FOR ARCH FOR ARCH
Organizátor


ABF, a.s.
Obory veletrhu

Chytré bydlení ano či ne


Počítače, chytré telefony, internet - to vše je v dnešní době nedílnou součástí běžného života. Tématem budoucnosti je internet věcí jako součást chytrého bydlení. Právě chytré bydlení představí společnosti letos už poněkolikáté na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, konkrétně v Hale 4.

Lidé mohou už dnes ovládat některá zařízení a elektrospotřebiče v domě či budově pomocí počítačů a chytrých telefonů. Budoucnost bude v tomto oboru ještě zajímavější, a je otázkou, co vše výrobci pro pohodlí lidí vymyslí. Chytrý dům a chytrá domácnost nabízí už nyní rozsvěcení a zhasínání světel, stmívání, volbu barev nebo světelné scény, regulaci vytápění a nastavení individuální teploty v každé místnosti, kontrolované větrání, ohřev vody, ovládání bezpečnostních, kamerových a přístupových systémů, audio/video systémů, bazénových technologií, vysavačů, praček, ledniček či dokonce krmítek pro domácí zvířata, zalévání zahrádek.

Díky chytrým domácnostem by se lidé měli cítit v bezpečí, mít pohodlí, zábavu i příjemné klima a při tom všem neplýtvat energií i časem na provoz domu. Odpůrci těchto technologií ale argumentují, že pro spoustu lidí nemusí mít chytrý dům žádné benefity. Proč by potřeboval vlastník energeticky pasivního domu inteligentní vytápění, nebo proč mít trvale připojený dům, kde je možné kontrolovat spotřebu, nebo mít soběstačný dům. Další otázkou jsou možné kybernetické útoky na takovéto chytré domácnosti a možné zneužití informací poskytovatelů služeb pro chytré domácnosti. Návštěvníci mohou v hale ELEKTRO – Hale č. 4 zjistit všechny informace o chytrém bydlení.

Letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 19. do 23. září. Vzhledem ke kladné ekonomické situaci v Česku a chuti lidí stavět a rekonstruovat je mezi vystavovateli o výstavní plochy velký zájem.

 


Zpět na seznam aktualit
TZB-info
TZB-info Oddělená koupelna a WC nabízejí soukromí, spojené místnosti zase více komfortu Co se dozvěděli účastníci šestého běhu intenzivního vzdělávacího semináře TZB-info? Pozor na baktériu Legionella! Rady a tipy ako sa týmto baktériám účinne vyhnúť Rozúčtování spotřeby vody: Kamstrup přináší řešení přínosné pro vodárny i odběratele (I) Adiabatické chladící jednotky CoolStream Měření teploty termočlánky při požárních zkouškách
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2016

Facebook