 V pokosová pila 305 mm DHS780T2A

Vystavovatel: DEWALT - Hala 1 - V35

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

První 305mm pokosová pila na světě napájená baterií. Špičková, vysoce výkonná, víceúčelová pila poskytující bezkonkurenční řezný výkon. Dvojice 54V akumulátorů FLEXVOLT XR poskytuje 108 V pro silný výkon a dlouhou provozní dobu. Maximálně univerzální, pomocí adaptéru na 230 V lze napájet i z elektrické sítě.

Charakteristika:
Výkon pokosové pily DHS780T2A, napájené dvěma 54V akumulátory XR® FLEXVOLT je naprosto srovnatelný jako při napájení z elektrické sítě. Na plně nabité akumulátory provede cca 161 řezů trámu 100 x 100 mm. Maximální kapacita řezu je 110 x 303 mm. Akumulátory XR® FLEXVOLT 54 V lze použít i v jakémkoliv 18V aku nářadí DeWALT.
Stávající uplatnění na trhu:
Pila DHS780T2A umožňuje provádět příčné, šikmé a pokosové řezy i svislé žlábkování na širokém sortimentu dřevěného materiálu. Je to ideální pila pro použití na stavbě i v dílně pro všechny tesaře, truhláře, podlaháře aj.


Vchodové dveře s bezbariérovým prahem

Vystavovatel: PRAŽÁK s.r.o. - Hala 3 - B19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Dřevohliníkové vchodové dveře s bezbariérovým prahem ZERO. Technické řešení s minimálním přechodem přes vchodové dveře. Materiál prahu: hliník s přerušením tepelného mostu. Vodotěsnost 250 Pa, vzduchotěsnost 2,60 m3/km. Cena cca 8000 Kč/bm.

Charakteristika:
Trend bezbariérových prahů dveří je nezastavitelný. Nyní se standardně setkáváme s přechody kolem 20-30 mm, které tvoří překážku pro starší lidi i pro vozíčkáře. Nabízíme technické řešení s minimálním přechodem přes vchodové i balkonové dveře pod označením práh ZERO.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba


Interiérová a exteriérová třívrstvá deska s povrchem ze starého kartáčovaného dřeva

Vystavovatel: AH - BOHEMIA s.r.o. - Hala 5 - B21

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o ojedinělý produkt třívrstvé desky s pohledovým povrchem z kartáčovaného starého dřeva. Jsme největší výrobci v ČR a patříme mezi největší zpracovatele starého dřeva v Evropě.

Charakteristika:
Ojedinělé zpracování starého materiálu určeného k likvidaci.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


SALUS FIREFIGHTER

Vystavovatel: SAUNY A WELLNESS SALUS - Vlastimil Sládek - Hala 5 - A07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Systém bezpečného radarového snímání předem určené plochy se znalostí rozpoznání materiálů vložených na saunová kamna. Po 3s se aktivuje světelná a zvuková signalizace. Po 20s systém odpojí kamna od silové části a začne skrápět kamna vodou. Skrápění je omezeno časem nebo množstvím vody. Je možno hlídat jakákoliv saunová kamna. Systém je plně automatický!

Charakteristika:
Snímací radarová čidla umístěna v ochranné liště v úrovni kamen, externí nádrž na vodu o obsahu 10 l, elektro ventily, tlakové spínače, hladinové spínače, signalizační zařízení, bezpečnostní silová část, skrápěcí sprcha. nerez a nehořlavé materiály. Cena: podle provedení od 5000 Kč do 35 000 Kč bez DPH. Dodání: na objednávku. Jedná se o velmi spolehlivé zařízení bez nežádoucích účinků na lidské zdraví. Tím že zabrání požáru, nedochází k poškození zdraví osob (či úmrtí) a zabrání škodám na majetku, zvýhodňuje vztah mezi pojišťovnou a pojištěným. Jedná se o ryze český výrobek.
Stávající uplatnění na trhu:
Nultá série, připravená sériová výroba.


Trubkové pololehátko se vzduchovou masáží a opěrkou hlavy

Vystavovatel: BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. - Hala 5 - A09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Trubkové pololehátko se vzduchovou masáží a opěrkou hlavy je určeno pro bazény, kde vzniká požadavek na pohodlí, relaxaci a intenzivní vzduchovou masáž. Hlavní výhodou je zejména úspora místa, kde oproti klasickým lehátkům vyžaduje konstrukce mnohem menší požadavky na prostor v bazénu. Chráněné průmyslovým vzorem.

Charakteristika:
Pololehátko lze vyrábět jak v přímém, tak i kruhovém provedení a je konstruováno tak, aby byl prostor pod sedákem snadno čistitelný. Trubkové pololehátko je po stranách ukončeno zakruženými čtvercovými trubkovými profily. Vzduch je vháněn centrálním trubkovým systémem umístěným ve spodní části pololehátka.
Stávající uplatnění na trhu:
Pololehátko je určené do privátních a veřejných relaxačních terapeutických bazénů. Pololehátko je možné instalovat nejen ve všech typech nerezových, ale rovněž i keramických a ostatních bazénech.


ZAPA MILKMALT

Vystavovatel: ZAPA beton a.s. - Hala 1 - C19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tekutá provzdušněná nízkopevnostní malta pro výplně zemních dutin, kanalizací, výkopů s možností jejího snadného odtěžení bez dodatečného sedání. Výrobek se skládá z kameniva Dmax 4 mm, cementu, příměsí, přísad a vody. Pevnost v tlaku po 28 dnech dosahuje 1,0 – 7,0 MPa. Lze i probarvit.

Charakteristika:
V porovnání s tradičním zásypem ze sypkých materiálů ZAPA MILKMALT mnohem lépe a rychleji vyplní dutinu jakéhokoli tvaru, dokáže obtékat potrubí, nesesedá, má mnohem vyšší odolnost vůči bludným proudům a lze jej čerpat na velké vzdálenosti.
Stávající uplatnění na trhu:
Výroba.


Endura Delta

Vystavovatel: BEAM ČR s.r.o. - Hala 7 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Endura Delta = senzorové větrání s rekuperací tepla. Jednotka je určena pro chytré a úsporné větrání k zajištění dobré kvality vzduchu. Integrované dynamické senzory trvale monitorují odváděný vzduch a v něm obsažené CO2, vlhkost a škodliviny VOC. Na základě tohoto měření přizpůsobuje úroveň větrání vašemu životnímu stylu.

Charakteristika:

Systém řízeného větrání ovládaný integrovanými čidly. Ovládání jednotky standardně pomocí Aplikace. Funkce BREEZE – modulovatelný bypass umožňuje částečné nebo úplné obtékání vzduchu kolem výměníku a tím přivádí ochlazený vzduch na nastavenou komfortní teplotu.

Stávající uplatnění na trhu:

Novinka.


SULKO INTEGRIF

Vystavovatel: SULKO s.r.o. - Hala 3 - C09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Dokonalá čistota, efektní vzhled a působivé nasvícení. To jsou charakteristické prvky madla SULKO INTEGRIF, které dokonale doplní již tak překrásné vstupní dveře SULKO. Ve variantě multicolor lze libovolně měnit barvu nasvícení pouhým dotekem na ovladači. Díky téměř kompletnímu vyplnění výšky křídla má dokonalou ergonomii.

Charakteristika:
Proč mít na svých dveřích standardní madlo, když můžete své vchodové dveře vyšperkovat integrovaným madlem SULKO INTEGRIF. Toto madlo je zcela zapuštěno do dveří překryvné výplně a nevystupuje tak vůbec z plochy křídla ven. Nejen že tak nepřekáží při otevření křídla, ale vytváří zcela ojedinělý vzhled celého prvku.
Stávající uplatnění na trhu:
Jde o prototypově vyrobený prvek připravený pro sériovou výrobu.


SULKO PURE WIN

Vystavovatel: SULKO s.r.o. - Hala 3 - C09

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Hliníková okna SULKO PURE vynikají dokonale čistým designem celoproskleného křídla z interiéru. Plocha skla dosahuje až po okraj křídla a zcela jej tak z interiéru překrývá. Tento produkt je tak vhodný pro nejnáročnější zákazníky, jejichž hlavním požadavkem je důraz na dokonalý design.

Charakteristika:
Dokonale čistá linie překryvného zasklení z interiéru, která umocňuje celkový design prvku a vyzdvihuje jej mezi ostatními okenními produkty. Efektní lesklé provedení lemování křídla zařazuje tato okna na špičku otvorových výplní pro moderní domy. Na výběr jsou však také matovaná, či probarvená provedení hrany skla.
Stávající uplatnění na trhu:
Jde o prototypově vyrobený prvek připravený pro sériovou výrobu.


AquaMaster Inverter-90l, 1AQ90l-1

Vystavovatel: MasterTherm tepelná čerpadla s.r.o. - Hala 7 - A13

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Tepelné čerpadlo země/voda nebo voda/voda s extrémním rozsahem výkonu určené především pro specifické průmyslové aplikace, rozměry 1200 x 716 x 716 mm, hmotnost 200 kg, cena 319 900 Kč + DPH, dodací lhůta do 4 týdnů od data objednání.

Charakteristika:
Široký rozsah topného výkonu 10-48 kW a zároveň chladicího výkonu umožňuje využití v nejnáročnějších průmyslových aplikacích. Kombinovaný COP až 8,5 při současné výrobě tepla a chladu. Díky elektronickému vstřikování chladiva dokáže jednotka pracovat ve velkém rozsahu vstupních i výstupních teplot.
Stávající uplatnění na trhu:
Ustálení na provozní parametry probíhá extrémně rychle díky prediktivnímu řízení polohy vstřikovacího ventilu. Sériová výroba, certifikace akreditované zkušebny SZÚ Brno, vzdálená diagnostika díky připojení k internetu


LUME EXTRA Safety Acoustic

Vystavovatel: Masonite CZ spol. s r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Certifikované dřevěné protipožární dveře s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou odolností. Vhodné k osazení i do stávajících ocelových zárubní. Cena za exponát je 9780 Kč. Termín výroby do 6 týdnů.

Charakteristika:
Protipožární jednokřídlové plné otočné dveře s polodrážkou pro osazení do ocelové zárubně s těsněním s deklarovanou třídou požární odolnosti EI1 30/ EI2 30/ EW 30 a současně s bezpečnostní třídou RC 2 a hodnotou váhové vzduchové neprůzvučnosti Rw 34-35 dB. Druh konstrukce dveří je DP3. Životnost zavírání C0 až C4.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba produktu, který nachází své uplatnění na trhu jako požární uzávěr (s příslušným zabudovaným kováním) pro dělení na požární, bezpečnostní, protihlukové úseky a na únikové cesty.


Vinylové podlahy Project Floors Work/55 Herringbone

Vystavovatel: DOBRÉ PODLAHY - Hala 2 - A16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Vinylová podlaha bez ftalátů a formaldehydu, držitel nejpřísnějšího emisního certifikátu INDOOR AIR COMFORT GOLD. Tloušťka 2,5 mm, třída zátěže 33/42, požární odolnost Bfl-s1. Cena 669 Kč/m2 bez DPH, dodání 1-2 týdny.

Charakteristika:
Moderní miniformát 457x76 mm pro kreativní vzorování a vytváření intarzií. Instalace ve tvaru rybí kosti, mozaiky je klasická variace známá z parketových podlah, která dodává prostoru elegantní a reprezentativní vzhled. V nabídce je 12 dekorů.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Minerální podlaha Micodur

Vystavovatel: DOBRÉ PODLAHY - Hala 2 - A16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Minerální ekologická podlaha, click 100% bez ftalátů a formaldehydu, útlum hluku 19 dB, třída zátěže 33/42, odolnost proti ohni Bfl-s1, protiskluznost R10, certifikát BLAU ANGEL. Zbytkový otlak 0,00mm, rozměrová roztažnost 0,01%. Vynikající stálobarevnost, chemická a mechanická odolnost.

Charakteristika:
Micodur je díky dokonale stabilní a odolné minerální desce, nejmodernějšímu digitálnímu tisku a povrchové technologii HotCoating vhodný pro téměř všechny oblasti použití. Od obývacího prostoru až po velmi frekventované obchodní plochy. Bez limitu vzhledu a náročnosti vzoru.
Stávající uplatnění na trhu:
Micodur je alternativou k plastovým nebo dřevěným podlahám a vždy v dokonalé harmonii s přírodou. Pozoruhodné technické vlastnosti jsou naprosto přesvědčivé.


KNEIPPOVA LÁZEŇ

Vystavovatel: SAUNY A WELLNESS SALUS - Vlastimil Sládek - Hala 5 - A07

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Moderní úsporná verze vodoléčebné otužovací procedury – Kneippovy lázně bez snížení účinnosti procedury. Parametry: vnější průměr 1,5 m, výška vnějšího lemu 0,3 m, výška středového sloupu 1,1 m. Materiál: XPS, mozaika, stěrka, mramor Cena: 196 000 Kč bez DPH, dodání dle požadavku.

Charakteristika:
Moderní úsporná verze vodoléčebné otužovací procedury bez snížení její účinnosti. Nenahraditelná hygiena provozu, kterou ocení nejenom uživatelé, ale i provozovatelé včetně KHS.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


TZB-info
TZB-info Nové ocenění za KLUDI AMEO Voda, plyn či oheň - mějte je bezpečně pod kontrolou Jak by měli hygienici přistupovat k návrhům na využití vyčištěných odpadních vod? - díl I. Siemens na veletrhu For Arch 2017 představí digitální řešení pro inteligentní domy Kancelářské budovy v Česku mění systémy vstupu Conference "Bathing in the City", Essen Germany - European Green Capital
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2016

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje