FOR ARCH FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2017

Obory veletrhu

Světově unikátní tepelně-izolační solární sklo na veletrhu FOR ARCH 2017


Státní tchajwanská vědeckotechnická univerzita představí na veletrhu světově unikátní tepelně-izolační solární sklo.

 

Jedná se o naprosto jedinečný skleněný materiál, který je schopen generovat solární energii pro napájení jakýchkoli zařízení energetické spotřeby od chlazení po vytápění. A nejen to! Při jeho použití dokonce ještě zůstává k dispozici další energie, která může být dodávána zpět do přenosové soustavy. Na světě v tuto dobu neexistuje žádné jiné řešení tohoto typu na bázi skla, které by bylo schopno dosáhnout stejných výsledků.

 

 

 

Odrazná funkce tepelné izolace a reflexní fólie mohou zajistit posílení generování solárního výkonu a funkci tepelné izolace souběžně se získáním většího množství obnovitelné energie a snížením spotřeby energie v oblasti chlazení a vytápění.

 

Podle výsledků zkoušek prováděných u tří reálných skleněných konstrukcí ve zkušebním areálu Státní tchajwanské vědeckotechnické univerzity dosáhlo konstrukční řešení domu na bázi tepelně-izolačního solárního skla (HISG) vynikajících hodnot energetické účinnosti v porovnání s běžnými a nízkoenergetickými domy využívajícími skleněných materiálů. Na základě nepřetržitého zkoušení na místě instalace, které probíhalo od října 2014 do června 2015 u konstrukce domu na bázi skla (HISG) o rozměrech 3m x 3m x 3m, bylo u tohoto objektu dosaženo během sledovaného období výkonového parametru 685 kWh.

 

Během této doby bylo možno zajistit veškerou spotřebu na vytápění a chlazení ve výši 317 kWh, přičemž zbývajících 368 kWh bylo dodáno zpět do přenosové soustavy. Oproti tomu běžný dům využívající konstrukci na bázi skla spotřeboval 587 kWh pro zajištění chodu chladicího a vytápěcího systému. Energetická účinnost během tohoto období mohla být 955 kWh právě díky využití koncepce HISG. Prokázalo se, že HISG má nejvyšší schopnosti v oblasti energetické účinnosti pro budovy s nulovou energetickou spotřebou na světě.

 

Koncepci HISG bude možné používat na vertikální okenní konstrukce nebo světlíky u budov aspirujících na nulovou energetickou spotřebu. Podle počítačové simulace energetických úspor u světlíku o rozměrech 26 m x 26 m na budově o výšce 4 m v Londýně a Abú Zabí bylo zjištěno, že řešení na bázi HISG může uspořit 173 993 kWh (v případě Londýna) a 256 512 kWh (v případě Abú Zabí) a snížení emisí CO2 ve výši 121 795 kg (Londýn), respektive 179 558 kg (Abú Zabí) v porovnání s běžným sklem.

 

Řešení HISG je cestou budoucnosti ve světě budov s nulovou energetickou spotřebou.  

Více informací se dozvíte na stánku National Taiwan University of Science and Technology v hale číslo 1 nebo kontaktujte výzkumnou asistentku paní Pin-Chen Chu (chu.0916.chu@gmail.com; +886-934-366-066)


Více
TZB-info
TZB-info Environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů (3. část) (ne)Bezpečí a školy 1. - Problematika měkkých cílů Proč instalatéři používají nepřekonatelné hasáky RIDGID? Použitie vybraných sorpčných materiálov pri odstraňovaní bromičnanov z vody Porovnání emisí benzo[a]pyrenu z jednotlivých kategorií zdrojů - doplnění informací Drenážní beton pomáhá zadržovat srážky v urbanizovaném prostředí
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2017

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2016

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje